Alcaraz pokonuje Sinnera w thrillerze dogrywki o tytuł tenisowy China Open

Mistrz Wimbledonu Carlos Alcaraz pokonał zwycięzcę US Open Jannika Sinnera 6:7(6), 6:4, 7:6(3) i zdobył swój czwarty tytuł w tym roku.

Carlos Alcaraz podniósł się po przegranej i zachował nerwy w decydującej dogrywce, pokonując obrońcę tytułu Jannika Sinnera 6:7(6), 6:4, 7:6(3) w finale China Open i zdobywając swój czwarty tytuł w sezonie.

Mistrz French Open i Wimbledonu Alcaraz, który w tym roku wygrał oba swoje poprzednie spotkania z Sinnerem, odzyskał siły po powolnym początku i w środę zakończył zwycięstwo w trzy godziny i 21 minut

W międzyczasie poprawił swój rekord bezpośrednich spotkań z Włochami do 6-4.

Chociaż scena nie była tak wspaniała, jak podczas niektórych ich ostatnich spotkań, Sinner i Alcaraz w najnowszym rozdziale rozwijającej się rywalizacji przepychali się nawzajem do granic możliwości.

„Mógł wygrać w dwóch spotkaniach, ja mogłem wygrać w dwóch, to był naprawdę zacięty mecz. Jannik po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym zawodnikiem na świecie, biorąc pod uwagę poziom, na jakim gra” – powiedział 21-letni Alcaraz.

„To niewiarygodne, to naprawdę wysoka jakość tenisa, fizycznie i psychicznie, on jest bestią.

„Miałem swoje szanse w pierwszym secie, ale nie udało mi się ich wykorzystać, ale ogólnie jestem z siebie dumny. Sposób, w jaki poradziłem sobie z meczem, sposób, w jaki sobie ze wszystkim poradziłem. Dla mnie to był naprawdę dobry mecz.”

Po tym, jak obaj gracze obronili break pointy po szybkim rozpoczęciu, Alcaraz wykorzystał wczesną przerwę i wyszedł na prowadzenie 3:1, gdy bekhend Sinnera poszedł szeroko, po czym w następnej minucie umocnił przewagę, gdy jego włoski przeciwnik strzelił gola.

Numer jeden na świecie, Sinner, którego ostatnie zwycięstwo nad Alcarazem miało miejsce w półfinale tego turnieju w zeszłym roku, stopniowo osiągnął poziom 5-5 i obronił dwa sety w dogrywce, aby zakończyć pierwszego seta.

Alcaraz był na dobrej drodze na początku drugiego seta, a Sinner mocno go popchnął w ciągu 15 minut, ale drugi rozstawiony z powodzeniem utrzymał serwis na 4-4.

Wydawało się, że brak przełamania Sinnera w długim meczu odebrał mu wiatr w żagle, gdy Alcaraz w kolejnych dwóch meczach wyrównał po setach.

Hiszpan zwiększył intensywność swojego forhendu i w trzecim secie wyszedł na prowadzenie 2:1, ale mając pozornie zwycięstwo, stracił koncentrację i pozwolił Sinnerowi wyrównać na 4-4.

W decydującym dogrywce Sinner przejął kontrolę i objął prowadzenie 3:0, ale doskonała interwencja przy siatce pomogła Alcarazowi wyprzedzić kilka akcji i wyjść na prowadzenie 4:3, zanim ostatecznie zapewnił sobie tytuł zdecydowanym zwycięzcą forhendu po poprzecznym boisku. .

Porażka w dogrywce była nietypowa dla Sinnera, który wygrał 18 z ostatnich 19 dogrywek.

Wynik sprawił, że mistrz Australian Open i US Open Sinner stał się pierwszym człowiekiem, który obronił koronę w China National Tennis Center od czasu, gdy Novak Djoković zdobył cztery tytuły z rzędu w latach 2012–2015.

Sinner grał w Pekinie pod nowym nadzorem i przyznał się, że nie przespał nocy w związku ze sprawą dopingową, która powróciła w weekend, kiedy Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) poinformowała, że ​​odwołała się od decyzji o dopuszczeniu go dopingu.

„Ponownie to była wspaniała walka” – powiedział Sinner, u którego w marcu dwukrotnie stwierdzono pozytywny wynik testu na obecność sterydów, ale władze tenisowe oczyściły go z zarzutów i pozwoliły grać dalej.

W sierpniu Międzynarodowa Agencja ds. Integralności Tenisa (ITIA) przyjęła wyjaśnienia Sinnera, że ​​lek dostał się do jego organizmu w sposób niezamierzony, gdy fizjoterapeuta użył zawierającego go sprayu do leczenia skaleczenia, a następnie zapewnił zawodnikowi masaż i terapię sportową.

WADA poinformowała w sobotę, że złożyła apelację i domaga się zawieszenia na okres do dwóch lat.