Obrona Broncos udowadnia, że ​​w porównaniu z Jets może wygrywać mecze, podczas gdy Bo Nix się rozwija

EAST RUTHERFORD, NJ — Zanim Justin Strnad wszedł na boisko na stadionie MetLife na niedzielny mecz inauguracyjny, od trzech sezonów nie przypisano mu żadnego ataku w obronie. A jednak tam był, przedarł się przez lukę w linii ofensywnej New York Jets w pierwszej akcji meczu, a surrealistyczna myśl pojawiła się w jego głowie.

„Pomyślałem sobie: «Zaraz zwolnię Aarona Rodgersa»” – powiedział Strnad.

Strnad, podstawowy zawodnik zespołów specjalnych, który przeszedł do defensywy z powodu kończącej sezon kontuzji innego środkowego obrońcy Alexa Singletona, faktycznie pokonał Rodgersa, przyszłego rozgrywającego Galerii Sław. Nadało to ton, który utrzymał się przez całe zwycięstwo Broncos 10-9. Od pierwszego do ostatniego snapu obrona Denver nękała Rodgersa i pospieszała go za pomocą pięciu worków i 14 trafień rozgrywającego. Łącznie sześciu graczy zwolniło się z drużyny – tydzień po tym, jak sześciu graczy zwolniło łącznie siedem razy rozgrywającego Tampa Bay Buccaneers, Bakera Mayfielda.

W niedzielę Aaron Rodgers został zwolniony przez Justina Strnada. (Chris Pedota / Imagn Images)

Witamy w obronie równych szans koordynatora Vance’a Josepha, w której presja może pochodzić od każdego, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie – nawet od pierwszego pstryknięcia.

„Ćwiczyliśmy (blitz) w ciągu tygodnia, tak jak wykonujemy mnóstwo wezwań” – Strnad z Tampy na Florydzie, którego dom ucierpiał w tym tygodniu w wyniku huraganu Helene, powiedział o swoim pierwszym sprintu na linię obrony . „Kiedy Cody (Barton) ogłosił grę, powiedziałem: «OK, zaczynamy!». Rozpoczynanie gry od błyskawicy, uwielbiam to.”

zejść głębiej

Nix, Broncos odporni, gdy kary pogrzebią Jets w stratach: najważniejsze wnioski

Zwolnienie Rodgersa przez Strnada było drugim w sezonie momentem, w którym Denver pokonał rozgrywającego przeciwnika w pierwszej akcji meczu. Jednak upał nie ustawał podczas kolejnych zwycięstw wyjazdowych, które ożywiły sezon Denver po rozpoczęciu 0:2. Broncos nie pozwolili na przyłożenie przez ostatnie sześć kwart, a nieustanna pogoń Denver za Rodgersem była kluczem nie tylko do utrzymania Jets z dala od pola punktowego, ale także do zapewnienia fatalnemu ataku wystarczającej ilości czasu na odkrycie jego rytmu w trzeciej kwarcie. kwartalna chęć zdobywania punktów.

„VJ po prostu wszystko ustala” – powiedział o Josephie obrońca All-Pro Pat Surtain II. „Ma ogromne zaufanie do nas, graczy, co pozwala mu stosować te wszystkie egzotyczne schematy, pokazywać inny wygląd i frustrować ataki. Jego zdolność do zaufania nam i jego umiejętność gry przynoszą korzyści. Na pewno będziemy dalej to kontynuować.”

Kiedy Joseph pod koniec czwartej kwarty wyrzucił zabezpieczającego PJ Locke’a z krawędzi po ataku z czwartą próbą, zmiażdżył Rodgersa, co było dla Denver piątym faulem w meczu.

„Ciężko jest grać przeciwko niemu” – powiedział trener Broncos Sean Payton, zauważając, że występ Denver w meczu przeciwko biegowi (Jets mieli zaledwie 64 jardy na 23 prowadzących) stworzył więcej okazji do szybkich podań. „Jest niezwykle mądry. Możesz rozegrać kolejne 20 meczów, zanim zobaczysz, że coś takiego mu się przydarzyło. To była część dzisiejszego sukcesu.”

Locke został obalony po jednym posiadaniu po wślizgu defensywy Malcolma Roacha i bocznego obrońcy Jonaha Ellissa, którzy wspólnie wyeliminowali Rodgersa w trzeciej i drugiej grze na pięć minut przed końcem. Wydawało się, że Rodgers przechwycił piłkę podczas gry, ale został wykluczony, a Broncos nie byli w stanie podważyć tej decyzji, ponieważ Payton przegrał dwa wcześniejsze wyzwania w meczu. Nieważne, zwolnienie Locke’a zapewniło Denver możliwość przypieczętowania gry. Broncos, którzy prowadzili 10-9 po dwuminutowym ostrzeżeniu, potrzebowali tylko jednej pierwszej próby, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Jednak Broncos nie byli w stanie przedłużyć posiadania piłki, a Wil Lutz spudłował po rzucie z gry z 50 jardów, co było jego pierwszym niewypałem w sezonie.

