Arizona State rozpocznie mecz Jeff Sims vs. Cincinnati. Sam Leavitt wypada z powodu kontuzji żeber

Rozgrywający stanu Arizona, Sam Leavitt, nie zagra w sobotnim meczu z Cincinnati, powiedział dziennikarzom trener Kenny Dillingham. Sun Devils wystawią na jego miejsce Jeffa Simsa.

Leavitt doznał mocnego ciosu podczas wygranego 27:19 meczu z Utah w ubiegły piątek. Rozgrywający pierwszego roku wrócił do gry w drugiej połowie, ale teraz opuści sobotni mecz.

Dillingham powiedział, że Leavitt może pauzować od dwóch do czterech tygodni z powodu kontuzji żeber. Stan Arizona ma tydzień wolnego po meczu w Cincinnati, po którym zespół ponownie oceni Leavitta.

Sims, który ma doświadczenie w 32 meczach z poprzednich sezonów w Georgia Tech i Nebrasce, ma na swoim koncie 44 podania i szybkie przyłożenia.

Arizona State (5-1) ma za sobą zaskakująco udaną pierwszą połowę sezonu, częściowo dzięki pracy Leavitta jako rozgrywającego.

Jak ważny był Leavitt w tym sezonie?

To znaczący cios dla stanu Arizona, który był jedną z większych niespodzianek futbolu uniwersyteckiego.

W pierwszym roku swojej kariery Leavitt spisał się lepiej, niż oczekiwano. Uprawiał zabawy rękami i nogami. Co najważniejsze, był łączony z Dillinghamem i koordynatorem ofensywy Marcusem Arroyo. Potrafi dominować w ataku i znajduje to odzwierciedlenie w jego grze.

W drugiej kwarcie zeszłotygodniowego zwycięstwa nad Utah otrzymał mocny strzał w żebra. Udając się do szatni w celu oceny, Leavitt krzyknął zachęcająco do kolegów z drużyny. Wrócił i zagrał w drugiej połowie, prowadząc Sun Devils do największego zwycięstwa Dillinghama w ciągu dwóch sezonów. To był odważny występ i tego stanu Arizona będzie brakowało najbardziej. — Doug Haller, starszy pisarz z Arizony

Czego można się spodziewać po Simsach?

W ciągu krótkiego czasu, gdy Leavitt nie grał przeciwko Utes, Sims prowadził Arizona State w serii zdobywania punktów. Pokazał swoją szybkość po przyziemieniu z odległości 2 jardów, pokonując obronę Utah do strefy końcowej. Simowie grali w Georgia Tech przez trzy sezony i w Nebrasce przez jeden sezon, zanim przybyli do stanu Arizona, więc doświadczenie nie będzie stanowić problemu. Jednak był podatny na błędy, w swojej karierze zaliczył 29 przechwytów.

Najlepsza wiadomość dla Sun Devils jest taka, że ​​mogą nadal karmić Camerona Skattebo, produktywnego obrońcę, który lubi dużą ilość pracy. Po meczu w Cincinnati w tym tygodniu stan Arizona ma tydzień wolny, po którym 2 listopada odbędzie się wyjazd do stanu Oklahoma. Jeśli Leavitt szybko wyzdrowieje, Słoneczne Diabły mogą z łatwością pozostać na polowaniu na Wielką Dwunastkę. — Hallera

(Zdjęcie: Chris Coduto / Getty Images)