Niedźwiedzie w końcu zaczynają działać, pokonując Rams 24-18: Kluczowe wnioski

Aktualizacje na żywo z czwartego tygodnia NFL: nieaktywni, harmonogram, godziny rozpoczęcia, pojedynki, kursy i prognozy

Autorzy: Kevin Fishbain, Adam Jahns, Jourdan Rodrigue i Lauren Smith

Po dwóch porażkach w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Chicago Bears prowadzili od drugiej kwarty w niedzielę, poprawiając swój rekord zwycięstwem 24-18 nad odwiedzającym Los Angeles Rams.

Było to popołudnie pełne pierwszych przyłożeń dla Bears, gdy Roschon Johnson spieszył się, aby w drugiej kwarcie zdobyć swoje pierwsze przyłożenie w sezonie, a D’Andre Swift dodał swoje pierwsze przyłożenie w meczu z Chicago po biegu na 36 jardów w czwartej kwarcie, wyprzedzając Bears grunt. Nowicjusz rozgrywający Bears, Caleb Williams, również rzucił swoje pierwsze podanie na własnym boisku, a w trzeciej trafił do DJ Moore’a.

Rozgrywający Los Angeles Matthew Stafford rzucił na 224 jardy, a Kyren Williams rzucił się na 94 jardy i zdobył przyłożenie, ale obrona Chicago wykonywała kluczowe zatrzymania w końcówce i posłała Rams na 1-3 po przechwycie w ostatniej jeździe.

Atak Bears odnajduje rytm

Williams rzucił zaledwie 157 jardów, ale był to najlepszy atak Bears w całym sezonie. Nie oddał piłki, rzucił piękne podanie do Moore’a i pomógł odnieść tak potrzebne zwycięstwo u siebie.

Williams zaliczył kilka chybień i potencjalnych ważnych zagrań, więc zajęło mu trochę czasu, zanim zaczął grać, ale widać było, jak jego pewność siebie rośnie i jak dobrze się bawi, gdy atak w końcu nabrał rytmu. To także zasługa Shane’a Waldrona, który wykonał kilka podań ekranowych, a umiejętność Williamsa w dostarczeniu ich do odbiorców na czas była kluczowa. — Kevin Fishbain, autor beatów Bears

Swift uczestniczy w produktywnej grze w Chicago

Bears w końcu rozpoczęli swoją grę w czwartym tygodniu przeciwko Rams. Uciekający z tyłu D’Andre Swift, którego początek sezonu wzbudził wiele emocji, zaliczył 16 prowadzenia na dystansie 93 jardów i przyziemieniu na 36 jardach. Wynik padł po ładnym bloku Cole’a Kmeta.

Johnson dodał 26 jardów i przyłożenie na siedmiu prowadzących. Strzelił gola po biegu na 1 jard za środkowym obrońcą Dougiem Kramerem. Problemy Bears z prowadzeniem piłki stały się częścią krytyki Waldrona. W pierwszych trzech meczach sezonu Bears zdobyli zaledwie 218 jardów na ziemi. Ale gra biegowa wyprodukowana przeciwko Rams. Najlepszy atak Waldrona w sezonie miał miejsce w drugiej połowie, kiedy Bears strzelili gola po 12 zagraniach, 74 jardach oraz sześciu minutach i 13 sekundach. — Adama JahnsaNiedźwiedzie pokonały pisarza

Obrona zatrzymuje się kluczowymi przystankami dla Bears

Jedną z rzeczy, której Bears brakowało w zeszłym roku, była lepsza gra w obronie. Dziś udało im się utrzymać prowadzenie dzięki punktatorowi Tory’emu Taylorowi, kilku błyskawicznym atakom i presji na Stafforda. Miało to kulminację pod koniec meczu, kiedy Taylor przyszpilił Rams na linii 8 jardów, a Jaquan Brisker wybrał pod przymusem Stafforda.

Obrona częściej grała fragmentami i czasami miała problemy z kontratakami, ale w kluczowych momentach robiła kluczowe zatrzymania. — Przynęta

Rams nie mogą kapitalizować w czerwonej strefie

Ciągłe problemy w czerwonej strefie oznaczały bramki z gry zamiast przyłożeń, gdy mecz rozpoczął się dla Rams, a prowadzenie 6:0 szybko zniknęło. Druga kwarta — obejmująca passę Bears przedłużoną o dwa wezwania do gry w dole pola na Tre White’a i Kama Curla (oba anulowały worki), faul Stafforda, a następnie niecelny gol z gry.

Sean McVay szczególnie wyraziście opisał problemy swoje (i swojego zespołu) z czerwoną strefą po meczu, a także nieudaną obronę po stracie worka i złe trzymanie się niecelnego gola z gry, co spotęgowało problemy Rams w tym okresie. — Jourdan Rodrigue, autor beatów Rams