Wiadomości sportowe Tottenham przezwyciężył wczesną czerwoną kartkę i wygrał Ligę Europy 3:0

Londyn, 27 września (AP) Tottenham zaznaczył swój powrót do europejskich rozgrywek po rocznej nieobecności, pokonując czerwoną kartkę w meczu z Qarabag 3:0 w Lidze Europy.

Obrońca Radu Dragusin został wyrzucony z boiska w ósmej minucie za podeptanie Juninho, ale napastnik trafił do siatki. Jednak gospodarze otworzyli wynik już po czterech minutach.

Przeczytaj także | Pan Pacific Open 2024: Jessica Pegula, Zheng Qingwen i Emma Navarro wśród czołowych gwiazd Frei w Tokio.

Rzut rożny Brennan Johnson był jego trzecim golem w trzech meczach. Pape Sarr podwoił prowadzenie na początku drugiej połowy po rzucie rożnym, a Dominic Solanke wykończył je w 68. minucie.

„Czerwona kartka nie była idealna, zaczęliśmy naprawdę wolno, ale reakcja po niej była dobra” – powiedziała TNT Sports, menadżerka Spurs Ange Postecoglou. „W przypadku dziesięciu osób chcieliśmy osiągnąć jeszcze wyższy wynik”.

Przeczytaj także | Aktualizacje pogody na żywo w Kanpur dzisiaj: Drugi test w Bangladeszu w 2024 r. przełożony z powodu mokrej pogody na zewnątrz.

Johnson strzelił także gola w wygranym 3:1 meczu z Brentford w Premier League i trzy dni wcześniej w wygranym 2:1 Pucharze Ligi z Coventry w drugiej lidze.

Tural Bayramov zmarnował świetną okazję na zdobycie gola, gdy goście Azerbejdżanu przegrali 2:0.

Problemy z podróżą spowodowały, że mecz rozpoczął się z 35-minutowym opóźnieniem.

Prowadzenie Romy Roma straciła jednego gola w zremisowanym 1:1 meczu z Athletic Bilbao po niedawnej burzy, która we włoskim klubie doprowadziła do zwolnienia menadżera Daniele De Rossiego.

Aitor Paredes wyrównał w 85. minucie i w pierwszej połowie odrobił straty po bramce Artema Dovbyka.

W niedzielę Roma pokonała Udinese 3:0 w Serie A w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera Ivana Juricia.

Skrzydłowy Bilbao Nico Williams wszedł na boisko jako rezerwowy w ostatnich 30 minutach powrotu po kontuzji kostki.

Mika Godts strzelił dwa gole, Kian Fitz-Jim i Kenneth Taylor strzelili jednego gola, a Ajax pokonał Besiktas 4:0.

Czeska Viktoria Pilzno strzeliła dwa gole księcia Adu i Vaclava Jemelki i pokonała Eintracht Frankfurt w remisie 3:3 na wyjeździe.

Zwycięzcy Ligi Europy 2022 Frankfurt prowadzili 3:1 po bramkach Ugo Ekitike, rezerwowej Junior Diny Ebimbe i obrońcy Rasmusa Christensena.

Olympiakos, ubiegłoroczny mistrz Ligi Konferencyjnej, rozpoczął od porażki z Lyonem we Francji 2:0 po bramkach Ryana Cherky’ego i Saeeda Benrahmy.

Braga pokonała Maccabi Tel Awiw 2:1 na 9 graczy. Rumuńska FCSB zwyciężyła w Bukareszcie z drużyną RFS Łotwy wynikiem 4:1.

Fenerbahce i Rangers szybko wygrywają Fenerbahce zakończyło mecz zwycięstwem 2:1 u siebie z belgijskim klubem Union Saint-Gilloise. Obie drużyny grały w 10 zawodników.

Obrońca Çağlar Seyunju otworzył wynik dla drużyny Jose Mourinho w 26. minucie półwolejem z bliskiej odległości, a samobójczy gol Christiana Burgessa w 82. minucie dał Fenerbahçe prowadzenie 2:0. W dodatkowej minucie bramkę dla gości zdobył Ross Sykes.

Obrońca Unionu Kevin McAllister został wyrzucony z boiska w 74. minucie, a rezerwowy Fenerbahce Bright Osayi-Samuel w ostatniej minucie.

W zeszłym sezonie „Fenerbahce” pokonało Unię w 1/8 kolejki III ligi konferencji.

Druga liga w Europie jest dobrze znana Mourinho, który w 2017 roku poprowadził Manchester United do tytułu mistrzowskiego. Dostał pracę w Fenerbahce poza sezonem. Pod rządami Mourinho Roma przegrała finał w 2023 roku z Sevillą po rzutach karnych.

W drugim pierwszym meczu Rangers wygrali 2:0 w Malmö.

Finalista Ligi Europejskiej 2022 nie tracił czasu. Nedim Bayrami zdobył bramkę w pierwszej minucie. W drugiej połowie Ross McCausland zdobył bramkę.

Rangers przegrali z Eintrachtem Frankfurt w finale w 2022 roku. Niemiecki klub gości u siebie czeską drużynę Viktorię Pilzno.

Podobnie jak w Lidze Mistrzów, tradycyjna faza grupowa Ligi Europy została zastąpiona rozszerzoną fazą ligową, w której wszystkie 36 drużyn rywalizuje w tej samej tabeli.

Do 30 stycznia każda drużyna Ligi Europy rozegra osiem meczów z ośmioma różnymi przeciwnikami. (AP)

(To jest nieedytowana i automatycznie wygenerowana historia z kanału Syndicated News, personel LatestLY nie modyfikował ani nie edytował treści)