Ravens tłumią Billsa za dominującym Derrickiem Henrym, mocna obrona: najważniejsze wnioski

Autorzy: Jeff Zrebiec, Joe Buscaglia i Lukas Weese

Dwa tygodnie po zdobyciu dwucyfrowej przewagi w czwartej kwarcie z Las Vegas Raiders, Baltimore Ravens zebrali oświadczenie w programie „Sunday Night Football”, pokonując Buffalo Bills 35-10.

Był to kolejny dominujący mecz dla rozgrywającego Derricka Henry’ego, który miał najdłuższą passę od wznowienia w historii drużyny Ravens, zdobywając przyłożenie w pierwszej kwarcie na odległość 87 jardów.

Obrona Baltimore straciła najmniej punktów w meczu w tym sezonie, ograniczając atak Billsa, który w czwartym tygodniu wynosił średnio 37,3 punktu na mecz.

Zwycięstwo przywraca Ravens do 0,500 (2-2) po przegraniu dwóch pierwszych meczów w sezonie. Po wejściu do gry 3:0 dali Bills pierwszą porażkę w 2024 roku.

Kruki fizycznie dominują nad Billami

Ravens ogłosili swoje zamiary już w swojej pierwszej grze ofensywnej. Henry przyjął podanie Jacksona i pobiegł przez ogromną dziurę powstałą, gdy obrońca Patrick Ricard wybił swojego zawodnika, a prawy wślizg Patricka Mekariego, a ciasny koniec Mark Andrews zadbał o swoje. Osiemdziesiąt siedem jardów później, po najdłuższej serii w historii Ravens, Baltimore prowadziło 7:0. Ta sztuka nadała ton.

Ravens zdominowali Bills na obu liniach walki. Atak trwał 271 jardów (wymaga aktualizacji na koniec gry). Obrona nękała Josha Allena przez całą noc, wyrzucając go trzy razy i uderzając wieloma innymi ciosami. Kruki lubią rozmawiać o byciu fizycznym i narzucaniu swojej woli. Dziś wieczorem to zrobili. — Jeff Zrebiec, pisarz Ravens Beat

To partnerstwo Ravens, Henry działa dobrze

Kiedy sezon się rozpoczął, pojawiły się uzasadnione pytania, czy Henry najlepiej pasuje do Ravens. Jak poradziłby sobie w ataku Ravens, który często gra na strzelbie i opiera się na wielu grach typu run-pass? Tytani nie zrobili wiele z Henrym podczas jego ośmiu sezonów w drużynie. Radził sobie całkiem nieźle. Henry pobiegł 199 jardów i zdobył przyłożenie podczas całkowitego zwycięstwa Baltimore nad Bills. Miał także trzy złapania na 19 jardów i przyłożenie.

W czterech meczach Henry przebiegł 480 jardów w biegu, pięć przyłożeń i kolejny punkt zdobyty. Ponieważ on i Jackson dominują w ofensywie, Ravens będą mieli trudne zadanie. — Sarna

Josh Allen wytrącił z równowagi po raz pierwszy w tym sezonie

Zespół Billsów przez pierwsze trzy mecze trzymał swoich przeciwników w defensywie, ale w niedzielny wieczór Ravens wywrócili to do góry nogami. Allenowi nigdy nie udało się do końca wpaść w dobry nastrój, gdy Ravens przytłoczyli Billsów presją, jakiej jeszcze nie widzieli w tym sezonie.

Koordynator ataku Joe Brady dobrze rozpoczął swój pierwszy pełny sezon na tej pozycji, ale mecz z Ravens będzie wymagał dużej uwagi, w jaki sposób udało im się wytrącić z równowagi Allena w sposób, jakiego nie widzieli wcześniej w 2024 roku. Kiedy Allen brał udział w niedzielnym meczu, notował średnio zaledwie 4,6 jarda na grę. — Joe Buscaglia, pisarz Bills Beat

Sprawdzona głębokość obrony Billsa

W drugim i trzecim tygodniu obrona Billsów spisywała się znacznie powyżej oczekiwań, ograniczając Dolphins i Jaguars łącznie do 20 punktów – i to głównie bez trio składającego się z zewnętrznego obrońcy Matta Milano, niklowanego narożnika Tarona Johnsona i środkowego obrońcy Terrela Bernarda . Kontuzje w końcu ich dopadły, gdy Ravens uderzali ich w pierwszą połowę.

Trzy proste posiadania polegające na zdobywaniu jardów do woli i trzy proste przyłożenia popchnęły Ravens na wzgórze, które wydawało się zbyt strome, aby się na nie wspiąć. Bills mieli problemy przez cały wieczór i nie mogli powstrzymać Ravens przed dobrą grą. Poza początkiem drugiej połowy obrona nie była w stanie odpowiedzieć w meczu przeciwko Ravens. — Buscaglia

(Zdjęcie: Michael Owens / Getty Images)