Kevin De Bruyne zostanie poddany ocenie przed meczem z Arsenalem po kontuzji odniesionej w meczu Manchester City z Interem Mediolan

Kevin De Bruyne zostanie poddany badaniom przed kluczowym meczem Manchesteru City z Arsenalem w Premier League po tym, jak doznał kontuzji w bezbramkowym remisie Ligi Mistrzów z Interem Mediolan.

Belgijski reprezentant, 33 lata, został zmuszony do zejścia z boiska w przerwie po tym, jak najwyraźniej doznał kontuzji w pierwszej połowie, gdzie został zaatakowany przez bramkarza Interu Yanna Sommera. Pomimo otrzymania pomocy medycznej De Bruyne kontynuował grę do przerwy, ale nie wrócił na drugą połowę.

Trener miasta Pep Guardiola przyznał, że nie jest pewien, czy De Bruyne będzie dostępny w ten weekend.

„Nie wiem (co jest problemem)” – powiedział Guardiola. „Jeszcze nie rozmawiałem z lekarzami. Ocenimy to dziś wieczorem, może jutro. Jutro będę miał więcej informacji”.

Niedzielny mecz z Arsenalem będzie wystarczającym sprawdzianem dla City, gdyż podopieczni Mikela Artety zajmują drugie miejsce w tabeli i tracą tylko dwa punkty do lidera, zajmując za nimi drugie miejsce w ciągu ostatnich dwóch sezonów.

WEJDŹ GŁĘBIEJ

Omówienie: Man City 0 Inter Mediolan 0 – De Bruyne martwi się, dziwny zagranie piętką i odważni goście

Oprócz potencjalnej nieobecności De Bruyne, City nie widziało jeszcze kilku kluczowych graczy powracających do pełnej sprawności. Rodri zaliczył swój pierwszy start w tym sezonie przeciwko Interowi, podczas gdy Phil Foden, który wszedł jako rezerwowy w drugiej połowie, nie rozegrał jeszcze pełnych 90 minut w tej kampanii. Kyle Walker nie pojawił się w środku tygodnia, a Ilkay Gundogan wystąpił tylko raz w tym sezonie, w sobotnim zwycięstwie 2-1 nad Brentford. Obrońca Nathan Ake, z kolei, prawdopodobnie będzie pauzował do następnej przerwy na mecze międzynarodowe z powodu kontuzji mięśniowej.

Pomimo remisu w meczu z Interem, Guardiola pozostał optymistycznie nastawiony do występów swojej drużyny.

„Stawiliśmy czoła naprawdę, naprawdę trudnej drużynie — mistrzom z Włoch. Drużyna klasy pod każdym względem” — dodał.

„Jestem naprawdę, naprawdę zadowolony z gry, którą zagraliśmy. Wszystko mi się podobało w moim zespole dzisiaj, wszystko.

„Wolelibyśmy wygrać — zostało jeszcze siedem gier. Zobaczymy, co się wydarzy”.