Hiszpańska piłka wodna kobiet zamyka wymarzone lato: złoto w Pucharze Świata U18

Zwyciężyła reprezentacja Hiszpanii w piłce wodnej do lat 18 tytuł mistrza świata w tej kategorii po pokonaniu Grecji 11:9 w finale imprezy, która odbyła się w chińskim mieście Chengdu.

Hiszpańscy gracze zdołali wyjść pod koniec pierwszej połowy z bramkową przewagą (5-4), dochód, który zwiększyli po pokonaniu Helens 4:2 w trzeciej kwarcie.

W ten sposób w decydującej kwarcie musieli jedynie skupić się na utrzymaniu dystansu, co udało im się osiągnąć pomimo utraty o jednego gola więcej niż zdobyli w tej części meczu przeciwko Grekom. Tym samym osiągnęli trzeci medal w tej konkurencji po zdobyciu kolejnego złota w 2018 r. w Belgradzie i srebra w 2016 r. w Auckland.

Na poziomie indywidualnym Najważniejszymi zawodnikami w ataku byli Itziar Almeda z trzema bramkami i Carlota Peñalver z czterema. Ten ostatni również wszedł do All Star, podobnie jak Reyes Díaz, który również został wybrany najlepszym bramkarzem. Ze swojej strony najlepszym trenerem został Marian Díaz.

Za Hiszpanami i Grekami przyszli Węgrzy, którzy W walce o trzecie i czwarte miejsce wrócili z stanu 6:3 przeciwko drużynie Stanów Zjednoczonych, która zakończyła się zwycięstwem 14-13 dzięki bramce Katy Hajdu w ostatnich chwilach.

Tym tytułem hiszpańska piłka wodna kobiet zamyka wspaniałe lato, które oprócz absolutnego złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu i sukcesu odniesionego w Chinach dodało także kolejne mistrzostwa świata U-15 w Manisie i europejskie U19 w Zagrzebiu.