Jak będzie wyglądała obrona Edmonton Oilers w okresie przedsezonowym?

Edmonton Oilers wchodzą w ostatni tydzień przedsezonowych meczów z jasnym planem, który utrudnia rekonwalescencja po kontuzjach, niedawne występy i brak doświadczenia w kluczowych obszarach.

Okres przedsezonowy to niebezpieczne miejsce dla drużyny NHL. Decyzje dotyczące przeglądu podejmowane są na podstawie możliwie najmniejszych próbek. Z tego (i innych) powodów trenerzy NHL preferują uznanych weteranów na kluczowych stanowiskach.

Według trenera Oilers Krisa Knoblaucha na początku sezonu w pierwszej czwórce defensywy na sezon 2024–25 będzie jeden niedoświadczony obrońca.

Wszystko wskazuje na to, że Ty Emberson będzie grał w drugiej parze z weteranem Darnellem Nurse. Problem? Nie rozegrali jeszcze razem żadnej zmiany w NHL.

Niezależnie od tego, jak przebiegł ten obóz przygotowawczy, prawdopodobna była niepewność podczas wieczoru otwarcia.

Jak się okazuje, kontuzje kilku obrońców Edmonton w pierwszej części obozu oznaczają, że kilka często wspominanych tandemów w ogóle nie grało razem. Oto przewidywane pary podczas wieczoru otwarcia oraz liczba minut rozegranych do tej pory jako partnerzy w okresie przedsezonowym:

Wszystkie liczby pięć na pięć dzięki sztuczce Natural Stat

Knoblauch ma elitarną parę, na którą może liczyć, ale drugi i trzeci duet nie spędzili razem żadnego czasu z powodu kontuzji i mnóstwa przesłuchań.

Sytuacja powinna ulec poprawie w nadchodzących dniach, ale szybko robi się późno.

Nurse jeździ na łyżwach od początku obozu i bierze udział w ćwiczeniach, a fanów Oilers powinno pocieszyć fakt, że organizacja wykorzystuje ten czas na możliwie najpełniejsze wyleczenie Nurse.

Wiele zależy od tego, czy weteran odniesie sukces w sezonie 2024–2025.

Tymczasem Emberson, pick-up poza sezonem, który zaimponował swoją przenikliwością w defensywie, odniósł sukces w swoim nowym zespole.

Emberson przez dwa mecze i 36 minut gry pięć na pięciu jest właścicielem oczekiwanego udziału w bramkach na poziomie 66%. Jak dotąd jego najczęstszym partnerem jest Travis Dermott, który podpisał kontrakt z PTO. Obaj mężczyźni osiągnęli wspólnie oczekiwany udział bramek na poziomie 73 procent w swojej grze.

Rok temu partnerem Embersona był Mario Ferraro, który ma rozsądną kopię zakresu umiejętności Nurse. Według Puck IQ duet mierzył się z elitarną rywalizacją przez 111 minut (eksperci zalecają 200 minut przed wiarygodnymi wynikami). Odsetek Niebezpiecznego Fenwicka (49 procent) i odsetek Niebezpiecznego Fenwicka w stosunku do członków drużyny (plus -13 procent) to jakość.

Pielęgniarka z Embersonem na podstawie Puck IQ matematyki z Ferraro-Emberson rok temu, jest wartościowym eksperymentem. Wypadałoby, aby Oilers zebrali ten duet na lodzie w nadchodzącym tygodniu.

Oddelegowanie pielęgniarki-Emberson

W sierpniu przeglądałem najlepszych partnerów stylistycznych dla Nurse. Wniosek? Pielęgniarka i Evan Bouchard stanowią silną parę.

Od początku sezonu 2022–2023 Nurse-Bouchard rozegrała razem 222 minuty w systemie pięć na pięciu i wyprodukowane 61-procentowy udział bramek w porównaniu z jakąkolwiek jakością konkurencji.

Jednak Nurse z Bouchardem nie jest tak skuteczny w grze pięciu na pięciu w porównaniu z Mattiasem Ekholmem i Bouchardem w tych sezonach (również 61 procent oczekiwanych bramek, ale ogromny udział w liczbie bramek wynoszący 66 procent).

