Nihal i Leon błyszczą, a Punjab FC zapewnia sobie zwycięstwo 2-1 nad Odisha FC na prawie pustym stadionie

Punjab FC odniósł skromne zwycięstwo 1-0 nad Odisha FC na stadionie JLN, który był niemal pusty, mimo entuzjazmu związanego z meczem powitalnym drużyny.

Punjab FC, znany również jako „The Shers”, powrócił na stadion Jawaharlala Nehru (JLN) po roku, grając swój pierwszy mecz domowy przeciwko Odisha FC w Indian Super League (ISL) w piątkowy wieczór. Stadion był jasno oświetlony, widoczny z odległości 2 kilometrów. Podczas wejścia urzędnicy i wolontariusze ISL byli gotowi powitać kibiców, ale niestety na pierwszy mecz domowy Punjab FC przyszło tylko kilku.

Pomimo tego, że jest to jeden z największych stadionów piłkarskich i siedziba narodowej drużyny piłkarskiej, stadion JLN był prawie w 80 procentach pusty podczas inauguracyjnego meczu domowego Punjab FC. Jednak minimalne wsparcie pomogło Punjab FC wygrać mecz 2-1 z Odisha FC na stadionie JLN.

Bramka Nihala Sudeesha w 28. minucie wywołała radość wśród nielicznej widowni. Na trybunach było kilku pełnych nadziei, zagorzałych kibiców klubu z Pendżabu, skandujących „Go Punjab FC”. Jednak wielu fanów wyszło po przerwie, podczas gdy zagorzali fani zostali, kontynuując wspieranie drużyny swoimi okrzykami. Emocje na widowni osiągnęły szczyt, gdy Leon Augustine strzelił wspaniałego gola po wbiegnięciu w pole karne w 89. minucie. Świętował zwycięstwo, a kibice biegli w ich stronę.

Nihal Sudeesh składa hołd kapitanowi Luce Majcenowi

Nihal Sudeesh, jedyny strzelec gola dla Punjab FC, świętował w wyjątkowy sposób, oddając hołd kapitanowi Luce Majcenowi. Po strzeleniu gola podniósł koszulkę Majcena, pokazując jego nazwisko jako znak szacunku dla kapitana, który został kontuzjowany w poprzednim meczu z Kerala Blasters w Kochi, gdzie Punjab FC odniósł emocjonujące zwycięstwo 2-1 w ostatnich minutach.

Mocna pierwsza połowa dla Punjab FC

Punjab FC grał dobrze w pierwszej połowie, stwarzając liczne okazje w polu karnym. Udało im się oddać pięć strzałów, z czego trzy były celne. Chociaż nie stworzyli wielu okazji w drugiej połowie, oddając tylko trzy strzały, dominowali w posiadaniu piłki przez cały mecz. W 78. minucie Asmir Suljić ruszył do akcji, było to spotkanie jeden na jeden z Odisha FC, ale Amrinder obronił strzał i swoją drużynę przed upokorzeniem. Ponownie w 82. minucie,

Odisha FC nie potrafi wykorzystać tej okazji

Odisha FC miała problemy z wykorzystaniem swoich szans, nawet w drugiej połowie. Wielokrotnie tracili piłkę, co pozwalało Punjab FC na łatwe bieganie i atakowanie. Chociaż Odisha stworzyła kilka okazji po 70. minucie, nie udało się jej zamienić ich na gole, samobójczy gol pocieszenia padł w 90. i 6. minucie za sprawą Raviego Kumara, co pozwoliło Punjab FC zapewnić sobie zwycięstwo.