Wild kontra Jets: Khusnutdinov to maszyna z krótkimi rękami, Eriksson Ek to zagrożenie od frontu

ST. PAUL, Minnesota — Dziewięć lat po tym, jak były trener Winnipeg Jets sarkastycznie powiedział: „To był zaszczyt znajdować się w tym samym budynku” z drużyną Wild po pokazowym zwycięstwie 8-1, drużyna Wild rozświetliła Connora Hellebuycka w Minnesocie pierwszy mecz przedsezonowy u siebie w piątkowy wieczór.

Po pierwszej połowie 1:1 Wild strzelił siedem goli w drugiej połowie aktualnemu zwycięzcy Vezina Trophy. Hellebuyck stracił osiem bramek po 29 strzałach w dwóch tercjach, a trener Wild, John Hynes, celowo nacisnął hamulce wielu ze swoich dużych zawodników w trzeciej tercji, zanim zwyciężył 8-5 w Xcel Energy Center.

Joel Eriksson Ek strzelił dwa gole i trzy asysty, w tym cztery punkty w drugiej kwarcie. Kirill Kaprizov strzelił dwa gole w grze w przewadze, Mats Zuccarello strzelił gola i asystował, a Marat Khusnutdinov pomógł w zdobyciu dwóch bramek w krótkich rozdaniach, w tym jednego własnego gola ze skrótu.

Ben Jones i Liam Ohgren również strzelili gola dla Wild, Brock Faber miał plus 4 i cztery razy na wynos, a Marc-Andre Fleury obronił 36 podczas pierwszego startu swojego 21. obozu przygotowawczego NHL.

„Nie chcę żadnego specjalnego traktowania”: Marc-Andre Fleury podczas swojej trasy koncertowej w NHL w 21. i ostatnim sezonie

The Wild, z bilansem 2:1 w sezonie wystawowym, odbędzie w sobotę dwa treningi, a następnie podejmie Dallas Stars w meczu przedsezonowym o 17:00 czasu polskiego w niedzielę.

Khusnutdinov powinien pomóc w zabiciu karnego

Fani Wild doskonale wiedzą, jak bardzo karne, cóż, zabiły drużynę w zeszłym roku. Zajął 30. miejsce w lidze i zawiódł Wild od początku do końca.

Mamy nadzieję, że w tym sezonie będą bardziej agresywni i znacznie bardziej zniechęcający, a pełny rok Khusnutdinova powinien pomóc. W meczu przeciwko Jets szybki, żwawy środkowy nie wszedł na lód, by zdobyć bramkę w grze w przewadze, ale asystował przy bramce Jonesa w ucieczce z rąk fantastycznym podaniem, a następnie pokonał Nikitę Chibrikowa, zdobywając własną bramkę w ucieczce, podczas gdy młody skrzydłowy Jets był owinięty wokół niego.

„To Rosjanin, prawda?” Khusnutdinov z dumą powiedział o zawodniku Jets, którego był ofiarą.

Być może najważniejsze jest to, że 22-letni debiutant, który w zeszłym sezonie rozegrał 16 meczów po zakończeniu sezonu w KHL w Soczi, we wtorek zdał egzamin na prawo jazdy, więc Kaprizov nie będzie już musiał wozić go po mieście.

„Kirill Więc szczęśliwy” – zaśmiał się.

Khusnutdinov powiedział wcześniej na obozie, że zeszłoroczny smak NHL pokazał mu, ile szybciej i silniej potrzebuje, aby dostać się do rozgrywek poza sezonem. Był zaniepokojony, o ile mniej czasu i przestrzeni miał zawodnik w porównaniu z KHL. Właśnie dlatego przybył do Minnesoty około 1 lipca i resztę poza sezonem spędził ćwicząc i jeżdżąc na łyżwach z członkami personelu Wild i wieloma ich graczami.

„To było dla mnie dobre” – powiedział. „Wynajmij mieszkanie i trenuj z chłopakami z NHL. To dla mnie takie dobre.”

