65% Murcjan czuje się szczęśliwych

On 65% mieszkańców Regionu to się czuje feliz w pewnym sensie powtarzający się y ponad 72% ma wysoki poziom jakości życia, zgodnie z I Badanie jakości i nawyków życiowych w regionie Murcjiktórego wyniki przedstawiła Katedra Polityk Publicznych Uniwersytetu w Murcji (UMU).

Badanie to, kierowane przez prof Ismaela Crespo i który miał reprezentatywną próbkę 1,148 osóbma na celu lepsze zrozumienie poziomu dobrostanu obywateli, ich stanów emocjonalnych i nawyków życiowych.

Jak wynika z badania, 72,9% ankietowanych ma wysoki Wskaźnik Jakości Życia (równy lub większy niż 7), a 77,1% czuje się obecnie bardzo usatysfakcjonowane ze swojego życia – podają w oświadczeniu źródła UMU.

Osoby ankietowane w Altiplano to te, które prezentują a najwyższy średni poziom jakości życia (7,35), natomiast mieszkańcy Guadalentin (6.65) to te, które są umieszczone w a najbardziej niekorzystna sytuacja.

POZIOM SZCZĘŚCIA I OPTYMIZMU

65% ankietowanych twierdzi, że w ciągu ostatniego miesiąca czuło się szczęśliwe „zawsze” lub „prawie zawsze”. The Kobiety w wieku 65 lat i więcej to kobiety, które w mniejszym stopniu deklarują, że są szczęśliwe w sposób powtarzalny. (56,7%), natomiast młodzi mężczyźni – zarówno ci w wieku od 18 do 30 lat, jak i ci w wieku od 31 do 44 lat – to ci, którzy wykazują wyższy poziom szczęścia.

Podczas gdy 83,8% ankietowanych, którzy twierdzą, że mają bardzo dobrą osobistą sytuację ekonomiczną, czuło się szczęśliwych zawsze lub prawie zawsze w ciągu ostatniego miesiąca, tylko 39,3% ankietowanych, którzy twierdzą, że mają bardzo złą sytuację ekonomiczną, odczuwało szczęście okresowo. Zgodnie z pokazaną ogólną pozytywną tendencją, 81,5% ankietowanych deklarowało optymizm co do swojej przyszłości, a 90,3% uważało, że to, czego dokonali w życiu, było tego warte.

ANALIZA RYZYKA

Wśród różnych scenariuszy ryzyka, które mogą wystąpić w następnej dekadzie, mieszkańcy regionu Murcji wyobrażają sobie: ryzyka związane z klimatem jako najbardziej prawdopodobne: 78,6% uważa, że ​​istnieje duże ryzyko wzrostu ekstremalnych temperatur, a 62,4% to samo wskazuje na zmniejszenie ilości dostępnej wody.

Zrodlo