Końcowe przemyślenia USC: Co wyróżniało się po powrocie trojanów nad Wisconsin?

LOS ANGELES — Zespół USC przezwyciężył 11-punktowy deficyt do przerwy z dominującą drugą połową i wycofał się z Wisconsin, odnosząc imponujące zwycięstwo 38-21 w sobotnie popołudnie. Jest wiele do omówienia, więc przeanalizujmy kilka ostatnich przemyśleń na temat zwycięstwa Trojan.

1. Naturalnie musimy zacząć od linii ofensywnej USC, ponieważ był to jeden z głównych tematów dyskusji (jeśli chodzi o sprawy na boisku) w zeszłym tygodniu.

Trojany pozostały na tej samej linii startu, co w meczu przeciwko Michigan, z jednym wyjątkiem. Nowicjusz w czerwonej koszuli, Amos Talalele, zaczynał na prawej obronie zamiast studenta drugiego roku Alani Noa. Jednak według TruMedia Talalele i Noa grali na zmianę w pierwszej połowie, a Noa ogółem wykonał więcej snapów (53 do 29).

Po ponownym obejrzeniu meczu można stwierdzić, że linia ofensywna grała lepiej niż przeciwko Michigan. Statystyki to potwierdzają. Ale nadal są pewne problemy. Według Pro Football Focus rozgrywający Miller Moss znajdował się pod presją w 29,8 procentach swoich porażek (spadek z 42,9 procent w porównaniu z Michigan), a USC pozwoliło na 14 presji.

W przeważającej części kolejka radziła sobie dobrze w starciu z czteroosobowym natarciem. Naloty w Wisconsin sprawiły tej jednostce pewne problemy i to jest coś, co nęka linię od czasu meczu z LSU.

Walki Noi wyróżniały się. Kilka straconych bloków i krytyczny falstart uniemożliwiły Trojanom zdobycie czwartego i pierwszego miejsca na terytorium Wisconsin i zmusiły ich do zadowolienia się golem z gry.

Najwyraźniej są sprawy, które linia musi jeszcze uporządkować. Zdaję sobie sprawę, że środkowy rezerwowy Kilian O’Connor pozostaje poza grą z powodu kontuzji, ale zastanawiam się, czy sztab zwróci się w pewnym momencie do starszego Gino Quinonesa, który obecnie pełni funkcję rezerwowego, na prawej obronie.

Odbiory są nieco nierówne, podobnie jak prawy obrońca. Trojany muszą gdzieś załatać dziurę, ponieważ Moss otrzymuje zbyt wiele trafień.

2. USC to już jedna trzecia sezonu zasadniczego i fajnie było dowiedzieć się więcej o Mossa jako zawodniku. Pamiętajcie, że to jego pierwszy dłuższy okres gry od czasu, gdy zaczął sezon w szkole średniej w 2019 roku.

Jak pisałem po meczu, wyróżnia się jego wytrzymałością. Podobnie jak jego dokładność. Podanie po przyziemieniu w pierwszej kwarcie do Ja’Kobi Lane wymagało doskonałego umieszczenia, a Moss to zrobił i dał Lane’owi uznanie za znakomity chwyt.

Jest kilka innych, mniejszych rzeczy, które wyróżniają Moss. Jednym z nich jest to, jak wykorzystuje kadencję na swoją korzyść. W czwartej kwarcie przeciwko LSU mocno wyliczył, aby zremisować spalonych Tygrysów, a Moss rzucił Lane’owi zielone przyłożenie po wolnej grze.

Sprawił także, że zarówno Michigan, jak i Wisconsin skoczyły na spalonym. To drobny szczegół, który może potencjalnie wpłynąć na grę.

A drugim jest to, jak Moss dotrzymuje harmonogramu USC. Z wyjątkiem katastrofalnej pierwszej połowy przeciwko Michigan, Trojany nieczęsto w tym sezonie znajdowali się w trzeciej i długiej sytuacji. Moss konsekwentnie wykorzystuje to, co daje mu obrona i generalnie trzyma atak z dala od niekorzystnych scenariuszy w dół i na odległość, co jest krytyczne w przypadku tej linii ataku.

Trojany zajmują 23. miejsce w kraju pod względem konwersji, które spadły o trzecie miejsce z wynikiem 49,1%. W meczu przeciwko Badgers przegrywali 11 z 17 punktów.

Tak długo, jak USC będzie w stanie utrzymać Moss w pozycji pionowej, jako rozgrywający powinien sobie radzić.

3. Kiedy masz sprzyjające sytuacje po trzeciej próbie, łatwiej jest kontrolować czas, tak jak zrobiło to USC w sobotę. Na początku czwartej kwarty miała miejsce seria czterech partii, podczas której Trojany w kolejnych setach zdobywały 13, 10, 21 i 14 jardów.

