Astronauta NASA udostępnia nagranie poklatkowe potężnego huraganu Milton z kosmosu: obejrzyj wirusowe wideo

Stany Zjednoczone przeżywają trudny okres z powodu potężnych huraganów powodujących ogromne szkody w infrastrukturze i życiu ludzkim. Huragan Milton zbliża się obecnie do amerykańskiego stanu Floryda i oczekuje się, że spowoduje ogromne zniszczenia. Tymczasem astronauta NASA Matthew Dominik, obecnie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej NASA (ISS), udostępnił film poklatkowy przedstawiający huragan Milton z ISS, dając każdemu widok z lotu ptaka na potężną burzę kategorii 5, która dotarła na ląd na Florydzie.

Przeczytaj także: Użytkownicy Androida już wkrótce mogą otrzymać nowy przycisk AI na ekranie blokady – szczegóły

Upływ czasu przedstawiający huragan Milton z kosmosu, z ISS NASA

Udostępniając zdjęcie burzy i jej poklatkowy obraz na X (dawniej Twitterze), astronauta NASA Matthew Dominik opisał ustawienia aparatu potrzebne do uchwycenia jej z ISS. Poniższy film poklatkowy został zarejestrowany przy następujących ustawieniach aparatu: ekspozycja 1/6400 s, 14 mm, ISO 500, 0,5 s. interwał, 30 kl./s.

„Przelecieliśmy nad huraganem Milton około 90 minut temu. Oto widok z okna Dragon Endeavour. Spodziewajcie się wielu zdjęć z tego okna, ponieważ to właśnie tutaj śpię, czekając na odłączenie się i powrót na Ziemię” – powiedział Matthew Dominik.

Przeczytaj także: Być może Google będzie musiał sprzedać Chrome lub Androida, aby przywrócić konkurencję. Oto dlaczego

Wcześniej Matthew Dominique udostępnił oszałamiający timelapse Aurory z kosmosu

Należy zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Matthew Dominique udostępnia zdjęcie i film poklatkowy z pobytu na ISS. Jeszcze wczoraj Dominic udostępnił także piękne zdjęcie czerwono-zielonej zorzy polarnej.

„Wydaje się, że czerwona i zielona zorza tańczy, gdy przelatujemy obok i wyglądamy przez okno Dragon Endeavour z widokiem na Dragon Freedom” – powiedział, publikując to samo ujęcie poklatkowe.

„Wczoraj zrobiliśmy kilka tysięcy zdjęć, próbując uzyskać odpowiednie ustawienia, oświetlenie i kadrowanie przez kilka nocy orbitalnych, ponieważ zorza polarna była niesamowita ze względu na niedawną aktywność Słońca” – dodał.

Ustawienia, z jakimi wykonano film timelapse to: ekspozycja 0,8 s, 14 mm, ISO 3200, interwał 1,6 s, 30 kl./s.

Przeczytaj także: iPhone SE 4 może zadebiutować razem z tym produktem Apple: oto, co wiemy

Zrodlo