Argument Ferrola wywołuje dyskusję

SD Huesca dodało punkt w niedzielę podczas swojej wizyty przeciwko Racing de Ferrol (0:0) w meczu naznaczonym kontrowersjami ze strony sędziego. Wyrzucenie lokalnego kapitana Álexa Lópeza zaraz po pierwszej połowie zadecydowało o meczu, a drużyna Huesca grała całą drugą połowę z przewagą liczebną. Rozgrywający uderzył Diego Gonzáleza, próbując przejąć kontrolę nad piłką, i mogła to być surowa decyzja sędziego, choć chroniona przepisami. Wcześniej bramka przeciwko Jauregiemu nie została uznana ze względu na spalonego, co zostało sprawdzone przez VAR. Rozmawialiśmy o tym wszystkim podczas poniedziałkowego spotkania z Pablo Barrantesem, José Luisem Monzó, Sergio Bercero i Miguelem Barluengą.

Przy jedenastu na dziesięciu Hidalgo zmienił drużynę i plan, ale nie był pewien, czy znajdzie nagrodę, a starcie zakończyło się wyraźną szansą dla Álvaro Giméneza. Najlepszy w drużynie SD Huesca był Juan Pérez, który bronił obronami w obu tercjach.

W ten weekend w rozdziale multisportowym porażki Lobe Huesca La Magia w Melilli i Bada Huesca w Cangas. CH Jaca zwyciężył w Majadahonda, a Barbastro wygrał drugie derby Aragonii RFEF przeciwko Teruelowi.