Było jasne, że obronie Wisconsin zabrakło paliwa. W pierwszych trzech meczach obrona Badgers rozegrała najwięcej akcji 56 przeciwko Alabamie. W sobotę USC rozegrało 82 mecze i kontrolowało czas posiadania piłki — 40:07 do 19:53. To był krytyczny aspekt gry.

„To duża zmiana w porównaniu z zeszłym tygodniem” – powiedział liniowy defensywy Nate Clifton. „Dlatego oczywiście dbamy o to, aby obie strony piłki były świeże. Obrona nie zawsze jest na boisku przez większą część meczu, wracamy do formy i zawsze jesteśmy w stanie wrócić do linii bocznej i dokonać zmian.

4. Innym ważnym tematem w tym tygodniu był defensywny liniowy Bear Alexander, który zdecydował się założyć czerwoną koszulkę i pauzować przez resztę sezonu. Po odpadnięciu Aleksandra USC potrzebowało kogoś, kto wzmocniłby rotację wewnętrznej linii obrony.

Clifton, Gavin Meyer i Kobe Pepe są stałymi zawodnikami wewnętrznej obrony. Przeciwko Wisconsin Devan Thompkins rozegrał 18 snapów. To czwarty wynik wśród środkowych defensorów, więc prawdopodobne jest, że Thompkins przejmie tę rolę.

Żaden inny środkowy D-line nie grał, ale obrona USC była na boisku zaledwie przez 51 meczów. Freshman Jide Abasiri uważa, że ​​będzie częścią dalszej rotacji.

5. Uważam, że Wisconsin w pierwszej połowie wykonał dobry atak przeciwko linii defensywnej Trojanów. W drugiej połowie ofensywa USC była bardziej zacięta w ataku.

Powtórzę: Trojany nie były zbyt często na boisku, ale będą potrzebować więcej, jeśli chodzi o szybkie podania w meczach z lepszymi zespołami. W sobotę po raz drugi w sezonie USC nie zanotowało zwolnienia.

Trojany mają na swoim koncie pięć worków po czterech meczach, co plasuje ich na 110. miejscu w kraju. To trzeba poprawić.

6. Uczeń drugiego roku Redshirt Safety Zion Branch był na boisku i wykonał najwięcej w sezonie 25 snapów w meczu przeciwko Wisconsin.

W pierwszej połowie doszło do trzeciej próby, podczas której Branch wykazał się dobrą szybkością i dogonił zawodnika z piłką z Wisconsin tuż przed słupkami. Taką grę wyobrażało sobie wielu Brancha, gdy był czterogwiazdkowym rekrutem w cyklu rekrutacyjnym w 2022 roku.

Branchowi przeszkodziły kontuzje, ale ciekawie będzie zobaczyć, jaką rolę będzie odgrywał w obronie, jeśli pozostanie zdrowy. Skończył z dwoma odbiorami i miał kilka pozytywnych przebłysków.

7. Reporterka boczna CBS, Jenny Dell, poinformowała w drugiej połowie, że sztab szkoleniowy USC zbadał linebackera Erica Gentry’ego pod kątem widocznego problemu z szyją. Gentry został wciągnięty do tunelu w czwartej kwarcie.

Po meczu wydawało się, że Gentry czuje się dobrze. Będzie to jednak coś do monitorowania podczas przygotowań USC do Minnesoty w tym tygodniu. Gentry nadal prowadzi Trojany pod względem odbiorów (30), wślizgów po porażce (6,5) i worków (2).

8. Kolejnym celem USC jest wycieczka do Minnesoty. Trojany rozpoczęły mecz jako więcej niż faworyt przy przyłożeniu. Michigan jest jedynym wspólnym przeciwnikiem Trojans i Gophers i obaj przegrali z Wolverines tym samym wynikiem 27-24 w ciągu ostatnich dwóch weekendów.

Zawsze wierzyłem, że któryś z meczów przeciwko Minnesocie, Maryland czy Rutgersowi będzie trudniejszy, niż większość się spodziewała.

W Wielkiej Dziesiątce po prostu nie ma zbyt wielu zwolnień. Czy Minnesota robi wrażenie? Nie, ale nadal ma szóstą obronę w kraju pod względem liczby jardów na grę (4,0).

Dwie rzeczy rzuciły mi się w oczy w tej grze. Zespół USC musi być lepszy w pierwszej połowie po tym, jak potoczyły się ostatnie dwa tygodnie – do przerwy w obu meczach Trojany traciły 11 punktów do przerwy.

A USC po prostu nie grało czystego futbolu na wyjazdach za kadencji Rileya, nawet przeciwko rzekomo gorszym drużynom, takim jak Arizona w 2022 r. czy Arizona State i Cal w zeszłym roku.

To nie będzie tak trudne środowisko jak gra w Michigan. USC powinno wygrać, ale spodziewam się, że Minnesota będzie stanowić solidne wyzwanie.

(Zdjęcie Millera Moss: Kirby Lee / Imagn Images)