Juanma Castaño dostrzega gesty Winicjusza i sygnalizuje zmianę zdania w Realu Madryt: "Madridistas też"

Real Madryt zmierzył się z Alavés w 7. kolejce ligi i wygrał 3:2 dzięki bramkom Lucasa Vázqueza, Mbappé i Rodrygo. Po tych bramkach wydawało się, że białą drużynę czeka spokojne spotkanie, jednak wcale tak nie było, po bramkach Protesoniego i Kike’a Garcíi. Dzięki temu zwycięstwu Madryt traci jeden punkt do Barcelony w oczekiwaniu na środowy mecz Blaugranas z Getafe.

Spotkanie rozpoczęło się najlepiej, po golu Lucasa Vázqueza jeszcze przed upływem pierwszej minuty. Valverde oddał świetne, długie podanie na lewe skrzydło, gdzie Vinicius kontrolował piłkę, skierował się na linię bazową, a jego podanie w tył zostało wykorzystane przez prawego obrońcę i zdobyłem gola na 1-0. Po pół godzinie nastąpiła najważniejsza część meczu. Mbappé ostrogą podał do Bellinghama, a Anglik oddał je kolejnym podaniem między obroną, która pozostawiła napastnika samego, wdarł się w pole karne i zdobył gola na 2:0.

EFE

Mbappé świętuje bramkę przeciwko Alavés (EFE)

W bardzo łatwej pierwszej połowie dla Realu Madryt po raz kolejny powtórzył się negatywny trend dla białych z początku sezonu. Valverde i Vinicius zobaczyli żółtą kartkę protestów do sędziego, który z tego powodu widział już dziesięć kartek. Brazylijczyk zaryzykował swoją obecność w derbach przeciwko Atlético Madryt w następną niedzielę, kiedy po zmianie ponownie zaprotestował, gdy zobaczył obniżkę zastosowaną przez sędziego.

zaskakująca druga część

Druga połowa rozpoczęła się niemal tak samo jak pierwsza, gdyż po pięciu minutach Rodrygo złapał piłkę prawym skrzydłem i zakończył grę dobrym dośrodkowaniem który prześliznął się pod nogami Sivery i trafił w słupek, po czym wśliznął się do bramki. Od tego momentu wydawało się, że Madryt ma już pewność, że mecz jest już przesądzony, a Ancelotti zaczął wprowadzać zmiany, myśląc o niedzielnym meczu.

Rodrygo zdobywa bramkę 3:0 przeciwko Alavés (EFE)

EFE

Endrick wszedł na boisko w 70. minucie i od razu szukał okazji, która zakończyła się strzałem w słupek.po dotknięciu obrońcy. Brazylijczyk pokazał, że nie ma znaczenia, ile minut ma na boisku, ważne, że zawsze jest blisko bramki. Napastnik również zaryzykował swoją obecność na Metropolitano, ponieważ w sporze bez piłki z Mouriño widać było, jak kopnął go kolanem między nogami, co kosztowało go żółtą kartkę, a która mogła zakończyć się wyraźnie czerwoną kartką.

Wydawało się, że Alavés po prostu mają nadzieję, że nie stracą już więcej bramek, ale wtedy przestraszyli Real Madryt dwoma bramkami w dwie minuty. Pierwszą bramkę zdobył Protesoni po świetnym strzale zza pola karnego który trafił w słupek, zanim było 3-1. Niedługo potem Kike García wykorzystał błąd obrony Vallejo i zdobył bramkę na 3-2. Od tego momentu do końca Vitorianie mieli szanse na remis, ale Real Madryt, również marnując czas, zdołał utrzymać przewagę i ostatecznie wygrać mecz.

MADRYT, 24.09.2024. – Sędzia Alejandro Muñiz Ruiz (d) pokazuje żółtą kartkę napastnikowi Realu Madryt Viníciusowi Jr (i) podczas meczu siódmego dnia LaLiga, który Real Madryt i Deportivo Alavés rozgrywają dzisiaj we wtorek na stadionie stadion Santiago Bernabéu. EFE/Juanjo Martin

EFE

juanma castaño, wbrew postawie Viniciusa

Juanma Castaño wypowiadał się w „El Partidazo” COPE na temat całej kontrowersji związanej z Winicjuszem w meczu z Alavés. Brazylijczyk zobaczył żółtą kartkę za protest skierowany do sędziego i kilka razy mógł zostać wyrzucony z boiska za kontynuowanie tych protestów, zwłaszcza gdy został zmieniony i śmiał się przed czwartym sędzią, przyjmując zniżkę na mecz:Ma już swój wizerunek wśród tych, którzy nie są fanami Realu Madryt, ale problem polega na tym, że wielu fanów Realu Madryt ma dość postawy Viniciusa. Są kibice Realu Madryt, którym nie podoba się takie zachowanie Viniciusa

Jeśli chcesz dowiedzieć się o nowościach sportowych, najlepszych momentach programu lub najgłębszych ciekawostkach dotyczących Tiempo de Juego lub El Partidazo, dołącz już teraz do naszych kanałów WhatsApp KLIKNIJ TUTAJ (Czas gry) i KLIKNIJ TUTAJ (Wielka gra COPE).