Oznaczało to, że Rodgersowi pozostało jeszcze 87 sekund do końca meczu i do zwycięstwa potrzebował jedynie gola z gry. Jest to sytuacja, w której skutecznie radził sobie przez całą swoją udekorowaną karierę.

„Przegrałem z Rodgersem, kiedy byłem w Arizonie w bardzo podobnej sprawie” – powiedział obrońca Broncos, Zach Allen, o ostatniej szansie Jetsów. „Wiem to aż za dobrze”.

Broncos wyszli już z kilku trudnych sytuacji w defensywie, z których każda była większa niż pod koniec pierwszej kwarty, kiedy obrońca narożnika Riley Moss został wezwany do przeszkadzania w podaniach, co skierowało Jets na linię 1 jarda Denver. W deszczowym meczu, w którym liczyły się punkty, Jets byli o 1 metr od zadania druzgocącego ciosu. Zamiast tego Broncos utrzymali się poza strefą końcową w trzech sztukach z rzędu. Dotyczyło to między innymi trzeciego i pierwszego zagrania, w którym John Franklin-Myers, były kolega Rodgersa z drużyny Jets, wywarł presję, która pomogła wymusić niekompletność. Najlepsza szansa Jets na dotarcie do strefy końcowej okazała się pusta.

Tyler Badie z Broncos upadł przy linii bocznej w meczu z Jets

„No cóż, byliśmy przyparci do ściany” – powiedział narożnik All-Pro Pat Surtain II. „Wtedy staniemy na wysokości zadania w defensywie. Nie chcemy pozwolić im dostać się do strefy końcowej, niezależnie od sytuacji. To kluczowe przystanki w czerwonym obszarze. Kryje się za tym ogromna motywacja. Dużo siły i chęci, aby nie pozwolić drużynie przeciwnej na zdobycie gola. Takie przystanki są ogromne w meczu. Będziemy to kontynuować każdego tygodnia.”

Mimo to wyglądało na to, że Rodgers znajdzie sposób, szczególnie po tym, jak wyrecytował mossowi interwencję w podaniu, która na minutę przed końcem przeniosła Nowy Jork na 36 jardów Denver. Jednak po tym, jak Rodgers rzucił niekompletny przy pierwszej próbie, Moss zaatakował Mike’a Williamsa po zdobyciu 4 jardów. Przy trzeciej próbie presja Jonathona Coopera spowodowała kolejną niekompletność. To spowodowało, że Greg Zuerlein zdecydował się na rzut z gry z 50 jardów, a Rodgers bez podania przyłożenia poniósł pierwszą w swojej karierze porażkę.

„Nigdy nie wiadomo” – Payton powiedział o swoich myślach, gdy kopnięcie Zuerleina odbiło się od ziemi – „ale czułeś, że miał szansę strzelić w prawą stronę”.

Broncos wyszli na boisko, aby uczcić zwycięstwo, które zakończyło krętą, 10-dniową wycieczkę, która zabrała Denver z Tampy do Wirginii Zachodniej na treningi, a następnie do New Jersey. Broncos wracają do domu z bilansem 2-2 i obroną, która napawa rosnącym optymizmem co do tego, jaki może być ten sezon, jeśli będzie zyskiwał czas na nadrobienie zaległości w ataku.

„Zwycięstwo to zwycięstwo w tej lidze i trzeba je doceniać” – powiedział Franklin-Myers, który zanotował jeden z pięciu worków swojego byłego kolegi z drużyny. „(Ale), strzelaj, w przyszłym tygodniu wracam do pracy.”

NFL Tydzień 4 na wynos: Colts mają się lepiej z Flacco? Pedersonowi skończył się czas w Jacksonville?

Niedzielna pierwsza połowa nie mogła ułożyć się gorzej dla debiutującego rozgrywającego Bo Nixa. Wykonał 7 z 15 podań – na minus 7 jardów. Według TruMedia, Broncos nie mieli tak nieskutecznej pierwszej połowy od co najmniej 2000 roku. Nawet ich mecz bez rozgrywającego w sezonie Covid-19 w 2020 r. przeciwko Payton’s Saints zakończył się podaniem 0 jardów w pierwszych dwóch kwartach. Mimo to Broncos byli w odległości ataku ze względu na swoją obronę. W połowie trzeciej kwarty, gdy pogoda się poprawiła, Nix uderzył Courtland Sutton głęboko w trasie, zdobywając 29 jardów na trzeciej i 11. Pięć partii później rzucił swoje pierwsze podanie przyziemienia w NFL, uderzenie z 8 jardów do Suttona.

Nix, który w pierwszej połowie miał trudności z utrzymaniem nasiąkniętych deszczem piłek, wiedział, że w drugiej połowie będzie miał szansę na dobry wynik dzięki obronie, która nieustannie uderzała jego 40-letniego odpowiednika.

„Kilka razy go pokonali i wiem, jakie to było trudne dla Rodgersa, grając po prostu na tej pozycji” – powiedział Nix. „To trudne, gdy ciągle jesteś zwalniany. Znaleźli sposoby na ciągłe wywieranie presji i ciągłe wywieranie presji.