Zwycięstwo Kultury, która nadal jest liderem, i nowa porażka Ponferradiny

Piątego dnia Grupy 1 Pierwszej Federacji zwycięstwo Kultury i porażka Ponferradiny. Kulturaliści odnieśli nowy triumflub czwarty w sezonie, po pokonaniu Osasuny Promesas minimalnie 1:0 u siebie na stadionie Reino de León, a Bercianie mieli nową porażkę i przegrali u siebie, na stadionie El Toralín w stolicy Bercii, 1:1 z Galicjanami z Arenteiro.

Porażka Ponferradiny z Arenteiro

Ponferradina nadal nie ma gaźnika i znów się potknęłakonkretnie przegrali W piąty dzień ligi u siebie, na stadionie El Toralín w stolicy Bercii, przez 1-2, przeciwko Arenteiro. Był to bez wątpienia najgorszy mecz Bercians w tym sezonie.ponieważ widzieliśmy gęsty zespół, ale mimo to Bercianie mieli kilka klarownych okazji, a bramkarz Orenses musiał znakomicie interweniować Diego Garcii.

Tak czy inaczej, Arenteiro objął prowadzenie w 29. minucie dzięki główce byłego niebiesko-białego Mángela po rzucie rożnym.. Jeszcze przed przerwą Deportiva miała szansę na zdobycie gola, choć drużynie Berciana w ostatnich metrach znów brakowało zdecydowania.

W drugiej połowie Ponferradina była lepsza i przeszła do ataku, ale znowu brakowało im celności. Z W końcówce meczu Galicjanie strzelili 0:2 w przeciw Marcin Solar i skończyło się na siatce Marcos Baselga.

W doliczonym czasie gry Deportiva zdołała strzelić gola przez Yeray i wynikiem 1:2 mecz dobiegł końca.. Tędy, Bercianom pozostało pięć punktówteraz w czternasta pozycja.

La Deportiva kolejny mecz ligowy rozegra w najbliższą sobotę, 28 września o godzinie 17:30 na wyjeździe, w Nawarrze, na obiektach sportowych Tajonar, przeciwko Osasuna Promesas.