Weterynarz organizacji non-profit Cassidy Dimon poprowadzi FWD-Doc: Twórcy filmów z niepełnosprawnościami, organizacja poświęcona wspieraniu twórców mediów z niepełnosprawnościami i zakończeniu niepełnosprawności

Liderka organizacji non-profit, Cassidy Dimon, weteranka branży filmowej zajmująca się dostępnością i inkluzywnością, została mianowana pierwszą dyrektor wykonawczą FWD-Doc: Filmmakers with Disabilities.

Dimon natychmiast przejmuje swoją rolę, przewodząc organizacji założonej w 2020 roku, która opisuje siebie jako „globalną, interseksualną społeczność ponad 1200 niepełnosprawnych twórców i sojuszników pracujących w mediach na rzecz budowania bardziej inkluzywnego, dostępnego i sprawiedliwego przemysłu rozrywkowego”.

Dimon przejmuje obowiązki od tymczasowej dyrektor FWD-Doc, Amandy Upson, która teraz dołącza do zarządu organizacji non-profit obok założycieli FWD-Doc, autora i filmowca Daya Al-Mohameda, nominowanego do Oscara filmowca Jima LeBrechta (Obóz dla osób chorych psychicznie), nagrodzona Emmy producentka Lindsey Dryden (Niepokój, Trans w Ameryce) i nagrodzona Emmy reżyserka Alysa Nahmias (Sztuka i zbrodnie według zbrodni, Żbik) oraz członkini-doradczyni Kyla Harris, reżyserka, pisarka i aktywistka.

„Jestem niesamowicie podekscytowany dołączeniem do FWD-Doc jako pierwszy dyrektor wykonawczy” — powiedział Dimon w oświadczeniu. „Pracując z organizacją od jej powstania, widziałem z pierwszej ręki, jak FWD-Doc napędza równość w naszej dziedzinie. Nie mogę się doczekać współpracy z zarządem, aby wspierać naszą organizację i jej członków w tej ekscytującej nowej fazie”.

Dimon wcześniej pełniła funkcję dyrektora programów i dostępności w Full Spectrum Features, organizacji non-profit z siedzibą w Chicago zajmującej się sztuką i niezależnej firmie filmowej, której misją jest „podnoszenie na duchu historii kobiet, osób LGBTQ+, osób niepełnosprawnych i społeczności BIPOC poprzez produkcję filmową, wystawy i inicjatywy obejmujące całą branżę”. Jest jedną ze współtwórczyń Film Event Accessibility Scorecard uruchomionej w 2022 r., inicjatywy stworzonej przez FWD-Doc we współpracy z Film Event Accessibility Working Group.

„W imieniu zarządu, z radością witam Cassidy w zespole” — powiedział Jim LeBrecht, przewodniczący zarządu FWD-Doc. „Jej doświadczenie w dziedzinie filmu dokumentalnego i jej wieloletnie zaangażowanie na rzecz integracji i dostępności są pięknie dopasowane do naszej pracy. Jej przywództwo, wizja i energiczne podejście do równości w społecznościach będą nieocenione, gdy wkraczamy w nową fazę, a FWD-Doc jest teraz organizacją 501(c)(3). Jesteśmy podekscytowani, że nasi członkowie, zwolennicy i współpracownicy będą mogli doświadczyć współpracy z Cassidy, a wspólnie będziemy nadal pielęgnować niepełnosprawne, głuche i neuroatypowe talenty filmowe, jednocześnie opowiadając się za bardziej sprawiedliwym przemysłem dla wszystkich”.

LeBrecht kontynuował: „Chcemy wyrazić naszą wdzięczność tymczasowej dyrektor Amandzie Upson za jej poświęcenie i przewodnictwo, gdy przechodziliśmy przez naszą ostatnią fazę wzrostu i rozwoju. Dzięki jej przywództwu FWD-Doc rozwinęło się i głębiej zaangażowało w swoich członków, stało się niezależną organizacją 501(c)(3) o zasięgu globalnym i osiągnęło podstawowe priorytety strategiczne. Amanda również wymyśliła i poprowadziła naszą inicjatywę Accessibility Scorecard, która stała się nowym standardem odpowiedzialności w całej branży”.

Proces rekrutacji dyrektora wykonawczego FWD-Doc nadzorowała NPAG: Nonprofit Professionals Advisory Group.

FWD-Doc jest wspierany przez Ford Foundation, Perspective Fund, Field of Vision/First Look Media Works, Jonathan Logan Family Foundation, deNovo Initiative, Meadow Fund oraz Frances i Jen Rainin. FWD-Doc zauważa: „Kształcimy i wspieramy niepełnosprawnych twórców mediów, a także podnosimy rangę historii tworzonych przez, dla i o niepełnosprawnych. Nasze korzenie tkwią w niezależnym filmie dokumentalnym, a nasza długoterminowa wizja obejmuje szerszą branżę rozrywkową i kreatywną poprzez wiele form opowiadania historii. Wizją FWD-Doc jest położenie kresu dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność i stworzenie bardziej inkluzywnego społeczeństwa dla wszystkich”.

Zrodlo