49ers pokonują kontuzje, grają w parterze i pokonają Seahawks: najważniejsze wnioski

Autorzy: Matt Barrows, Michael-Shawn Dugar i Amos Morale III

To była pracowita noc dla sztabu szkoleniowego drużyny San Francisco 49ers, w skład której wchodziło wielu zawodników, włączając w to rozpoczynanie kontrataku Jordana Masona i wychodzenie z gry. Jednak ofensywa 49ers – zwłaszcza pośpiech w ataku – sprawiła, że ​​był to pracowity wieczór dla obrony Seattle Seahawks po zwycięstwie San Francisco 36-24.

Pomimo tego, że Mason, czołowy zawodnik drużyny, wyszedł z gry w pierwszej połowie i wrócił tylko na jedną akcję w drugiej, 49ers w biegu przebiegli 228 jardów, w tym 76 jardów w biegu od rezerwowego Isaaca Guerendo w czwartej kwarcie, co przypieczętowało zwycięstwo.

Oprócz wysiłków w grze w parterze, 49ers poczynili świetne akcje w grze podań, a rozgrywający Brock Purdy rzucił na 255 jardów i miał trzy przyłożenia, w tym dwa do George’a Kittle’a.

San Francisco prowadziło 23-3 w trzeciej kwarcie, ale wyjątkowa gra drużyn – przyłożenie z 97 jardów po powrocie Laviski Shenault z Seattle – dała Seahawks dobrą passę w drugiej połowie i sprawiła, że ​​mecz w lidze padł jednym golem. czwarty kwartał.

49ers trzymajcie się

Ten mecz miał wszystkie cechy wcześniejszych porażek 49ers w lidze: mnóstwo kontuzji, ogromny błąd drużyny specjalnej i przeciwnik, który szybko wyeliminował dwucyfrowy deficyt w drugiej połowie

Tym razem jednak obrona zatrzymała kontratak. Przechwyt debiutanta Renardo Greena w czwartej kwarcie, gdy reprezentował DK Metcalf, był zagraniem, którego 49ers nie odnieśli w przegranych z Los Angeles Rams i Arizona Cardinals. To zapewniło George’owi Kittle’owi drugie przyłożenie tego dnia i sprawiło, że mecz był poza zasięgiem Seahawks. — Mat Barrows, starszy pisarz 49ers

Piętrzą się kontuzje

Zespół 49ers traci siły na niektórych kluczowych pozycjach. Rezerwowy debiutant Malik Mustapha, który przechwycił piłkę w pierwszym ataku Seahawks, opuścił mecz w drugiej kwarcie z powodu kontuzji kostki i już nie wrócił. Mustapha zastępował już Talanoę Hufangę, który znajduje się na pozycji rezerwowego z powodu kontuzji nadgarstka. To sprawiło, że 49ers z Ji’Ayirem Brownem i Georgem Odumem byli bezpieczni, a wspierał ich niewybrany debiutant Jaylen Mahoney.

Tymczasem zespół stracił Masona w drugiej kwarcie z powodu kontuzji barku. W rezultacie 49ers z Guerendo i Patrickiem Taylorem Jr. na tylnym siedzeniu oraz Deebo Samuel Sr. zmieniali się na pozycji. Taylor, który do czwartku nie wykonywał ataku w ataku, wykonał większość pracy w drugiej połowie, chociaż Guerendo oddał zamach po biegu na 76 jardów na koniec meczu i wślizgiem z 5 jardów. linia. — Kurhany

Gra w parterze w Seattle trzeszczy

To tyle, jeśli chodzi o równowagę. W czwartkowy wieczór Seahawks próbowali przejąć piłkę, ale bezskutecznie. Ken Walker III i Zach Charbonnet łącznie przeszli zaledwie 52 jardy na 19 prowadzących. Walker strzelił gola po przyłożeniu na odległość 1 jarda w trzeciej kwarcie.

Brak skutecznej gry w parterze bardziej obciążał rozgrywającego Geno Smitha i po raz pierwszy w tym roku nie radził sobie dobrze. W pierwszym podaniu przechwycił piłkę na linii 30 jardów, a następnie w czwartej kwarcie meczu, w którym padł jeden punkt, Smith rzucił późno i przez środek pola, mając nadzieję, że trafi Metcalfa. Zamiast tego piłka została odebrana przez Greena, który skierował ją na linię 15 jardów Seattle. 49ers strzelili trzy akcje później i objęli prowadzenie 29-17.

W końcówce meczu Seattle zrobiło się ciekawie, ale dwupunktowy deficyt był zbyt duży do pokonania. — Michael-Shawn Dugar, pisarz sztabowy Seahawks

Seahawks nie zatrzymali 49ers

Biegacze i odbierający z San Francisco, Deebo Samuel, łącznie uzyskali 209 jardów i przyłożenie w 29 próbach, średnio 7,2 jarda na prowadzenie. Guerendo w swoim biegu na 76 jardów miał więcej jardów w biegu niż Seattle przez całą noc.

Seahawks wiedzieli, że jeśli nie zatrzymają biegu, ich los będzie zgubny, a mimo to mając szansę na utrzymanie pierwszego miejsca w NFC West, nie mogli zejść z boiska. — Wystarczający

(Zdjęcie: Steph Chambers / Getty Images)