Arne Slot wątpi w dostępność Diogo Joty na mecz Liverpoolu z RB Lipsk w Lidze Mistrzów

Główny trener Liverpoolu Arne Slot obawia się, że napastnik Diogo Jota opuści środowy mecz Ligi Mistrzów z RB Lipsk z powodu kontuzji.

27-letni reprezentant Portugalii kulał w pierwszej połowie niedzielnego zwycięstwa 2:1 Premier League nad Chelsea na Anfield.

Zastąpił go Darwin Nunez i obecnie oczekuje się, że Urugwajczyk poprowadzi drużynę w meczu z Bundesligą.

„Diogo musiał zostać zmieniony i nie jestem pewien, co to będzie, ale byłbym zaskoczony, gdyby pojawił się na boisku w środę” – powiedział Slot.

„Mam duże zaufanie do tego zespołu, ale dzisiaj – po przerwie reprezentacyjnej – zobaczyliście też, że mamy pewne problemy.

„Conora Bradleya nie ma, Trent (Alexander-Arnold) również nie trenował w pierwszych dniach po powrocie (z Anglii), więc miał pewne wątpliwości, a potem mieliśmy Maccę (Alexis Mac Allister) chory.”

Odprawa: Liverpool 2 Chelsea 1 – Slot przechodzi pierwszy test Wielkiej Szóstki, wpływy Jonesa i Palmer unieważnione

Slot nie krył pochwał dla pomocnika Curtisa Jonesa, który strzelił gola, który zapewnił Liverpoolowi powrót na szczyt Premier League. Nicolas Jackson wcześniej anulował rzut karny Mohameda Salaha.

„Curtis rozegrał bardzo dobry mecz” – dodał.

„Miał trudne zadanie kontrolowania Cole’a Palmera, który jest niesamowitym graczem o tak wielu cechach. Curtis kontrolował go przez większą część meczu i miał duży wpływ na drugą stronę boiska, zdobywając bramkę i dwiema karami, z których jedna nie została uznana przez VAR.

(John Powell/Liverpool FC za pośrednictwem Getty Images)