A co z pielęgniarką i Bouchardem bez Connora McDavida w piątce na pięciu? W ciągu 132 minut w ciągu ostatnich dwóch sezonów duet miał 50% udziału w bramkach i 58% oczekiwanego udziału w bramkach.

Jak to się ma do sytuacji Ekholma i Boucharda bez kapitana? W ciągu 601 minut gry pięć na pięciu w ciągu ostatnich dwóch sezonów zasadniczych pomogli zdobyć 63 procent bramek, a oczekiwany udział bramek wynosił 57 procent.

Ekholm-Bouchard to czołowa para, która jest na tyle silna, że ​​może uciec linii McDavida. Knoblauch będzie musiał podjąć decyzję o rozmieszczeniu drużyny, ale McDavid wraz z Nurse i Embersonem mogą mieć wystarczającą wartość dla sztabu trenerskiego, aby poprowadzić ich jako pięcioosobową jednostkę w sytuacjach o wyrównanej sile.

Alternatywy (wewnętrzne)

Troy Stecher nie mógł zbyt często grać w okresie przedsezonowym, ale prezentował się nieźle. Przed sobotą rozegrał jeden mecz, w sumie 13:16 pięć na pięciu i strzelił 50 procent oczekiwanych bramek. Stecher ma ogromną wiedzę (494 mecze w NHL) w porównaniu do Embersona (30 meczów w NHL) i bardziej porusza się krążkiem. Istnieją dowody na to, że styl gracza (podający obrońca) lepiej pasuje do Pielęgniarki.

W ciągu 48 minut Nurse i Stecher strzelili 3:0 goli, a oczekiwany udział bramek wynosił 59%.

Josh Brown to typ zamknięty w sobie, który prawdopodobnie zagra w trzeciej parze, ale w dwóch meczach (łączny czas na lodzie 32:15) ma wynik 0-2 goli, ale 51 proc oczekiwany udział goli. Mała próbka, a Brown jest zdenerwowany swoim występem w Gra szosowa w Calgary 23 września. W tym meczu, współpracując z Camem Dineenem, zmierzył się z dużą grupą utalentowanych napastników NHL w dobrej wierze.

Jest mało prawdopodobne, że Brown zobaczy występy NHL z Nurse w drugiej parze, ale Knoblauch nie wybrał jeszcze tej opcji. Wraz ze spadkiem liczby meczów przedsezonowych, ewentualna potknięcia pielęgniarki-Emberson może stać się rzeczywistością.

Ostatnią linią obrony Knoblaucha w poszukiwaniu drugiego duetu może być weteran Brett Kulak. Może grać dowolną stroną, ale woli swoją silną (lewą) stronę. Jeśli jednak klub przybędzie na otwarcie bez dobrych przeczuć co do Siostry-Emberson, możemy zobaczyć, jak Siostra-Kulak pojawia się na scenie jeszcze raz.

W ciągu ostatnich trzech sezonów Nurse-Kulak rozegrał 109 minut i uzyskał solidne wyniki (10-6 goli, oczekiwany udział bramek na poziomie 50%).

Sądząc po zeznaniach Knoblaucha, pielęgniarka-Emberson pracuje pełną parą.

Opcje wewnętrzne, w kolejności możliwego sukcesu, wydają się być Stecher, Kulak i Brown.

Alternatywy zewnętrzne

Możliwe, że Oilers wykorzystają przerwę w grze, aby wzmocnić prawą stronę obrony, ale przesłuchania zewnętrzne będą trudne ze względu na brak czasu na prezentację nowego zawodnika.

Oilers mogą dokonać wymiany, transakcja Dmitrija Samorukowa (za Klima Kostina) miała miejsce na początku października 2022 roku i dobrze wypadła dla Edmonton.

Sam Malinski z Colorado Avalanche to zawodnik, który mógłby być dostępny i który pasuje do opisu potrzeb tej organizacji.

Na początku tego miesiąca napisałem: „W pewnym sensie jest przeciwieństwem Embersona, który jest solidnym graczem, który potrafi się zatrzymać, podczas gdy Maliński będzie zarabiał na życie dzięki krążkowi na kiju” i te słowa nadal są aktualne.