Jakie jest orzeczenie w sprawie modlenia się w koszulce Manchesteru United z logo Czerwonych Diabłów?

Niedziela, 29 września 2024 – 04:35 WIB

Dżakarta, VIVA – Noszenie odzieży z określonymi symbolami podczas modlitwy często rodzi pytania wśród muzułmanów, zwłaszcza gdy ubiór zawiera kontrowersyjne symbole.

Przeczytaj także:

Wayan PDIP: Komisja III DPR ma jeszcze mnóstwo pracy domowej związanej z poprawą systemu prawnego w Indonezji

Podobnie jak logo Czerwonych Diabłów na koszulce Manchesteru United lub symbol krzyża na strojach reprezentacji Portugalii w piłce nożnej.

Ustaz Putra Pradipta wyraził swoje poglądy w przesłanym na swoim koncie na Instagramie @bang.putra.pradipta. Wyjaśnił, że nie było konkretnego argumentu dotyczącego używania odzieży z logo lub krzyżem Czerwonych Diabłów.

Przeczytaj także:

Dwóch graczy MU zaatakowało Napoli

„Istotnie w tym przypadku nie znajdziemy tekstów ani argumentów, które wyraźnie wspominają o prawie, ale istnieją hadisy odnoszące się do tej sprawy” – powiedział Ustaz Putra Pradipta, cytowany z konta na Instagramie @bang.putra.pradipta.

„To znaczy, man tasyabbaha biqoumin fahuwa minhum, każdy, kto podąża za zachowaniem narodu, na przykład umieszczając na ubraniach logo satanistyczne lub logo z krzyżem itd., staje się jego częścią. Lepiej więc zostawić to za sobą” – kontynuował Ustaz Putra.

Przeczytaj także:

PDIP gotowy stawić czoła pozwowi Tii Rahmanii po rozwiązaniu partii

Jak wyjaśnił Ustaz Putra, nie ma argumentu, który wyraźnie wspominałby o prawie. Jak podaje strona internetowa Państwowego Uniwersytetu Islamskiego (UIN) Sunana Kalijagi Yogyakarty, hadis, o którym wspomniał, jest hadisem dhaif (hadis słabym), zatem nie spełnia wymagań autentycznego hadisu, który jest zwykle używany jako przewodnik przy ustanawianiu prawa islamskiego.

Niemniej jednak Sunan Kalijaga Yogyakarta z Państwowego Uniwersytetu Islamskiego (UIN) przedstawia poglądy różnych szkół myślenia na temat podobnych problemów.

Według szkoły Hanafi szkoła ta zabrania z niej symulowania, ponieważ uważa się, że jest ona zawarta w tasyabuh. Jak powiedział prorok: „kto przypomina/naśladuje jakiś lud, ten jest jego częścią”

Chociaż według szkoły Syafi’i zabrania się naśladowania lub tasyabbuh z niewiernymi. Jeden z wyznawców szkoły shafi’i, a mianowicie imam Al-Suyuti, uważa, że ​​muzułmanin nie powinien naśladować niewiernego ani być tasyabbuh. Na Jego słowo.

„w takim razie uczyniliśmy cię ponad szariatem tej religii, więc przestrzegaj tego szariatu i nie idź za pożądliwościami ignorantów. Zaprawdę, nigdy nie będą w stanie odmówić wam nawet odrobiny kary Allaha.” Al-jatsiyah.

Chociaż według uczonych Hambali w Koranie i hadisach znajdują się dowody zabraniające udawania niewiernych, jak powiedział prorok, „nie ma wśród nas nikogo, kto jest podobny do nas” – Tirmidhi.

Tak więc, jak donosi strona internetowa Państwowego Uniwersytetu Islamskiego (UIN) Sunan Kalijaga Yogyakarta, powyższe szkoły myślenia zabraniają lub zabraniają przypominania lub tasysbbuh, więc lepiej je porzucić.

Na ten problem odpowiedział także Habib Jafar, który zasugerował także unikanie modlitwy w koszulce MU. Lepiej, powiedział, nosić czyste, białe ubranie.

Podczas modlitwy lepiej jest, aby każdy muzułmanin naśladował Proroka Mahometa SAW. Habib Jafar powiedział, że Prorok często nosił białe ubrania podczas pięciu codziennych modlitw.

„Ubrania (białe) były ulubionymi ubraniami Proroka. „Ponieważ biel (ubranie) gwarantuje czystość” – powiedział Habib Jafar, cytowany przez konto YouTube Cahaya Untuk Indonesia.

Następna strona

„w takim razie uczyniliśmy cię ponad szariatem tej religii, więc przestrzegaj tego szariatu i nie idź za pożądliwościami ignorantów. Zaprawdę, nigdy nie będą w stanie odmówić wam nawet odrobiny kary Allaha.” Al-jatsiyah.



Zrodlo