Paco González stanowczo przeciw rzucaniu zapalniczek w meczu Atlético – Real Madryt: "Turecki futbol"

Zapowiedź meczu była pod znakiem tego, jak będzie wyglądało przyjęcie Winicjusza. Wreszcie przyjazd autobusu Realu Madryt przebiegł zupełnie normalnie i choć kiedy przyszło do ogłoszenia jedenastki białej drużyny w Metropolitano, było najgłośniej, to kibice nie przesadzili. Simeone zaskoczony oddaniem własności Julián Álvarez, Griezmann i Sorlothpozostawiając Koke na ławce rezerwowych i zmieniając system na 4-4-2. Ze swojej strony Ancelotti zdecydował się zwolnić Modricia, aby zastąpił kontuzjowanego Mbappé.

Po dziesięciu minutach testów pomiędzy obydwoma zespołami, Juliana Alvareza Był pierwszym, który mógł strzelić gola po dobrym dośrodkowaniu z lewego skrzydła i niskim strzale, który Courtois bardzo dobrze odbił nogą w najbliższy słupek. Paco Gonzaleza Podkreślił, że porażka Barcelony w Pampelunie”odebrało derbom wiele dramatyzmuYo”. Odpowiedział na tę zabawę Valverdepo świetnym strzale z dystansu, który Oblak posłał w róg z dobrym rozciągnięciem.

EFE

MADRYT, 29.09.2024. – Brytyjski pomocnik Atlético de Madrid Conor Gallagher (d) walczy o posiadanie piłki z urugwajskim pomocnikiem Realu Madryt Fede Valverde (i) podczas meczu odpowiadającego 8. kolejce LaLiga EA Sports rozgrywanego pomiędzy Atlético de Madrid a Realem Madryt na stadionie Civitas Metropolitano w Madrycie. EFE/JJ Guillen

Komentatorzy Tiempo de Juego od początku zwracali uwagę na zmianę w białej obronie: Militao grał na lewym środkowym obrońcy, a Rüdiger na prawym. Spowodowało to kilka niepowodzeń brazylijskiego środkowego obrońcy i żądanie jego powrotu na pozycje boczne.

W 35. minucie Real Madryt ponownie pojawił się w czerwono-białym polu, a Rodrygo wyszedł na prowadzenie i podał do Bellinghama aby Anglik strzelił; Oblak zatrzymał piłkę. Słoweński bramkarz w następnej akcji wywołał panikę, podając Viniciusowi w pole karne, co niemal zakończyło się poważnym problemem dla podopiecznych Simeone.

Przed przerwą, Modrić zobaczył żółtą kartkę za wpis o Gallaguerze i wkrótce potem, Madridistas poprosili o rzut karny za faul Le Normanda na Rodrygo w polu karnym sędzia Busquets Ferrer nie dostrzegł faulu i do przerwy mecz zakończył się remisem 0:0.

MADRYT, 29.09.2024 r. – Chorwacki pomocnik Realu Madryt Luka Modrić (2d) zostaje ukarany żółtą kartką podczas meczu odpowiadającego 8. kolejce meczu LaLiga EA Sports rozgrywanego pomiędzy Atlético de Madrid a Realem Madryt na stadionie Civitas Metropolitano w Madrycie. EFE/ JJ Guillén

EFE

druga część

Druga połowa rozpoczęła się od zmiany w Atlético de Madrid: Koke wszedł za Nahuela Molinę, co przesunęło Llorente na prawy skrzydłowy. A gdy tylko rozpoczęła się druga połowa, nadarzyła się najniebezpieczniejsza okazja, po dobrze przećwiczonym rzucie rożnym Realu Madryt, który zakończył się strzalem Rodrygo, zupełnie samotnie, na skraju pola karnego. Piłka nieznacznie przekroczyła poprzeczkę Oblaka.

W 55. minucie Lino wszedł za Sorlotha. W 65. minucie Real Le Normand spalił Viniciusa około 30 metrów od bramki Oblaka. Kiedy wydawało się, że Valverde może spróbować oddać strzał, Modrić otworzył Viniciusa, a Brazylijczyk dośrodkował do Militao, który przejął dalszy słupek i oddał strzał na 0-1. Kolejne pięć minut to był wstyd, bo w okolicach Courtois zaczęły spadać zapalniczki, aż do chwili, gdy sędzia zdecydował się przerwać grę i odesłać wszystkich zawodników do szatni.

Militao świętuje bramkę przeciwko Atlético de Madrid (EFE)

EFE

PACO GONZÁLEZ, Oburzony tym, co wydarzyło się w metropolii

Paco González w związku z przerwą w derbach Madrytu skrytykował Courtois za rzucanie zapalniczkami: „To, co stanowi obraz tureckiego czy greckiego futbolu tutaj, w Europie, jest bardzo godne ubolewania dla niektórych imbecyli, którzy rzucili sześć lub dwanaście zapalniczekS”