Ohtani osiąga imponujący 48. home run w 2024 r. i jest o krok od 50-50

Jesús Sánchez zanotował dwa dublety i trzy serie, a Miami Marlins pokonali we wtorek 11:9 Shohei Ohtani i Los Angeles Dodgersprzywódcy Dywizji Zachodniej Ligi Narodowej.

Ohtani i słodko-gorzki wieczór z historycznym home runem

Ohtani Trafił trzy razy, ale zaliczył 48. home run, starając się zostać pierwszym zawodnikiem w historii ligi MLB zdobywając 50 home runów i kradnąc 50 baz w sezonie. Nie ukradł bazy piąty mecz z rzędu i pozostaje na 48.

Sánchez zdobył 5 na 5, a Otto López i Jake Burger zdobyli gole dla Marlins.

Connor Norby został pierwszym Marlinem, który w tym sezonie zdobył cztery runy w jednym meczu. Poszedł 2 na 3 z jednym, podwójnym i dwoma spacerami. Kyle Stowers miał potrójny RBI w czwartej kwarcie i dodał double RBI w szóstej kwarcie dla Marlins, którzy mieli 15 trafień.

Max Muncy miał na swoim koncie pojedynczy gol, podwójną bramkę i skradzioną bazę dla Dodgersów, którzy rozpoczęli 3,5 dnia meczów przed zajmującym drugie miejsce San Diego, które miało zagrać z Houston we wtorek.

Bolesna porażka Dodgersów z Marlins

Pomocnik Anthony Veneziano odniósł swoje pierwsze duże zwycięstwo w lidze po trafieniu dwóch i umożliwieniu jednego trafienia w 1 1/3 rundy.

Zespół Marlins strzelił cztery runy w pierwszych dwóch rundach za startem Bobby’ego Millera, który został zastąpiony po tym, jak pozwolił na siedem trafień jednym spacerem i dwoma uderzeniami. Dodgers odpowiedzieli czterobiegową trzecią rundą, której efektem był dwubiegowy homer Ohtaniego, który uderzył startera Darrena McCaughana, który trafił 402 stopy w prawo.

Michael Grove (4-4) przyjął porażkę po tym, jak w trzeciej tercji uwolnił Millera i w czwartej kwarcie pozwolił RBI na dublet Sancheza, co dało wynik 6-5. Następnie Sanchez zdobył potrójną bramkę Stowersa i Marlins nie stracili po tym prowadzenia.

McCaughan rzucił 3 2/3 rund, pozwalając na sześć trafień, pięć runów i cztery trafiając. Miguel Rojas również w czwartej kwarcie pokonał McCaughana u siebie i wyrównał wynik na pięć.