Eriksson Ek to bestia

Eriksson Ek, który strzelił 30 goli i 64 asysty, był rekordowym w karierze i dominował w 14 i pół minuty czasu lodowego. Zaczął grę w pierwszej kwarcie od drugiej asysty przy charakterystycznym golu w przewadze Zuccarello do Kaprizova, a następnie strzelił dwa gole i dwie asysty w drugiej kwarcie w czasie 11:31. Jak to ma w zwyczaju, umocnił się w polu bramkowym, uprzykrzając życie obrońcom Winnipeg i Hellebuyckowi, dwukrotnemu zdobywcy Vezina Trophy.

„Ekky wygląda świetnie” – powiedział Hynes. „Oczywiście to bardzo wytrenowany facet, ale jego wyczucie czasu wygląda dobrze. Jego szczegóły wyglądają dobrze. Jest wytrawnym profesjonalistą i dlatego jest tak dobry, jaki jest. Kiedy przychodzi do obozu, jest gotowy do pracy. Jest świetny na treningach, napędza grę na treningach, przychodzi dziś wieczorem i gra w ten sam sposób. Więc dobrze jest widzieć. Dlatego jest także liderem.”

Ohgren wygląda dużo lepiej

Ohgren, który miał nadzieję na powołanie do składu po rozegraniu trzech meczów na koniec poprzedniego sezonu, nie był do tej pory zbyt zadowolony ze swojego obozu. Zaczął słabo i dwa dni wcześniej był częścią pierwszej drużyny przeciwko Dallas, a Marco Rossi i Travis Boyd nigdy nie zyskali żadnej przyczepności.

W piątek, grając z Erikssonem Ekiem i Yakovem Treninem, Ohgren wyglądał znacznie bardziej do siebie i strzelił gola. Hynes spotkał się z nim rano i powiedział mu, aby przestał się martwić o prawidłowe rozegranie systemu i zaczął pokazywać drużynie, co może zrobić, jeśli chce wyciągnąć drużynę z obozu.

„Czasami myślę, że kiedy chłopaki przychodzą tak jak on tam, gdzie w zeszłym roku rozegrał kilka meczów w NHL, miał wspaniałe lato i jego myśli są skupione na tworzeniu zespołu, a czasami zapomina się po prostu o grze i nie wywieraniu zbyt dużej presji. na siebie” – powiedział Hynes. „Nie dostanie się do zespołu dlatego, że jest świetnym graczem systemowym lub nawet jeśli będzie musiał strzelić gola, po prostu chcemy zobaczyć jego szybkość, konkurencyjność, umiejętność tworzenia zagrań i był dobry. Pomyślałem, że dziś wieczorem wygląda bardziej jak on, więc to krok we właściwym kierunku.

Ohgren zgodził się.

„Dziś poczułem się lepiej” – powiedział Ohgren. „Miło jest mieć za sobą ten pierwszy mecz, a potem iść dalej. Dzisiaj było lepiej. Miałem również dobre wsparcie ze strony Ekky’ego i Trenina.

„Oczywiście nie czułem się zbyt dobrze w pierwszym meczu, więc chciałem po prostu zagrać trochę prosto, wbić krążki głęboko i trafić do siatki. Oczywiście strzeliłem gola, a to zawsze dodaje pewności siebie. Więc dzisiaj było lepiej.”

Trzy gwiazdki

1. Joel Eriksson I, Dziki: Strzelił dwa gole i trzy asysty, oddał cztery strzały i wygrał 9 z 15 wznowień.

2. Kirill Kaprizov, Dziki: Strzelił dwa gole w grze w przewadze, miał pięć strzałów i trzy dania na wynos.

3. Marat Khusnutdinov, Dziki: Miał dwa punkty w osłabieniu, jeden po asyście, drugi po strzelonym golu. Wygrał także 8 z 16 wznowień.

(Górne zdjęcie Marata Khusnutdinova: Nick Wosika / Imagn Images)