Powrót Davida da Silvy. Oto, co powiedział trener Persib

Niedziela, 29 września 2024 – 16:30 WIB

Bandung, VIVA – David da Silva w końcu pojawił się, gdy Persib grał przeciwko Madura United na stadionie Bangkalan w Madurze, w sobotę 28 września 2024 r. Zawodnik z Brazylii wszedł na boisko w 85. minucie.

Przeczytaj także:

Trener Madury United nie jest usatysfakcjonowany remisem z Persibem Bandungiem

David da Silva opuścił wcześniej kilka meczów z powodu kontuzji wewnętrznej strony uda. Kontuzji doznał podczas meczu z Dewa United.

Trener Persiba, Bojan Hodak, w 85. minucie ujawnił powód sprowadzenia Davida da Silvy. Powiedział, że stan bramki Persib nie jest jeszcze stuprocentowy.

Wyniki Madura United vs Persib Bandung: 2 gole Lulinhy i 2 asysty Ciro Alvesa

„Jeśli chodzi o Davida, David jest kontuzjowany od dłuższego czasu, fizycznie nie jest jeszcze w pełni gotowy. Zapytaliśmy lekarza zespołu, a on pozwolono mu grać tylko 15 minut” – powiedział Bojan reporterom.

Na boisku chorwacki trener ocenił, że David spisał się całkiem dobrze i nie sprawiał żadnych problemów. 34-letni napastnik niemal zagroził bramce Sapeha Kerraba.

Wyniki tymczasowe Madura United kontra Persib Bandung: Powrót dzięki 2 asystom Ciro Alvesa

Bojan obiecał ponownie wystawić Davida na boisko, gdy odwiedzi siedzibę Zhejiang FC w Lidze Mistrzów AFC 2 w czwartek 3 października 2024 r.

„To znowu jego pierwszy mecz, jest całkiem dobry, nie odczuwa żadnego bólu i możemy zachęcić Davida do dłuższej gry w następnym meczu, może w Chinach dostanie więcej (minut gry)” – powiedział.

Mecz pomiędzy Persibem i Madura United zakończył się wynikiem 2-2. Dwa gole Persiba zdobyli Tyronne del Pino w 30. minucie i Adam Alis w 31. minucie. Tymczasem Lulinha strzelił dwa gole dla Madury w 7. i 61. minucie.

Dzięki temu remisowi Persib zajmuje czwarte miejsce w tabeli League 1 z dorobkiem 13 punktów po 7 meczach. Tymczasem Madura z 3 punktami zajmuje 17. pozycję.