Indie kontra Bangladesz: Homeboy Ashwin ratuje drużynę po wahaniach w czołówce

Ashwin podzielił się z Jadeją nieprzerwaną serią 195 biegów, po tym jak Indie zostały zredukowane do wyniku 144-6 w pierwszym dniu pierwszego testu.

Ravichandran Ashwin z Indii zdobył szybko sto punktów i wspólnie z Ravindrą Jadeją zaprezentowali epicką akcję defensywy, dzięki której gospodarze przezwyciężyli kryzys w czołówce i osiągnęli wynik 339 na sześć przeciwko Bangladeszowi w pierwszym dniu pierwszego meczu testowego.

Trzy bramki zdobyte przez gracza Bangladeszu Hasana Mahmuda w sesji porannej sprawiły, że Indie prowadziły 34-3 już w pierwszej godzinie gry na stadionie MA Chidambaram w Ćennaju.

Otwarcie Yashasvi Jaiswal dało 56 punktów, ale to maraton 195 biegów bez przerwy w siódmej bramce pomiędzy Ashwinem i Jadeją pomógł Indiom wrócić do gry.

Niepokonane 102 z 112 piłek Ashwina, jego szósta setka testowa, obejmowała 10 czwórek i dwie szóstki. Jadeja, odbijający na 86, zbliżał się do swojej piątej setki testowej.

„Na takiej nawierzchni, z odrobiną pikanterii, jeśli chcesz gonić za piłką, rób to naprawdę mocno…” – powiedział Ashwin.

„To stara nawierzchnia Chennai z odrobiną sprężystości i noszenia piłki, a czerwone podłoże pozwala na wykonanie kilku uderzeń.

„Jeśli jesteś w stanie ustawić się w kolejce… i potrafisz dać piłce trochę tonka, to naprawdę pomaga”.

Bangladesz jest na fali wznoszącej po zwycięstwie 2-0 w serii z Pakistanem na początku tego miesiąca i dominował w dwóch pierwszych sesjach, po tym jak kapitan Najmul Hossain Shanto zdecydował się na grę w polu.

Kapitan gospodarzy Rohit Sharma (sześć) potrzebował 11 piłek, aby rozpocząć akcję i przetrwał głośne apele o LBW, zanim zdołał przesunąć Hasana do Shanto w drugiej linii ślizgu.

W kolejnej serii Hasan złapał Shubmana Gilla za kaczkę, która połaskotała piłkę wzdłuż boku nogi.

Virat Kohli również został łagodnie wyrzucony z boiska, odbił się od swojego ciała i został złapany za szóstą bramkę.

Trudne warunki i odchodzący partnerzy nie byli w stanie przeszkodzić Jaiswalowi, który otwierając grę wykonał wspaniałe drive’y i znakomite flick’e.

Rishabh Pant (39), grający w swoim pierwszym teście od strasznego wypadku samochodowego w grudniu 2022 r., odważnie wykonywał cięcia i szarpnięcia, zdobywając szybkie punkty, ponownie odwracając uwagę rzucających.

Hasan przerwał 62-punktową passę tuż po przerwie obiadowej, gdy leniwe zagranie Panta poza off-sump doprowadziło do kolejnego miękkiego wykluczenia.

Nahid Rana przerwał płynny atak Jaiswala, a miotacz Mehidy Hasan Miraz zdjął KL Rahula, zanim Ashwin połączył siły z Jadeją, aby przeprowadzić spektakularny kontratak.