Anthony Davis, Lakers pokonali 22-punktowy deficyt i pokonali Suns; LeBron planuje rozegrać w tym sezonie wszystkie 82 mecze

Los Angeles Lakers, prowadzeni przez wielkiego gracza NBA Anthony’ego Davisa, odrobili 22 punkty, pokonując w piątek Phoenix Suns 123:116.

Davis zdobył 35 punktów, najwięcej w meczu, dodając osiem zbiórek, cztery asysty, dwa bloki i przechwyt, trafiając 11 z 18 celnych strzałów.

Oprócz tego, że w pierwszej kwarcie Lakers zwyciężyli 38-23, przez pozostałą część meczu Lakers pokonali Suns 100-77. Austin Reaves dodał 26 punktów, osiem asyst, cztery zbiórki i trzy przechwyty, trafiając 8 z 12 z gry i 5 z 7 z zakresu za trzy punkty.

Największą przewagę Phoenix przy stanie 48-26 uzyskano na 9:43 do końca drugiej kwarty. Do przerwy Los Angeles zmniejszyło deficyt do dziewięciu i przez ostatnie 24 minuty pokonało Suns 71-55. Gwiazda Phoenix, Kevin Durant, zdobył dla Suns 30 punktów, sześć asyst i cztery zbiórki, trafiając 11 z 17 celnych strzałów.

Devin Booker zdobył 23 punkty, cztery asysty i trzy zbiórki, trafiając 9 z 21 celnych trafień dla Suns, którzy po piątkowej porażce przeszli na 1:1.

Trener pierwszego roku Lakers, JJ Redick, został pierwszym trenerem w historii franczyzy, który rozpoczął sezon 2:0, odkąd Phil Jackson zrobił to z drużyną w sezonie 2010/2011. Los Angeles zakończyło sezon 57-25, ale w półfinale Konferencji Zachodniej zostało pokonane przez Dallas Mavericks.

Anthony Davis ma kolejny dobry występ

Po 35-punktowym występie przeciwko Suns Davis zdobył ponad 35 punktów w kolejnych meczach, dołączając do legend franczyzy Jerry’ego Westa i Elgina Baylora jako jedyni Lakers, którzy rozpoczęli sezon w ten sposób.

W dwóch meczach Davis notuje średnio 35,5 punktu, 12 zbiórek, 4,0 asyst, 1,0 przechwytu i 2 1/2 bloku.

„Czuję, że jest najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie i gramy dzięki niemu” – powiedział Reaves. „Oczekuję, że będzie wychodził każdego wieczoru i będzie dominował”.

Redick powiedział na początku sezonu, że uczyni z Davisa centrum ataku i jak dotąd znalazło to odzwierciedlenie w jego grze, próbach z gry i zdobytych golach. Redick dodał po meczu, że Lakers grają „z premedytacją” w ofensywie i starają się mieć pewność, że Davis będzie dotykał piłki tak często, jak to możliwe.

Jest jeszcze wcześnie, oczywiście, ale wszystko, co Lakers zrobili od rozpoczęcia obozu przygotowawczego, wskazuje, że Davis wyprzedził LeBrona Jamesa jako opcję nr 1 zespołu. Czas pokaże, czy ta tendencja się utrzyma, ale był to zachęcający początek dla Davisa. — Jovan Buha, pisarz Lakers Beat

LeBron składa ważne oświadczenie po meczu

Po zwycięstwie Lakersów LeBron James powiedział, że planuje zagrać we wszystkich 82 meczach w tym sezonie.

Zapytany, czy zamierza zagrać w pierwszym w sezonie meczu Lakersów jeden po drugim w sobotę przeciwko Sacramento Kings, James odpowiedział: „Tak. Mam zamiar grać w każdym meczu. Zobaczymy, co się stanie. Nigdy nie wiadomo. Zobaczymy, co się stanie, jeśli tego nie zrobię.

James zdobył 17 ze swoich 21 punktów w drugiej połowie powrotnego zwycięstwa. 39-latek rozegrał w zeszłym sezonie 71 meczów, najwięcej od czasu, gdy wystąpił w 82 meczach w sezonie 2017-18 w Cleveland. Był to jedyny sezon w 22-letniej karierze Jamesa w NBA, w którym grał w każdym meczu.

Redick powiedział na czwartkowym treningu, że Lakers będą podchodzić do kolejnych meczów ze swoimi zawodnikami „w czasie rzeczywistym”.

„Jak się czują, kiedy wstają w sobotę rano?” Redick powiedział, odnosząc się do meczu Kings. — Pchła

(Zdjęcie: Jonathan Hui / Imagn Images)