Arogancja chińskich zawodników obraża naturalizowanych zawodników reprezentacji Indonezji. Zobacz nasze indywidualne cechy…

Czwartek, 17 października 2024 r. – 15:40 WIB

WIWAT – Po udanym pokonaniu reprezentacji Indonezji chiński pomocnik Xie Wenneng pokazał swoją arogancję. Obraził naturalizowanych zawodników drużyny Garuda.

Przeczytaj także:

Ostra satyra Shin Tae-yonga na Bahrajn, który nie chce jechać do Indonezji, co mówią kibice..

Chiny, które w trzech poprzednich meczach były zdruzgotane eliminacjami do Mistrzostw Świata 2026, wreszcie mogły odnieść swoje pierwsze zwycięstwo.

Chiny, które gościły reprezentację Indonezji na stadionie Qingdao we wtorek, 15 października 2024 r., zwyciężyły 2:1.

Zagraniczne media doceniają talent Arkhana Kaki i dołączają do 60 najlepszych Wonderkidów wraz z Lamine Yamalem i graczami MU

Zwycięskiego gola Chin przeciwko Garudzie strzelili Baihelamu Abuduwaili w 21. minucie i Zhang Yuning w 44. minucie. Jedynego gola dla reprezentacji Indonezji strzelił Thom Haye w 86. minucie.

Po meczu Xie Wenneng powiedział, że reprezentanci Indonezji, w większości naturalizowani, nie są lepsi od Chin.

Wzmocniony trzema członkami Indonezyjskiej Kadry Narodowej, Persija jest gotowy do walki w Kwaterze Głównej PSIS

„Naturalizowani zawodnicy reprezentacji Indonezji to w Azji jedynie drugorzędni gracze, prawda? W rzeczywistości nasza siła nie jest gorsza od ich” – powiedział Xie Wenneng do M.Dongqiudiego

„Jeśli spojrzeć wyłącznie na indywidualną jakość, myślę, że jesteśmy prawie tacy sami jak oni, a nawet lepsi” – dodał Xie Wenneng.

Xie Wenneng gra obecnie w drużynie Shandong Taishan FC w chińskiej Super League. W porównaniu z wieloma zawodnikami reprezentacji Indonezji jasne jest, że Xie nie jest lepszy.

Powodem jest to, że kilku zawodników reprezentacji Indonezji zrobiło kariery w najwyższej lidze europejskiej i stało się podstawowymi zawodnikami, nawet Jay Idzes, który jest ostoją klubu Serie A Wenecja, Mees Hilgers z FC Twente (Eredivisie) Maarten Paes z FC Dallas (Major League Piłka nożna).

Reprezentacja Japonii nie chce wpaść w poślizg w meczu z reprezentacją Indonezji, trener ma powód

Reprezentacja Japonii rozegra mecz wyjazdowy z reprezentacją Indonezji w grupie C azjatyckiej strefy kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2026 w listopadzie 2024 r.