Narodziny Lupii, wynik 20 lat zaangażowania w uprawę chmielu z Hijos de Rivera

Hijos de Rivera prezentuje dziś swoją nową markę piwa: Lupia, która podkreśla ponad 20-letnie zaangażowanie na rzecz ożywienia upraw chmielu w Galicji.

Projekt ten rozpoczął się w 2004 roku jako hołd dla założyciela firmy, który na początku XX wieku sprowadził tę uprawę do Galicji, a konkretnie do obszaru Betanzos.

Dzięki temu projektowi firma realizuje jedno ze swoich najważniejszych zobowiązań w terenie To część twojego DNA: zaangażowanie w swoje korzenie, w rozwój środowiska, w tym przypadku poprzez rewitalizację rolniczą obszaru, który ponownie cieszy się uprawą tak zwanego „zielonego złota” piwa.

W ramach inicjatywy „Żniwa Galicji” Hijos de Rivera współpracował z badaczami i lokalnymi rolnikami, aby ponownie wprowadzić i rozszerzyć uprawę chmielu na galicyjskich terenach wiejskich, pieczętując tym samym tożsamość browaru ze względu na jego bezpośrednie zaangażowanie w rozwój surowców, co dziś zostało już rozszerzone na przykład na jęczmień.

Ten wysiłek gwarantuje nie tylko jakość i autentyczność Lupiiale stanowi także impuls dla gospodarczego i zrównoważonego rozwoju środowiska wiejskiego Galicji dzięki ścisłej współpracy z lokalnymi rolnikami, którzy zdecydowali się postawić na tę uprawę na swoich polach.

Lupia reprezentuje powrót do korzeni Hijos de Rivera, spełniając marzenie jego założyciela o produkcji wyjątkowego i wyjątkowego piwa zakorzenionego w jego ziemi, stając się najbardziej namacalnym rezultatem zaangażowania Korporacji w wywołać pozytywny wpływ u źródła – ludzie, ich sojusznicy i planeta.

Wytwarzana w całości z galicyjskiego chmielu uprawianego przez samą firmę, Lupia staje się w ten sposób trzecią marką Hijos de Rivera, dołączając do rodziny Estrella Galicia i piwa 1906.

Dzieci Rivery, zawsze blisko pierwotnej produkcji.

Ignacio Rivera, prezes Synowie Rivera Corporationzwrócił uwagę podczas prezentacji nowej marki podczas samych zbiorów chmielu, że „Lupia to znacznie więcej niż piwo, to zwieńczenie projektu, dzięki któremu przez ostatnie 20 lat pracowaliśmy w terenie z przekonaniem, że To uprawy dodałyby wyjątkowej wartości naszym piwom i naszej ziemi. Stąd bierze się autentyczność, jaką emanuje Lupia, nasza trzecia marka piwa, ta, która najlepiej wyraża pełny potencjał chmielu.”

Projekt odzyskiwania chmielu galicyjskiego

Ożywienie uprawy chmielu przez Hijos de Rivera rozpoczęło się w 2004 roku, jako hołd złożony przez Estrella Galicia jej założycielowi i pionierowi jego upraw w Hiszpanii, José Mª Rivera Corral, podczas stulecia firmy w 2006 roku, lpierwsze pamiątkowe żniwa.

Obecnie za pośrednictwem Cosecha de Galicia rozwija swoje projekty produkcyjne, innowacyjne i badawcze z zakresu uprawy chmielu w oparciu o model współpracy z innymi podmiotami posiadającymi doświadczenie, takimi jak m.in. Centrum Badań Rolniczych Mabegondo (CIAM) i lokalnych rolników.

Lupia, nowe piwo od Hijos de Rivera

Lupia, nowe piwo od Hijos de Rivera

Projekt obejmuje obecnie prawie 11 hektarów upraw, na których uprawiane są odmiany: Nugget, Magnum, Perle, Sladek, Merkur, Cascade, Admiral, a także Zeus i Triple Pearl, z ciekawymi wynikami w ich ewolucji.

Projekt mający na celu rekultywację upraw chmielu w Galicji ma również na celu poprawę upraw pod względem zrównoważonego rozwoju poprzez różne inicjatywy na rzecz ponownego wykorzystania odpadów roślinnych, a także badania mające na celu optymalizację ich zdolności adaptacyjnych do środowiska.

Lupia, nowe piwo własnej produkcji

Lupia występuje w dwóch odmianach, które oddają esencję galicyjskiej ziemi: Nugget i Magnum. Lupia Herbal Nugget będzie zawierała 4,8% alkoholu i będzie dostępna w butelce zwrotnej o pojemności 33 cl w kanale hotelarskim oraz w puszce o pojemności 33 cl (NoPack) w kanale spożywczym oraz za pośrednictwem platformy internetowej bigcrafters.com. Ze swojej strony Lupia Floral Magnum będzie również zawierać 4,8% alkoholu i będzie dostępna wyłącznie w formacie puszki 33cl (NoPack) w kanale spożywczym oraz za pośrednictwem platformy internetowej bigcrafters.com.

Nuta smakowa Lupia Herbal Nugget: piwo z historią

Lupia Nugget to najliczniejsza i najbardziej charakterystyczna odmiana chmielu z pól firmy w Galicji. Wyróżnia się profilem łączącym w sobie nuty ziołowe, korzenne, drzewne i cytrusowe. Zainspirowany historycznym buntem karczmarzy pilzneńskich w 1838 roku, mającym na celu poprawę jakości piwa, Nugget przyjmuje za punkt odniesienia styl czeskiego Premium Pale Lager.

Piwo o genialnej jasnozłotej barwie i spójnej białej pianie wyróżnia się dominującą obecnością zapachu galicyjskiego chmielu z aromatami ziołowymi i korzennymi, uzupełnionymi nutami drzewnymi i cytrusowymi zapewniającymi świeżość. W każdej kropli równowaga pomiędzy słodami jasnymi i smakiem chmielowym zapewnia czyste i orzeźwiające piwo.

Proces warzenia jest hołdem dla tradycji piwowarskiej, przy użyciu wody z A Coruña, wyselekcjonowanych słodów (pilzneńskiego, wiedeńskiego, Acid, Caramunich III i Ahumada) oraz drożdży Lager z Hijos de Rivera. Dzięki temu zestawowi lokalnych składników i wyłącznemu zastosowaniu galicyjskiego chmielu Nugget powstało idealne piwo, którym można delektować się w temperaturze 4-5°C.

Notatka degustacyjna Lupia Magnum: od Niemiec po Galicję

Magnum de Lupia produkowane jest z chmielu zebranego w Abegondo, który ma wysoki procent gorzkich żywic w roku 2023. Wyróżnia się aromatami cytrusowymi i kwiatowymi, które zapewniają świeżość temu wysoce sfermentowanemu piwu w stylu miasta Colonia . Jest to piwo o słomkowożółtej barwie, jasne i całkowicie przejrzyste, które tworzy kremowo-białą pianę, która dobrze się utrzymuje.

Pomimo tego, że jest produkowany na drożdżach Ale, jest fermentowany w niskich temperaturach, co nadaje mu lekkie owocowe nuty, które w połączeniu z profilem chmielu Magnum z Abegondo podkreślają świeży cytrusowy smak. Ponadto, w celu uwydatnienia aromatu chmielu, w ostatnich dniach dojrzewania przeprowadza się chmielenie na zimno. Zastosowanie chmielu Magnum zbieranego w Galicji pozwala uzyskać idealne piwo, którym można delektować się w temperaturze 4-5°C.

Zrodlo