Ucieczka drużyny Ohio State przed Marshallem pokazała, jak niebezpieczny może być atak Chipa Kelly’ego

COLUMBUS, Ohio — Trzecia drużyna stanu Ohio nie mogła oczekiwać lepszego występu w ataku przeciwko Marshall w wygranym 49-14 meczu w sobotę.

Pięciu graczy zdobyło przyłożenie w meczu, który wydawał się niemal bezbłędny, prowadzonym przez koordynatora ofensywy Chipa Kelly’ego, w którym Ohio State zgromadziło łącznie 569 jardów w zaledwie 57 zagraniach. Ohio State poprawiło swój wynik na 3-0 i rozpocznie grę konferencyjną w przyszłym tygodniu w Michigan State. Oto kilka wniosków z kolejnego miażdżącego zwycięstwa:

Judkins i Henderson mogą stworzyć nie do zatrzymania duet RB

Po opuszczeniu dwóch pierwszych meczów, Ohio State odzyskało przedsezonowego All-American left guard Donovan Jackson po kontuzji, a on od razu zrobił wrażenie. Ohio State miało problemy na początku meczu otwarcia przeciwko Akron, zanim osiągnęło średnio siedem jardów na bieg przeciwko Western Michigan, i zrobiło kolejny krok w dominującej grze w ataku przeciwko Marshall.

Buckeyes przebiegli 280 jardów i średnio uzyskali dziewięć jardów na przeniesienie dzięki świetnym występom rozgrywających Quinshona Judkinsa i TreVeyona Hendersona. Judkins, transfer z Ole Miss, przebiegł 173 jardy w 14 przeniesieniach z dwoma przyłożeniami, podczas gdy Henderson przebiegł 76 jardów w zaledwie sześciu przeniesieniach z dwoma przyłożeniami. Każdy z nich uzyskał średnio ponad 12 jardów na przeniesienie, przy czym Judkins przerwał 86-jardowy bieg TD, a Henderson zdobył punkt z 40 jardów.

Razem mają mocny argument za najlepszym duetem running backów w kraju, nadając ton atakowi pod wodzą Kelly’ego za poprawiającą się linią ofensywną. Wielka gra przeciwko Marshall to jedno, oczywiście, ale jeśli ta gra biegowa będzie choć w połowie tak dobra w przyszłości, Ohio State będzie trudne do zatrzymania dla kogokolwiek w harmonogramie.

Gdy drużyny podkradają się do pola karnego, rozgrywający Will Howard może rozdzielić to między wielu utalentowanych graczy Buckeyes na pozycji rozgrywającego. Ukończył 16 z 20 podań na 275 jardów, dwa przyłożenia i jedną przechwyconą piłkę. Emeka Egbuka prowadził wśród rozgrywających z czterema przyjęciami na 117 jardów, w tym 68-jardowym przyłożeniem w pierwszej kwarcie. Gwiazdor pierwszego roku Jeremiah Smith miał trzy przyjęcia na 75 jardów i przyłożenie, jego czwarte w trzech meczach.

Nie zamierzamy dać się ponieść emocjom i tak wcześnie ukoronować ofensywy Ohio State po słabym sezonie poza konferencją, ale wczesne oceny potencjału ofensywy oparte na zagraniach Kelly’ego są pozytywne przed rozgrywkami Big Ten.

Czy problem drużyn specjalnych powrócił?

Po raz pierwszy w tym roku drużyna stanowa Ohio miała pewne obawy dotyczące zespołów specjalnych.

Brandon Inniss spartaczył punt na początku drugiej kwarty, choć na szczęście dla niego Marshall został ukarany za nielegalną formację, co zniweczyło błąd. Później miał 21-jardowy return, który mógł pójść na więcej, gdyby nie poślizgnął się na murawie.

Głównym zmartwieniem były kickoffy Jaydena Fieldinga. Znany z silnej nogi, Fielding wysłał trzy kolejne kickoffy poza granice boiska za kary w drugiej kwarcie. Ryan Day ostatecznie posadził go na ławce rezerwowych i przeniósł Austina Snydera do kickoffów.

Ohio State zwolniło koordynatora zespołów specjalnych Parkera Fleminga po ubiegłym roku, ponieważ jednostki zespołów specjalnych nie grały zgodnie z oczekiwaniami programu. Było stosunkowo czysto przez pierwsze dwa tygodnie sezonu, ale wysyłanie kickoffów poza granice nie może się zdarzyć, gdy rozpocznie się gra konferencyjna.

WEJDŹ GŁĘBIEJ

Jak zorganizować mecz futbolu akademickiego na stadionie mieszczącym 100 000 widzów

Obrona odpowiedziała na pierwsze przeciwności

Pierwszy atak Marshalla przebiegł dokładnie tak, jak sobie tego życzył. Herd przebiegł 75 jardów w 13 zagraniach i stracił sześć minut i 46 sekund na zegarze, co dało prowadzenie 7-0.

Najlepszym sposobem na zdenerwowanie Ohio State jest trzymanie piłki poza zasięgiem ataku. Marshall zrobił dokładnie to, ponieważ Ohio State wykonało zaledwie sześć zagrań w pierwszej kwarcie. W procesie kontrolowania zegara Marshall zdobył przyłożenie otwierające na Buckeyes, którzy nie oddali przyłożenia w swoich dwóch pierwszych meczach. W rzeczywistości, wyjazd do strefy czerwonej był pierwszym w tym sezonie, na jaki pozwoliła utalentowana obrona.

Istniały pewne obawy, że Marshall zdobywał punkty i z łatwością poruszał piłką. Gra rozgrywającego pomogła utrzymać linię obrony w niepewności, ale Herd nie miał też problemu z rzucaniem do Ohio State. Ohio State oddało 139 jardów w powietrzu w pierwszej połowie, a szybka gra Marshalla utrzymała grę w zasięgu uderzenia przy wyniku 28-14.

Jednak Marshall nie zdobył już żadnego punktu. W drugiej połowie dominowała obrona Ohio State, która w ostatnich dwóch kwartach pozwoliła przeciwnikom na zdobycie jedynie 63 jardów łącznie i siedem jardów podań.

Tak, pierwsza połowa miała niedbałe momenty, ale Buckeyes zmobilizowali się, by zakończyć harmonogram poza konferencją kolejnym dominującym występem. W sumie obrona oddała 264 jardy i zanotowała siedem strat.

(Górne zdjęcie Quinshona Judkinsa: Jason Mowry / Getty Images)