Trener Karoliny Północnej Mack Brown planuje dokończyć sezon 2024: Źródła

Dwa dni po przegranej Karoliny Północnej u siebie z James Madison 70-50 — po której trener Mack Brown podobno powiedział graczom, że „odejdzie i zrezygnuje, jeśli będzie problemem” — Brown powiedział reporterom, że jest „zawiedziony” zarówno grą UNC w sobotę, jak i sposobem, w jaki poradził sobie z porażką.

„Nie radzę sobie dobrze z rzeczami po porażkach” – powiedział Brown. „Kiedy schodziłem z boiska, pomyślałem: ‘Jestem odpowiedzialny za to wszystko, to moja wina, więc powinienem zapytać zawodników o przywództwo — czy dobrze się czują z tym, że idę do przodu’. To jest coś, czego nie powinienem robić; nie powinienem wywierać takiej presji na tych młodych ludziach w tym momencie. Mam być liderem”.

Komentarze Browna po meczu w szatni UNC zostały po raz pierwszy zgłoszone przez 247Sports tworząc spekulacje, że 73-latek może wkrótce przejść na emeryturę. Jednak źródła zbliżone do programu powiedziały Lekkoatletyczny że Brown pozostanie trenerem programu do końca sezonu 2024.

W poniedziałek Brown powiedział w komentarzach do zawodników po meczu, że „kiedyś wszystko zostawało w szatni”, ale powtórzył, że jest „podekscytowany przyszłością” programu.

„Uwielbiam swoją pracę, kocham te dzieci, kocham to miejsce i dlatego tak bardzo nienawidzę przegrywać” – powiedział Brown.

Brown jest w szóstym sezonie swojej drugiej kadencji jako trener Tar Heels — prowadził program w latach 1988-1997, zanim odszedł do Teksasu — i osiągnął wynik 41-28 od powrotu do Chapel Hill w 2019 roku. Po podpisaniu rocznego przedłużenia kontraktu w lutym 2023 roku Brown jest związany z programem do sezonu 2027.

WEJDŹ GŁĘBIEJ

JMU dominuje nad Karoliną Północną, zdobywając w pierwszej połowie historyczne 53 punkty

70 punktów Jamesa Madisona w sobotę zrównało się z największą liczbą punktów, jaką UNC kiedykolwiek straciło w grze (East Carolina, 2014). 53 punkty Dukes w pierwszej połowie to najwięcej, ile Tar Heels kiedykolwiek stracili w jednej połowie, najwięcej punktów, jakie JMU kiedykolwiek zdobyło w połowie i najwięcej punktów, jakie drużyna Group of 5 zdobyła przeciwko przeciwnikowi Power 4 w jednej połowie od 2012 roku, według TruMedia.

„Żenujący dzień. Szokujący dzień. Nie powinieneś być w Północnej Karolinie i przegrywać z drużyną z Grupy Pięciu, kropka” – powiedział Brown reporterom po meczu. „Nie ma wymówek”.

Karolina Północna rozpoczęła sobotę z wynikiem 3-0, ponieważ program dążył do piątego zwycięskiego sezonu od powrotu Browna. Pomimo otwarcia jako drużyna z Top 25 przed sezonem w ciągu trzech sezonów i osiągnięcia tak wysokiej pozycji jak nr 5 w 2020 roku, Tar Heels zakończyli sezon w Top 25 raz pod wodzą Browna w tym drugim okresie.

Powrót Browna do Karoliny Północnej nastąpił prawie pięć lat po tym, jak zrezygnował z Teksasu po 16-letnim okresie w Austin, podczas którego poprowadził Longhorns do tytułu mistrza kraju w 2005 r. i zdobył nagrodę Paula „Beara” Bryanta. W 2018 r., 10 miesięcy przed zatrudnieniem w Karolinie Północnej, Brown został wprowadzony do Galerii Sław Futbolu Akademickiego.