Saquon Barkley prowadzi Eagles do powolnego zwycięstwa nad Saints, NIE ponosząc pierwszej porażki: najważniejsze wnioski

Aktualności na żywo z 3. tygodnia NFL: Nieaktywni, harmonogram, godziny rozpoczęcia, mecze, kursy i prognozy

Philadelphia Eagles pokonali New Orleans Saints w niedzielnym meczu, w którym nie padło zbyt wiele bramek. Dzięki grze rozgrywającego Saquona Barkleya i solidnej obronie drużyna wyszła z Caesars Superdome zwycięsko, pokonując ich 15-12.

Eagles (2-1) grali bez gwiazdy, wide receivera AJ Browna, który zmaga się z urazem ścięgna udowego, i stracili DeVontę Smitha w czwartej kwarcie z powodu wstrząsu mózgu po tym, jak został uderzony, co spowodowało, że jego kask odleciał. Ale Barkley wykonał wystarczająco dużo efektownych zagrań w drugiej połowie, aby dać przewagę Filadelfii, gromadząc 147 jardów i dwa przyłożenia w 17 przeniesieniach.

Twardy koniec Dallas Goedert i bezpieczeństwo Reed Blankenship również odegrał kluczową rolę w zwycięstwie. Goedert złapał 10 podań na 170 jardów, co jest jego rekordem życiowym, a Blankenship złapał późną przechwyconą piłkę, aby przypieczętować zwycięstwo.

Niedokładna gra Eagles trwa nadal

Eagles są niewybaczalnie niedbali przez trzy mecze. Ten problem nie powinien trwać tak długo pod wodzą trenera Nicka Sirianniego, którego nadzór nad czystą grą jest przedłużony w jego roli w stylu CEO. Philadelphia została ukarana trzy razy w ataku w sytuacjach trzeciego podania.

Eagles przerwali zbiórkę zbyt wieloma graczami na boisku w sytuacji trzeciego i drugiego, która stała się trzecim i siódmym. Dwie akcje później Saints zablokowali punt Philadelphia i rozpoczęli następny atak na 27. linii Eagles. Sirianni również zdecydował się na czwarty down trzy razy. Udało im się wykorzystać tylko jedną z prób.

W jednym z nich Barkley został zatrzymany bez zysku na end-around z Brotherly Shove. Philadelphia próbowała również późnego 60-jardowego field goala. Jake Elliott chybił obok prawego. Gdyby nie wybuchowe zagrania Barkleya i Goederta, Eagles zostaliby zatopieni. — Brooks Kubena, dziennikarz piszący o drużynie Eagles

Obrona rośnie

Obrona Filadelfii znacznie się poprawiła po fatalnych pierwszych dwóch tygodniach, szczególnie przeciwko biegowi. Eagles rozpoczęli niedzielę, pozwalając na najwięcej jardów biegu na bieg w NFL (6,4). Utrzymali New Orleans na 90 jardach w 29 próbach (3,1).

Oczywiście, to był inny styl ataku. Koordynator defensywy Vic Fangio znacznie częściej stosował swoje pakiety bazowe w tym tygodniu. Często byli pokonywani w biegach strefowych, szczególnie na zewnątrz. Linebacker Zack Baun często był umieszczany wzdłuż krawędzi defensywnej i zakończył grę z 13 szarżami, co dało mu prowadzenie w grze.

Młodzi defensywni rozgrywający Eagles, Jalen Carter i Jordan Davis, również spisali się na miarę oczekiwań. Łącznie wykonali trzy ataki na stratę, jeden sack i dwa obronione podania. Ostatecznie obrona znalazła się w zbyt wielu sytuacjach, aby uratować grę.

Saints uderzyli, gdy cornerback Darius Slay opuścił grę z powodu kontuzji, a Derek Carr zaatakował rezerwowego Kelee Ringo długim podaniem. Carr wykonał podanie dające prowadzenie do szeroko niepilnowanego Chrisa Olave, a safety CJ Gardner-Johnson był za nim w obronie. — Kubena

Jak bardzo drużyna Eagles powinna być zaniepokojona losem Hurtsa?

Jalen Hurts nie chronił piłki. W niedzielę wykonał czwartą przechwyconą piłkę w sezonie, zmuszając Smitha do podania w polu punktowym. Stracił też piłkę, próbując się wyrwać. Poza dwoma stratami, wykonał kilka podań zakończonych dziwnym ujemnym jardem, podczas gdy mógł zamiast tego wyrzucić piłkę.

