Tęskniąc za swoimi gwiazdami, Raiders grają w trybie „next man-up” z T, pokonując Browns

LAS VEGAS — To był czas sprawdzenia wnętrzności dla Las Vegas Raiders.

Po brutalnej porażce z Carolina Panthers w trzecim tygodniu, po której trener Antonio Pierce powiedział, że niektórzy gracze podjęli „decyzje biznesowe”, Raiders przez cały tydzień otrzymywali serię ciosów w ciało w postaci kontuzji. Nie tylko byliby bez swoich dwóch najlepszych zawodników w postaci odbierającego Davante Adamsa (ścięgno podkolanowe) i obrońcy Maxxa Crosby’ego (kostka), ale także rozpoczynającego prawego ataku Thayera Munforda (kolano/kostka), początkowego obrońcy Divine Deablo (skośne) i atakującego nr 2 koniec Michael Mayer (osobisty) również został wykluczony.

Ponieważ zabezpieczający Marcus Epps i defensywny Malcolm Koonce już nie zagrali w sezonie z powodu zerwanych więzadeł ACL, Raiders znaleźli się w trudnej sytuacji. sześć starterzy i kolejny kluczowy zawodnik wzięli udział w niedzielnym meczu z Cleveland Browns, który trzeba wygrać.

Gdy przeciwności narastały, obrońca Adam Butler poczuł, że drużynie potrzebny jest wstrząs. Zapewnił to podczas czwartkowego spotkania zespołu.

„Bez ogródek zapytałem zespół: «Co jesteście gotowi zrobić dla swoich braci?»” – powiedział Butler w niedzielę. „Po prostu podniosłem to pytanie w powietrze i zawarłem z nimi umowę. Powiedziałem: „Nie zawiodę cię, jeśli ty nie zawiedziesz mnie”. Polecę do piłki, jeśli ty polecisz do piłki. I wyjdziemy zwycięsko.

„To właśnie zrobiliśmy.”

Późna defensywa pozwala Raiders pokonać Browns 20-16: Takeaways

Przed rozpoczęciem kibice Brownsa wypełnili stadion Allegiant pomarańczą. A kiedy w pierwszej kwarcie goście szybko wyszli na prowadzenie 10:0, kibice Cleveland ożyli. Wyglądało na to, że czeka nas kolejne trudne popołudnie.

I wtedy zareagowali Raiders.

W ciągu następnych dwóch kwart zespół Pierce’a zdobył 20 punktów bez odpowiedzi i objął własne 10-punktowe prowadzenie. Chociaż na dłuższą metę sytuacja zrobiła się interesująca – Browns odpowiedzieli fiaskiem, uciekając do Zamira White’a, zdobywając przyłożenie i objęliby prowadzenie po złapaniu z 82 jardów i byliby prowadzili przez byłego Raidera Amari Coopera, gdyby nie wątpliwe trzymanie call – Raiders utrzymali zwycięstwo 20-16. Pokazało, że wiadomość Butlera do zespołu dotarła.

„Wiedziałem, do jakiej (rodzaju) grupy należy” – powiedział później Pierce. „To był tydzień pełen prób. To… prawdopodobnie zaczęło się ode mnie od moich komentarzy (decyzji biznesowej) i przeprosiłem za to zespół. Nie chcę przeszkadzać w ten sposób. Ale koniec końców po prostu zabraliśmy się do pracy. … Faceci nigdy nie wzdrygali się ani nie mrugali. Właśnie rozmawialiśmy o graniu jednej sztuki na raz i graniu dla siebie nawzajem. Adam Butler rozmawiał z zespołem i wykonał świetną robotę, co nas motywowało do działania.

Nie było ładnie, ale Raiders nie grali dla punktów za styl. Walczyli o podtrzymanie nadziei na sezon, a to oznaczało odniesienie brzydkiego, fizycznego zwycięstwa od tyłu, a następnie utrzymania się do końca życia nad zdesperowaną drużyną Browns.

Defensywny obrońca Raiders, Adam Butler, świętuje w czwartej kwarcie niedzielnego zwycięstwa swojej drużyny nad Browns.

Każdy trener w lidze NFL wbił w ziemię stereotypy „zwycięstwo drużyny” i „następny zawodnik na boisku”, ale to one najdokładniej określają występ Raiders.

„Czapki z głów przed naszym sztabem trenerskim, który właśnie przygotowuje tych chłopaków” – powiedział Pierce, „a potem, oczywiście, zawsze będziesz chwalił zawodników za postęp”.

W ataku Raiders wystawili trzech debiutantów w składzie: debiutanta lewego obrońcy Jacksona Powersa-Johnsona, nowicjusza prawego ataku DJ-a Glaze’a i rozgrywającego DJ-a Turnera.

„To było dla nas coś wielkiego. Wiele osób musiało zintensyfikować działania” – powiedział Turner. „Jeśli po prostu będziesz najlepszą wersją siebie, to załatwi wszystko. Dokładnie to się stało.”

Atak rozpoczął się ciężko, a rozgrywający Gardner Minshew II rozegrał swój najgorszy mecz jako Raider. Jednak drużynie udało się połączyć cztery proste ataki, aby przejąć kontrolę po odnowionej grze biegowej. Raiders pokonali Brownsów w 29 biegach na odległość 152 jardów i dwa przyłożenia. W pierwszych trzech meczach sezonu Las Vegas w sumie przebiegło zaledwie 153 jardy.

