Ruud uderza, a drużyna Reszty Świata wykorzystuje to

Kacper Ruud po raz kolejny poniósł porażkę w chwili presji. Norweg, będący jedną z pięciu „pierwszej dziesiątki” ekipy Pucharu Europy Laver Cup, nie odpowiedział na zaufanie swojego kapitana Björna Borga i kolegów z drużyny w sprawie zdobycia pierwszego punktu w Pucharze Laver 2024.

Ruud, numer dziewiąty w rankingu ATP, W piątek w wypełnionej po brzegi Uber Arenie w Berlinie przegrał z Franem Cerúndolo 6:4 i 6:4..

Dla Cerúndolo najtrudniej było zamknąć mecz. Polak serwował przy stanie 5:2 i dał sobie przerwę. Trybuny niemieckie dołączyły do ​​trybun starego kontynentu i oklaskiwały, gdy w drugim secie wynik podwyższył do 5:4.

Argentyńczyk, który zakończył swój występ drop shotem, w ostatniej chwili zgłosił się po powołanie do kadry reszty świata z powodu strat Tommy’ego Paula i Alexa de Minaura.

Instrukcje Carlitosa

Carlos Alcaraz wchodził na ławkę rezerwowych więcej niż raz aby dać instrukcje temu, kto jest jego partnerem w tym tygodniu. Ruud nie wiedział, jak uchwycić przesłanie w utworze.

Porażka ma względne znaczenie, ponieważ zwycięstwa w dniu otwarcia warte są jeden punkt. Dlatego zarówno Borg, jak i John McEnroe Zarezerwowali swoich najlepszych zawodników na mecze pojedyncze w sobotę (dwa punkty za zwycięstwo) i niedzielę (trzy).