Tak, brakowało mu Browna na początku gry. Hurts poprowadził Filadelfię do pięciopunktowego, 64-jardowego, zwycięskiego przyłożenia w czwartej kwarcie. ale wymagało to podania trzeciego i 16 do Goedert, który przebiegł 61 jardów do 4. pola Saints. Eagles przynajmniej mają nadzieję, że Hurts radzi sobie w ramach planu łatania bez swojego głównego odbiorcy.

Będą potrzebować bardziej regularnej gry od swojego rozgrywającego, jeśli chcą dotrzeć tam, gdzie spodziewają się skończyć. — Kubena

Obrona Saints i zespoły specjalne zrobiły swoje

Przez pierwsze dwa tygodnie sezonu większość szumu wokół imponującego startu Saints skupiała się na wybuchowej ofensywie, która wygenerowała 40 punktów w dwóch kolejnych tygodniach. Jednak ta produkcja przyćmiła grę defensywy, która zdominowała potężny atak ofensywny Dallas Cowboys w drugim tygodniu.

W niedzielę New Orleans (2-1) potrzebowało swojej obrony bardziej niż kiedykolwiek, a jednostka odpowiedziała, utrzymując Saints w grze pomimo niestabilnej ofensywy. Obrona New Orleans wygenerowała dwa przejęcia (fumble i przechwyt), a ich jednostka drużyn specjalnych zablokowała punt na terytorium Eagles.

Saints odmówili również zdobycia punktów Eagles w siedmiu z dwunastu trzecich prób.

Jedno z niewielu załamań nastąpiło podczas 65-jardowego przyłożenia Barkleya na początku czwartej kwarty. Jednak New Orleans przegrupowało się, aby uniemożliwić Filadelfii zdobycie piłki w kolejnym posiadaniu i zmusić Eagles do zadowolenia się 60-jardowym golem polowym, którego Elliott nieznacznie chybił.

Obrona potrzebowała jeszcze jednego momentu na dwie minuty przed końcem, ale presja okazała się zbyt duża, ponieważ nieudana obrona pozostawiła rozgrywającego Goederta bez opieki, który mógł złapać piłkę i biec z nią 61 jardów, a Barkley wpadł do akcji, zdobywając kolejne przyłożenie i dwa punkty, dając Filadelfii prowadzenie 15-12 na 1:05 przed końcem. Mike Jones, krajowy dziennikarz NFL

Wczesny sukces, równowaga jest koniecznością

Równowaga była kluczem do sukcesu Saints przez dwa tygodnie. I New Orleans z pewnością pokazało to w swoim ataku otwierającym grę. Umiejętność biegania z piłką doprowadziła do opanowanych zagrań w trzecim downie, a Carr wykorzystał to, zdobywając trzy z trzech, aby rozpocząć grę.

Ale Eagles przytłoczyli Saints w pierwszych i drugich downach w kolejnych trzech posiadaniach, co doprowadziło do sytuacji trzeciego downu o niższym procencie. Po gorącym początku w trzecich downach, Saints zamienili tylko jeden z pięciu na resztę pierwszej połowy. Walka trwała w drugiej połowie, mimo że obrona nadal dostarczała.

Koordynator ofensywy New Orleans, Klint Kubiak, nie zrezygnował całkowicie z akcji biegowej pod koniec meczu, mimo że przegrywał, i został za to nagrodzony, ponieważ zrównoważona akcja (pięć biegów, trzy podania) doprowadziła do przyłożenia Olave’a, dzięki któremu Nowy Orlean prowadził 12-7 na 1:57 przed końcem.

Nie sposób nie zastanawiać się, czy wszystkie te trwające przez cały mecz zmagania ofensywne nie wywarły zbyt dużego obciążenia na obronę Saints. Zmęczenie z pewnością mogło być czynnikiem, ponieważ jednostka poddała się temu pięcioakcyjnemu, 69-jardowemu zwycięskiemu atakowi. New Orleans miał jeszcze jedną szansę na zwycięski atak, ale potem nadeszła przechwycona piłka Carra, która przypieczętowała los Saints. — Jones.

(Zdjęcie: Gus Stark/Getty Images)