MLS 2024: Atlanta United remisuje z Interem Miami 2:2 po wyrównaniu Aleksieja Miranczuka w końcówce

Waszyngton, 19 września. W meczu Major League (MLS) Atlanta United zremisowała 2:2 z Interem Miami, a wyrównującą bramkę zdobył Alexey Miranchuk. Leonardo Campana strzelił 30 goli, wyprzedzając Gonzalo Higuaina na pozycji najlepszego strzelca wszechczasów Interu Miami; W MLS 2024 strzelił gola przeciwko Atlanta United.

Saba Lobzhanidze skreślił Davida Ruiza, a napastnik Ekwadoru Leonardo Campana odzyskał prowadzenie gości.

Następnie Dax McCarthy podał piłkę do Pedro Amadora. Obrońca zdążył pokazać swoją bramkę i minął ją podbiegając do Saby Lobzhanidze. Skrzydłowy głową wyrównującą piłkę.

Wynik był remisowy już po trzech minutach. Po remisie Miami odpowiedziało chwilę później rzutem wolnym. Strzał Leo Campany odbił się od muru Atlanty i wpadł do siatki. Finisz nastąpił w 59. minucie dla Miami z wynikiem 2:1.

Kapitan „Miami” Lionel Messi kontynuował rehabilitację po kontuzji kostki. Został wprowadzony jako zmiennik Juliana Gressela w 61. minucie i wyglądał dobrze, mimo że nie znalazł zwycięzcy.

W dalszej części spotkania Atlanta United była na czele i szukała wyrównania w meczu z Miami. Gra się otworzyła i po rzucie Brooks Lennon i Miranchuk dostali dużo miejsca na prawej stronie.

Lennon oddał piłkę Miranczukowi z bliskiej odległości, nie wskazując. Miranchuk wykorzystał przestrzeń, na jaką pozwoliło mu Miami, i w 84. minucie oddał niesamowity strzał lewą nogą w dalszy róg siatki i wyrównał wynik na 2-2. Ten finisz był pierwszym golem Miranczuka w MLS w jego zaledwie trzecim występie. Atlanta United 2:2 Inter Miami, MLS 2024: Aleksiej Miranczuk w końcówce wyrównał i zremisował z Lionelem Messim and Co.

Pomimo wyniku Inter Miami pozostaje na pierwszym miejscu Konferencji Wschodniej MLS z 63 punktami po 29 meczach, osiem punktów przewagi nad drugim w tabeli Cincinnati. „Atlanta United” zajmuje 11. miejsce i traci do niej 23 punkty.

(Powyższa historia ukazała się po raz pierwszy 19 września 2024 r. o godzinie 15:17 czasu wschodniego. Więcej wiadomości i aktualności na temat polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia można znaleźć na naszej stronie internetowej lastly.com).