Z sukcesem utrzymując Persami, SMAN 8 Jakarta udowadnia zaangażowanie w realizację złotego pokolenia

Poniedziałek, 30 września 2024 r. – 22:38 czasu polskiego

Dżakarta, VIVA – SMAN 8 Jakarta z powodzeniem zorganizował sobotni i niedzielny obóz (Persami) w Pondok Kaelect Pancawati, Caringin, Bogor Regency, West Java, w dniach 28–29 września 2024 r.

Przeczytaj także:

Wiceminister Środowiska i Leśnictwa zachęca młode pokolenie do zostania dyplomatami ekologicznymi

Działanie to jest dowodem zaangażowania szkoły pod nazwą „Smandel Jakarta” w tworzenie Złotego Pokolenia.

W rocznym programie Front Group Scouts 03.077-03.078 wzięło udział 346 członków skautów z klasy X SMAN 8 Dżakarta. Grupa wyruszyła ze szkoły Jl. Bukit Duri Park, Tebet, Dżakarta Południowa, w sobotę (28.09.2024) rano.

Przeczytaj także:

W sprawę prania kart ocen w SMPN Depok zaangażowanych było 13 osób, jedną z nich był dyrektor szkoły

Działanie Persami pod hasłem „Tworzenie złotego pokolenia charakteryzującego się przywództwem, uprzejmością, niezależnością, kreatywnością i wnikliwością narodową” zostało oficjalnie otwarte przez dyrektora SMAN 8 Jakarta, dr. Mukhlis, M. Ikom.

„Zajęcia w Persami to nie tylko zajęcia na świeżym powietrzu czy biwakowanie. Jest wiele ważnych rzeczy, które należy wykorzystać podczas nauki, w tym współpraca, niezależność i duch wspólnoty w dużej rodzinie w SMAN 8 Jakarta” – powiedział w swoim przemówieniu.

Przeczytaj także:

Tysiące uczniów szkół średnich w Tambun nie może wejść do szkoły, ponieważ ich rodzice zamykają ogrodzenie

Mukhlis poradził także wszystkim uczestnikom Persami, aby współpracowali, współpracowali i dbali o siebie nawzajem.

„Wspólność sprzyja sukcesowi. Mam nadzieję, że jeśli Bóg da, wszyscy razem staniecie się wspaniałymi dziećmi, kolejnym pokoleniem młodych ludzi, którzy będą inteligentni, twardzi i troskliwi” – ​​miał nadzieję.

Zorganizowano różne działania, a wszystkie miały na celu wspieranie niezależności, troski, wspólnoty i wzmacnianie wśród uczniów świadomości narodowej.

Działalność oficjalnie zakończył dr hab. Gatot Handoko, poseł na stanowisko dyrektora ds. studenckich i public relations w SMAN 8 Jakarta jako osoba odpowiedzialna za Persami w niedzielę (29.09.2024).

„Dzięki Bogu, Persami, jest to rutynowy program skautowy, w którym uczestniczy cała klasa

Gatot wyjaśnił: Persami to jeden z programów w SMAN 8 Jakarta, szczególnie w sektorze spraw studenckich, jako miejsce kształtowania charakteru, tak aby uczniowie nadal traktowali priorytetowo wspólnotę, spójność, współpracę i niezależność.

„Persami nie można oddzielić od działalności skautowej. Wszyscy wiemy, że Ruch Skautowy w Indonezji jest jedynym forum kształtowania młodego pokolenia, niezwiązanego z żadną polityką” – podkreślił.

Gatot stwierdził, że SMAN 8 Jakarta nadal widzi potrzebę działalności skautowej jako forum kształtowania charakteru kolejnego pokolenia narodu, mimo że pozaszkolne zajęcia skautingowe nie są już obowiązkowe w szkole.

„Dziękujemy rodzicom, sponsorom i wszystkim stronom, które wsparły ten program, aby zajęcia przebiegły sprawnie. Jeśli Bóg pozwoli, w przyszłości będziemy kontynuować ten program. Tegoroczne Persami było bardzo dobre, mam nadzieję, że w przyszłości może być jeszcze lepiej. Dziękujemy, Pozdrawiamy Harcerzy..!” – zakończył entuzjastycznie.

Kierownik klasy 2027 w SMAN 8 Jakarta, dr. Riki Wuri Sriwijayanti, MARS. Stwierdził, że Persami jest bardzo dobrym i pozytywnym zajęciem dla uczniów, dlatego zasługuje na wsparcie ze strony rodziców uczniów klasy 2027 w SMAN 8 Jakarta.

„Działanie to ma na celu wykształcenie u uczniów samodzielności, kształtowanie ducha przywództwa, naukę organizacji, współpracy, współdziałania, stawiania czoła wyzwaniom i ich rozwiązywania oraz nauczenie się kochać przyrodę. Warto więc wspólnie nas wspierać. Zgodnie z założeniami Motto Smandel Jakarta brzmi: Inteligentny, Odporny, Troskliwy” – powiedział dyrektor szpitala doktora Adama Taliba.

Następna strona

Zorganizowano różne działania, a wszystkie miały na celu wspieranie niezależności, troski, wspólnoty i wzmacnianie wśród uczniów świadomości narodowej.



Zrodlo