Korea Południowa przedstawia nowy plan dla hodowców psiego mięsa

Rząd zapłaci hodowcom za zamknięcie działalności przed wprowadzeniem ogólnokrajowego zakazu

Rząd Korei Południowej ogłosił, że wypłaci rolnikom odszkodowania dotknięte nadchodzącym zakazem hodowli lub sprzedaży psiego mięsa przeznaczonego do spożycia przez ludzi. Rolnicy odrzucili jednak tę ofertę i określili zakaz jako „aktem barbarzyństwa”.

W styczniu parlament Korei Południowej przyjął ustawę, która do 2027 r. zakaże hodowli i sprzedaży psiego mięsa, a praktyka ta będzie zagrożona karą grzywny do 30 milionów wonów (22 800 dolarów) lub trzech lat więzienia. Zakaz spotkał się z ostrym oporem hodowców psów, którzy zwołali wprowadzenie odpowiednich przepisów „brutalny akt barbarzyństwa mający na celu pozbawienie jednostki prawa do jedzenia” i w grudniu ubiegłego roku przed głosowaniem wszczęli zamieszki przed budynkami rządowymi.

W czwartek Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło, że rolnicy dotknięci zakazem otrzymają płatności w wysokości od 225 000 wonów (170 dolarów) do 600 000 wonów (450 dolarów) za psa, jeśli zgodzą się na wcześniejsze zamknięcie działalności – podało Associated Press.

Stowarzyszenie rolników odrzuciło jednak tę ofertę, żądając 2 milionów wonów (1505 dolarów) za psa.




Chociaż w większości krajów jedzenie psiego mięsa jest uważane za barbarzyństwo, w Korei jest ono powszechne od wieków. Według Koreańskiego Stowarzyszenia Jadalnych Psów, choć praktyka ta ostatnio wypadła z łask wśród młodszych pokoleń, według Koreańskiego Stowarzyszenia Psów Jadalnych co roku zabija się około miliona psów.

Stowarzyszenie twierdzi, że zakaz dotknie 3000 restauracji i około 3500 gospodarstw hodujących około 1,5 miliona psów. Według danych Ministerstwa Rolnictwa z kwietnia 2022 r. liczba ta wynosi 1600 restauracji, 1100 gospodarstw i 570 000 psów.

Grupy walczące z okrucieństwem lobbowały za takim zakazem od dziesięcioleci, chociaż rzecznik Humane Society International Korea powiedział Associated Press, że oferowanie wypłat może skutkować tym, że rolnicy „potencjalnie zwiększamy hodowlę psów, aby uzyskać więcej pieniędzy z programu i sprawić, że więcej szczeniąt będzie rodzić się w cierpieniu”.

Koreańskie Stowarzyszenie na rzecz Dobrostanu Zwierząt wezwało samorządy lokalne do ścisłego monitorowania gospodarstw, aby uniemożliwić im hodowanie większej liczby psów w zamian za odszkodowanie.

Ministerstwo Rolnictwa stwierdziło, że po wejściu zakazu w życie będzie on zachęcał ludzi do adopcji psów z zamkniętych gospodarstw, aby ograniczyć liczbę przeprowadzanych eutanazji.

Możesz udostępnić tę historię w mediach społecznościowych:

Zrodlo