Po części ta iskra wynikała z kreatywności. White poradził sobie z większością zadań, mając 17 prowadzących na dystansie 50 jardów, ale koordynator Luke Getsy nazwał zaprojektowane biegi dla sześciu różnych zawodników.

Podczas pierwszej strzelaniny przez Raiders piłką operowało czterech różnych zawodników. White dostał swoje tradycyjne nosidła. Tight end Brock Bowers wykonał pierwszą próbę odrzutową. Odbiornik Tyreik McAllister ustawił się w linii obrony i sam wykonał pierwszą próbę. Następnie odbierający Tre Tucker wkroczył do akcji po podwójnym przekazaniu/odwróceniu i zdobył wynik z 3 jardów.

Raiders mieli podobne podejście podczas innego ataku przyziemienia. Getsy zarządził podanie za odbicie Alexandra Mattisona na trzeciej i dziewiątej pozycji, a on złamał kilka odbiorów w drodze do zdobycia 16 jardów. Po następnym pstryknięciu Turner przeleciał odrzutowcem wokół lewego końca i przyziemił z odległości 18 jardów.

Po raz pierwszy ofensywa Raiders była w stanie zagrać siniakowy futbol, ​​jaki sobie wyobrażał Pierce. Oprócz Getsy’ego i zawodników z piłką na uznanie zasługuje odnowiona linia ofensywna, która pomogła połączyć to wszystko w jedną całość.

„O-line wykonał niesamowitą robotę” – powiedział Mattison, który zdobył 60 jardów na zaledwie pięciu prowadzących. „Staliśmy za tymi dużymi chłopakami z przodu i toczyliśmy się”.

Jeśli chodzi o defensywę, największym pytaniem było, jak Raiders wytłumaczą nieobecność Crosby’ego. Zamiast niego zaczął Tyree Wilson, ale Raiders doskonale zdawali sobie sprawę, że sam nie jest w stanie wypełnić tej pustki. Do wykonania zadania koordynator obrony Patrick Graham zatrudnił mieszankę Wilsona i mało znanych defensorów: Charlesa Snowdena, K’Lavona Chaissona i Janariusa Robinsona.

Wilson potrafił wywrzeć presję i zanotował dwa wślizgi za porażkę. Robinson w połączeniu z defensywnym atakiem Christianem Wilkinsem za worek. Snowden wyróżniał się trzema trafieniami rozgrywającego, odpowiednim odbiciem podania w ostatniej akcji Brownsów i uratowającym mecz zwolnieniem.

„Wiedzieliśmy, że nikt z nas nie zostanie Maxxem Crosbym z dnia na dzień” – powiedział Snowden. „Wiedzieliśmy, że to zajmie kolektyw”.

W drugiej kwarcie obrońca Jack Jones, mimo że był zdrowy, przez pierwszą kwartę przebywał na ławce rezerwowych. Nate Hobbs przesunął się do zewnętrznego obrońcy, a Darnay Holmes wkroczył do akcji Nickelback. Ani Pierce, ani Jones nie chcieli szczegółowo opisać sytuacji na ławce rezerwowych po meczu, ale niewątpliwie była to forma dyscypliny.

„To była moja decyzja” – powiedział Pierce. „To sprawa między mną a Jackiem”.

Jones wszedł na boisko na początku drugiej kwarty i grał do końca meczu. Mimo wszystko był szczęśliwy, że jego koledzy z drużyny podnieśli poprzeczkę.

„To po prostu dobre zwycięstwo zespołu” – powiedział Jones. „Chłopaki stojący za kontuzjowanymi zawodnikami czekali na tę okazję”.

Cornerback Jakorian Bennett kontynuował swoją wspinaczkę. Konsekwentnie utrzymywał kontakt z piłką, a w czwartej kwarcie przełamał się po trzecim podaniu, co wymusiło punt. W tym sezonie zaliczył sześć zerwań podań (szóste miejsce w NFL) i robi różnicę.

Bezpieczeństwo Isaiah Pola-Mao również był pod wrażeniem podczas swojego pierwszego startu w karierze. Miał sześć odbiorów, zmarnowane podanie w trzeciej kwarcie i odbicie w czwartej kwarcie, aby wymusić kolejne zatrzymanie.

Obrona wymusiła siedem przystanków z rzędu, aby zakończyć mecz. Gdy w czwartej kwarcie atak utknął w martwym punkcie i zakończył się bezbramkowym remisem, obrona Grahama wykonała niezbędne akcje, aby przypieczętować zwycięstwo.

Raiders mają wiele do zaoferowania, jeśli chcą zatrzymać kolejkę górską, jaką przeżyli w tym sezonie. Zarządzanie grą Pierce’a wymaga pracy, atak pozostaje nierówny, a obrona jest podatna na kosztowne awarie. Niedzielne, odrodzone zwycięstwo nad Browns było ogromne, ale muszą się poprawić, aby uniknąć rozczarowania w przyszłym tygodniu w Denver przeciwko Broncos (2-2).

„Mieliśmy taką szansę dwa tygodnie temu, po zwycięstwie w Baltimore” – powiedział Pierce. „Staramy się po prostu co tydzień budować tę zwycięską konsystencję i zwycięską wytrzymałość i, miejmy nadzieję, nie jeździć kolejką górską”.