Rams zaskakują 49ers pomimo statystyk Jauana Jenningsa podobnych do statystyk Jerry’ego Rice’a: najważniejsze wnioski

Aktualności na żywo z 3. tygodnia NFL: Nieaktywni, harmonogram, godziny rozpoczęcia, mecze, kursy i prognozy

Niedziela wydawała się dniem Jauana Jenningsa i zwycięstwem San Francisco 49ers. Tak było, dopóki Kyren Williams nie dokonał własnego imponującego wyczynu, a kopacz Joshua Karty nie trafił 37-jardowego gola z pola na dwie sekundy przed końcem, dając Los Angeles Rams zwycięstwo 27-24 nad niedzielą na stadionie So-Fi.

Jennings dokonał wyczynu 49ers (1-2), którego nie było od czasu, gdy członek Hall of Fame Jerry Rice nosił mundur San Francisco. Został pierwszym 49ers, który miał trzy przyłożenia, ponad 10 złapań i 150 jardów, odkąd Rice opublikował statystyki w 1995 roku. Dzień kariery Jenningsa nadszedł, gdy jego koledzy z drużyny Christian McCaffrey, Deebo Samuel i George Kittle wypadli z gry z powodu kontuzji.

Ale potem Los Angeles zniwelowało 10-punktową stratę w czwartej kwarcie, odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. Williams zdobył dwa przyłożenia i złapał podanie przyłożeniowe, dając prowadzenie Rams, którzy objęli pierwsze prowadzenie w meczu na dwie sekundy przed końcem.

Dzień kariery Jenningsa

49ers nie przemyślali za bardzo swojego ataku podaniowego, gdy ich dwaj wiodący łapacze podań, Samuel i Kittle, wypadli z gry w niedzielny mecz. Po prostu wybrali swojego trzeciego wiodącego szerokiego odbiorcę, Jenningsa.

Jennings ma teraz 276 jardów w sezonie, a Samuel, który w niedzielę wypadł z powodu kontuzji łydki, pozostaje w tyle z 164 jardami. Brandon Aiyuk? 49ers wprowadzili go do ataku na początku i zakończył z pięcioma złapaniami na 43 jardy. Ale w pierwszej połowie były dwa podania, które prawdopodobnie mógł złapać, ale były niekompletne, co wskazuje, że jego chemia z Brockiem Purdym wciąż jest w trakcie pracy. — Matt Barrows, dziennikarz piszący o drużynie 49ers

Błędy drużyn specjalnych kosztują 49ers

49ers mieli więcej potknięć w drużynie specjalnej w niedzielę, pierwsze miało miejsce w drugiej kwarcie, kiedy Rams próbowali fałszywego kopnięcia w czwartej i szóstej próbie z własnej linii 43 jardów. Bezpośrednie podanie do Ronniego Riversa dało pierwsze down, a Rams zdobyli swój pierwszy touchdown później w trakcie jazdy po dominacji przez pierwszą i pół kwarty.

Następnie drużyna pozwoliła na 37-jardowy zwrot puntu na mniej niż minutę przed końcem gry, pomimo puntu Mitcha Wishnowsky’ego, który został złapany na linii 13 jardów. To ustawiło Rams w dobrej sytuacji na linii 50 jardów i wykorzystali to, atakując, co zakończyło się zwycięskim 37-jardowym golem polowym Karty. Tymczasem kicker 49ers Jake Moody mógł niemal zakończyć mecz pod koniec gry. Ale jego 55-jardowa próba poszybowała szeroko w lewo, co było jego pierwszym chybionym strzałem w tym roku. — Kopce

Purdy wyglądał ostro

Właśnie takich okoliczności oczekiwało wielu krytyków Purdy’ego dla młodego rozgrywającego 49ers.

Remis, 1:51 do końca, jedna przerwa. Jego drużyna potrzebowała zwycięskiego ataku, a on musiał to zrobić, mając trzech najlepszych rozgrywających — McCaffreya, Deebo i Kittle’a — wszyscy kontuzjowani.

Przebiegł cztery jardy, aby rozpocząć akcję. Znalazł Aiyuka na pierwsze podanie. Następnie przy drugiej i 10, wykonał wielki rzut, którego wymagają decydujące o zwycięstwie akcje. Idealne podanie wzdłuż prawej linii bocznej było tym, czego 49ers potrzebowali, aby pokonać Rams.

Ale Ronnie Bell porzucił tę myśl.

Purdy został powalony w trzeciej próbie, a 49ers byli zmuszeni do oddania piłki.

Biorąc pod uwagę sposób gry defensywy w drugiej połowie, to była gra w piłkę. 49ers musieli zdobyć punkty, ale nie potrafili.

Purdy zakończył z 21 z 29 podań na 258 jardów i trzema przyłożeniami. Wyglądał jak ten sam Purdy. Wykonał kilka imponujących rzutów. Raz stracił piłkę, został odrzucony za zgubienie piłki i żył wystarczająco niebezpiecznie, by wzbudzić niepokój w Niners Nation. Starał się utrzymać grę przy życiu nogami, gdy linia ofensywna miała pełne ręce roboty z defensywnym frontem Rams. Purdy przebiegł 35 jardów, zamieniając kilka pierwszych downów na osiem biegów i zaliczył mile, unikając pass rusherów Rams.

Ale atak 49ers zdobył tylko trzy punkty w czwartej kwarcie, rozwalając pierwszą kwartę 14-0. Obrona ich nie uratowała. Specjalne drużyny nie dały rady. To atak musiał to zrobić. I nie dał rady. — Marek Thompson, felietonista z Bay Area

(Zdjęcie: Kevork Djansezian / Getty Images)