Alisson z Liverpoolu ma „tygodniową” pauzę z powodu podejrzenia kontuzji ścięgna podkolanowego – Arne Slot

Główny trener Liverpoolu Arne Slot mówi, że Alisson prawdopodobnie będzie pauzował przez kilka tygodni z powodu podejrzenia kontuzji ścięgna podkolanowego, którego doznał podczas sobotniego zwycięstwa 1:0 nad Crystal Palace.

32-letni Brazylijczyk doznał kontuzji w 79. minucie meczu na Selhurst Park po wybiciu piłki i został zastąpiony przez Vitezslava Jarosa, a bramkarz drugiego wyboru Caoimhin Kelleher pauzował z powodu choroby.

Slot spodziewa się, że Alisson opuści w przyszłym tygodniu mecze eliminacyjne Brazylii z Chile i Peru, a także mecz Liverpoolu z Chelsea w Premier League po październikowej przerwie międzynarodowej.

„Ostatnie informacje są takie, że nie wiemy, ale wiemy, że gdy zawodnik odchodzi w taki sposób, zwykle oznacza to, że nie będzie w kadrze Brazylii i nie spodziewam się, że będzie głównym zespołem w meczu” zagramy później” – powiedział Slot. „Musimy poczekać i zobaczyć. Zakładam, że zajmie to kilka tygodni… Myślę, że to jego ścięgno podkolanowe.

Liverpool zagra ponownie dopiero 20 października ze względu na przerwę reprezentacyjną, ale następnie rozegra osiem meczów w ciągu trzech tygodni z Chelsea, RB Lipsk, Arsenalem, Brighton & Hove Albion (dwukrotnie), Bayerem Leverkusen i Aston Villą.

„Prawdopodobnie nie będziemy tak dominować jak dzisiaj, gdy zmierzymy się z Arsenalem na wyjeździe, ale oba spotkania są bardzo trudne” – Slot powiedział TNT Sports. „Teraz od nas zależy, czy pokażemy się także w najważniejszych meczach.

„Niestety zakładam, że Ali nie będzie z nami w tych meczach, biorąc pod uwagę sposób, w jaki schodził z boiska, ale bardzo dobrze było też zobaczyć, że podczas wczorajszej choroby Caoimhina (Kellehera) nasz trzeci bramkarz dał sobie radę. Zawsze miło dla zespołu, gdy wszyscy są zaangażowani w wynik.

Zapytany, jak Jaros poradził sobie z tą sytuacją, Slot odpowiedział: „Tak, naprawdę dobrze, naprawdę dobrze. W zeszłym sezonie miał bardzo dobry sezon, zdobył w Austrii mistrzostwo i puchar, bardzo mu ufamy.

„Chciał odejść, bo chciał znowu zagrać, ale powiedzieliśmy: «Słuchaj, w takim klubie potrzebujemy również bardzo dobrego trzeciego bramkarza». Dzisiejszy dzień udowodnił, że mieliśmy rację i debiut w Liverpoolu był dla niego bardzo miłym momentem.

Slot kontynuował: „Alisson to wyraźny bramkarz numer 1 na świecie. Kontuzja dla niego i dla nas jako zespołu zawsze jest ciosem. Ale to pozytywna rzecz dla zespołu i to nie tylko na pozycji bramkarza, prawie na każdej pozycji mamy drugą opcję, która również jest naprawdę dobra.

„Caoimhin już to pokazał, więc jest całkiem jasne, że jest numerem 2. W przeciwnym razie, gdy ostatni raz Alisson doznał kontuzji, nie zagrałbym z nim. Caoimhin jest numerem 2 i spisał się bardzo dobrze. Bardzo miło jest widzieć, że nasz trzeci bramkarz spisał się naprawdę dobrze, ponieważ Caoimhin był chory wczoraj i dzisiaj, a nasz trzeci bramkarz może mieć wpływ na wyniki.

Podczas sobotniego zwycięstwa Alexis MacAllister również musiał opuścić boisko z powodu kontuzji, a w przerwie zastąpił go Dominik Szoboszlai. Slot potwierdził, że pomocnik doznał kontuzji pachwiny, ale nie był pewien, jak poważny jest to problem.

„Odszedł z powodu kontuzji” – wyjaśnił główny trener Liverpoolu. „Jak bardzo jest źle, trudno mi w tym momencie ocenić, nie mógł kontynuować gry, nie stało się to na sekundę przed przerwą.

„Odczuł to trochę za mocno i powiedział, że nie sądzę, że dobrze było kontynuować grę, na wypadek, gdyby sytuacja się pogorszyła. Jaka jest dokładna sytuacja? Czy może pojechać do Argentyny? Czy może tam grać? Trudno mi to teraz powiedzieć.

Liverpool wraca do gry 20 października meczem u siebie z Chelsea w Premier League.

(John Powell/Liverpool FC za pośrednictwem Getty Images)