Miesiąc świadomości raka piersi 2024: Zabytki w Hyderabadzie, od Sharminar po T-Hub, podświetlone na różowo, aby uczcić tę doniosłą okazję (zobacz zdjęcia)

Hyderabad, 30 września. Od historycznego Charminar po T-Hub, w poniedziałkowy wieczór kilka kultowych budynków w Hyderabad zostało podświetlonych na różowo, aby uczcić początek Międzynarodowego Miesiąca Świadomości Raka Piersi. Historyczne Sharminar, posąg Buddy, T-Hub, Prasads Imax, most kablowy Durgam Cheruvu i szpital KIMS zostały oświetlone na różowo po raz 16 przez Ushalakshmi Breast Cancer Foundation, organizację charytatywną non-profit zajmującą się rakiem piersi. Październik 2024 Kalendarz festiwali, wydarzeń i świąt: Pełna lista ważnych dni i dat w kraju i za granicą.

Oświetlenie najważniejszych budynków PINK to tylko jeden ze sposobów na przyciągnięcie uwagi i ciekawości ludzi oraz podniesienie świadomości na temat znaczenia wczesnego wykrywania, powiedział dr P. Raghu Ram, założyciel, dyrektor generalny i dyrektor Fundacji na rzecz Walki z Rakiem Piersi Ushalakshmi. Pomysł narodził się w 2000 roku, kiedy grupa firm Estee Lauder rozświetliła swoje budynki na całym świecie na różowo, aby uczcić Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Raka Piersi.

Październik jest uznawany na całym świecie za Międzynarodowy Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Co cztery minuty u kobiety diagnozuje się raka piersi, a co osiem minut u kobiety zapada na tę chorobę, co czyni go najczęstszym nowotworem dotykającym kobiety w Indiach. Co roku w Indiach odnotowuje się 200 000 nowych przypadków i 100 000 zgonów, na każde dwie kobiety, u których zdiagnozowano raka piersi, jedna kobieta umiera z jego powodu.

„Hyderabad to jedyne miasto na świecie, w którym w ciągu ostatnich 16 lat tak wiele zabytków i znanych budynków zmieniło kolor na różowy z dnia na dzień. Różowa kampania miasta ma na celu szerzenie przesłania nadziei, przetrwania i odwagi wśród osób walczących z rakiem piersi, a także przypomnienie ludziom, że kobiety po 40. roku życia powinny co roku poddawać się badaniom przesiewowym w kierunku raka piersi. „, powiedział.

„Ponieważ rakowi piersi nie można zapobiec, jedyną metodą walki z rakiem piersi jest wczesne wykrycie. Aby wygrać walkę z rakiem piersi, konieczne jest wczesne wykrycie. Kobiety w różnym wieku powinny zwracać uwagę na piersi i niezwłocznie zgłaszać lekarzowi wszelkie nowe zmiany w piersiach. Przede wszystkim kobiety w wieku 40 lat i starsze powinny co roku poddawać się badaniom mammograficznym, które pozwalają na wczesne wykrycie choroby i są kluczem do uratowania większej liczby istnień ludzkich z powodu najczęstszego nowotworu, który dotyka kobiety w Indiach” – stwierdziła dr Raghuram.

Założona w 2007 roku Fundacja Ushalakshmi Breast Cancer Foundation, organizacja non-profit zajmująca się rakiem piersi z siedzibą w Hyderabadzie, z misyjnym zapałem działa na rzecz przekształcenia raka piersi z „kwestii tabu” w kwestię powszechnie dyskutowaną poprzez szereg innowacyjnych inicjatyw. przez ostatnie 17 lat, tworząc w ten sposób bardzo potrzebną świadomość na temat znaczenia wczesnego wykrywania, które może uratować życie wielu osób przed najczęstszym nowotworem występującym w Indiach.

(Powyższa historia ukazała się po raz pierwszy 30 września 2024 r. o godzinie 23:34 czasu wschodniego. Więcej wiadomości i aktualności na temat polityki, świata, sportu, rozrywki i stylu życia można znaleźć na naszej stronie internetowej lastly.com).



Zrodlo