Stowarzyszenie Producentów Tytoniu wzywa do przeglądu przepisów dotyczących zwykłych opakowań

Wtorek, 1 października 2024 r. – 04:18 WIB

Dżakarta, VIVA – Indonezyjskie Stowarzyszenie Producentów Tytoniu (APTI) odrzuca projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia (RPMK) zainicjowany przez Ministerstwo Zdrowia (Kemenkes) jako przepisy wykonawcze do Rozporządzenia Rządu nr. 28 z 2024 r.

Przeczytaj także:

Zagrożenie dla przemysłu, wysoka podwyżka akcyzy zachęca do zwiększenia dystrybucji nielegalnych papierosów

Stwierdzili, że regulacje dotyczące zwykłych opakowań papierosów zawarte w RPMK zostały uznane za szkodliwe dla sieci przemysłu tytoniowego, w tym rolników. Namawiali rząd do przeglądu RPMK i PP nr 1. 28.2024.

Sekretarz generalny APTI, K Muhdi, ujawnił, że rozporządzenie to zagraża 2,5 milionom rolników produkujących tytoń, których środki utrzymania są zależne od tego krajowego towaru strategicznego.

Przeczytaj także:

Rząd anuluje podwyżkę akcyzy na papierosy w 2025 r., Indef wyjaśnia 3 kwestie

Zbiory tytoniu indonezyjskiego rolnika. (ilustracja)

Zdjęcie:

  • MIĘDZY ZDJĘCIAMI/Anis Efizudin

„Ekosystem tytoniowy jest bardzo ściśle powiązany pomiędzy górnym i dolnym biegiem łańcucha dostaw. Jeśli naciski na niższym biegu łańcucha będą nadal znajdować się pod presją, na górnym biegu rzeki ucierpią rolnicy” – stwierdził Muhdi w komunikacie prasowym dla WIWAT Sobota, 14 września 2024 r.

Przeczytaj także:

Ministerstwo Zdrowia przekazuje policji regionalnej Central Java 70 raportów dotyczących ofiar znęcania się w wyniku PPDS

Ten człowiek z Lamongan szczególnie podkreślił zachęcanie do stosowania prostych projektów opakowań i całkowity zakaz reklamy wyrobów tytoniowych.

„Jak rolnicy mogą spokojnie uprawiać rośliny i zarabiać na życie, skoro wiemy, że istnieje systematyczny i masowy wysiłek, który natychmiast zmieni indonezyjskie przepisy tytoniowe, tak aby były takie same, jak w krajach, które je ratyfikowały? Konwencja Ramowa o ograniczeniu użycia tytoniu (FCTC), niszcząc tytoń w Indonezji za pomocą prostych przepisów dotyczących opakowań” – powiedział.

„Inne kraje najwyraźniej mają ekosystem tytoniowy, który nie jest tak kompletny jak w Indonezji, od rolników po handlowców, a nawet kraje zależne od tytoniu” – kontynuował.

Ujawnił, że wrzesień to szczytowy okres zbiorów tytoniu. Naprawdę ubolewa, że ​​w tym szczęśliwym momencie rolnicy stają w obliczu przepisów, które uważa się za mogące wyprzeć ich źródła dochodów.

„Przejście przez RPMK jest równoznaczne z uniemożliwieniem rolnikom zarabiania na życie” – podsumował.

Następna strona

„Inne kraje najwyraźniej mają ekosystem tytoniowy, który nie jest tak kompletny jak w Indonezji, od rolników po handlowców, a nawet kraje zależne od tytoniu” – kontynuował.

Następna strona



Zrodlo