Ange Postecoglou mówi, że „trudno utrzymać w tajemnicy” Mikeya Moore’a z Tottenhamu po zwycięstwie AZ

Ange Postecoglou pochwaliła dojrzałość Mikeya Moore’a, ale przyznała, że ​​„dość trudno będzie utrzymać w tajemnicy” talent skrzydłowego Tottenhamu Hotspur po tym, jak James Maddison porównał go do Neymara.

Moore stał się najmłodszym zawodnikiem reprezentującym Tottenham w Premier League w maju, kiedy wszedł z ławki rezerwowych w meczu z Manchesterem City w wieku 16 lat, ale Postecoglou zachował ostrożność, jeśli chodzi o czas gry.

Moore, który w sierpniu skończył 17 lat, po raz drugi wystąpił w barwach Spurs w wygranym 1:0 meczu z AZ Alkmaar w Lidze Europy w czwartkowy wieczór. Zaczął na prawym skrzydle i pokazał przebłyski swojej błyskotliwości, ale po przerwie w przerwie przeszedł na lewe skrzydło i spisał się znakomicie.

Reprezentant Anglii do lat 19 był pod wrażeniem swojego dryblingu i posłał kilka niebezpiecznych dośrodkowań w pole karne. Po meczu Maddison zażartował dla TNT Sports, że „od 45.65. minuty myślałem, że mamy Neymara na lewym skrzydle”.

Moore pod wrażeniem zwycięstwa Tottenhamu nad AZ (Catherine Ivill – AMA/Getty Images)

Postecoglou powiedział o Moore’u po zwycięstwie AZ: „Był ekscytujący, nie można temu zaprzeczyć.

„Nie ma sensu temu zaprzeczać. Uwielbiam sposób, w jaki Mikey podchodzi do wszystkiego ze spokojem. Każdego dnia ciężko pracuje. Chce się rozwijać, rozumie, że to jest podróż. Młodemu chłopakowi takiemu jak on, który właśnie skończył 17 lat, bardzo łatwo jest poczuć, że jakimś cudem mu się to udało, ale nigdy nie ma się takiego poczucia.

„To ekscytujące. Masz tak młodego zawodnika, który chce, aby ta odpowiedzialność wywarła wpływ, a nie tylko czasami, gdy młodzi gracze martwią się, że popełnią błędy. Dobrze się rozwija. Musimy bardzo uważać na to, jak go wykorzystujemy, a kiedy go używamy, jest to dla nas kluczowe, szczególnie na tych wczesnych etapach”.

Moore w tym sezonie trzykrotnie wystąpił w lidze wchodząc z ławki rezerwowych, ale w ubiegły weekend w zwycięstwie 4:1 nad West Ham United był niewykorzystanym rezerwowym. Ma nadzieję, że będzie zaangażowany w niedzielny wyjazd Spurs do Crystal Palace.

(Zdjęcie górne: Crystal Pix/MB Media/Getty Images)