Hiszpania zdobywa ósmy Puchar Świata Kobiet

Hiszpania otrząsnęła się w Puchar Świata w Novarze 2024 odebrano mu kobiecą hegemonię Argentyna dwa lata temu i jako kulminacja mistrzostw świata, które rozpoczęły się z wahaniem od remisu Chilemecz rozstrzygnięty bez wielkich fanfar, ale z dużą ilością bezpieczeństwo przeciwko Portugalii dał zespół prowadzony przez debiutującego trenera Sergiego Macia Czy pokój tytuł mistrza świata w ostatnich pięciu edycjach i oktawa w sumie.

Można powiedzieć, że finałprawdziwybyło starciem półfinału z Argentynarozwiązany 4-1 dla Hiszpanii. I rzeczywiście, logika za nim zwyciężyła. Portugalia próbował powstrzymać Hiszpanów kosztem propozycji fragment meczu i robił to aż do minuty przed przerwą, kiedy Sara Róże strzelił rzut karny popełniony na Ainie Florencja. I minuta drugiej połowy, María Sanjurjozbierając odbicie od pierwszego strzału, zdobył 0-2.

Wyzwaniem w drugiej połowie była portugalska bramkarzka Claudia Święty do twojego bohaterponieważ udało mu się uniemożliwić Hiszpanom zwiększenie wyniku, który zasługiwał na wyższy. Portugalia nie miała realnych możliwości powrotu, chociaż zwycięstwo Hiszpanii nigdy nie było zagrożone.

Hiszpania: Anna Ferrer, Aina Florenza, Anna Casarramona, Marta Piquero, María Sanjurjo -początkowy zespół-, Sara Roces, Mariona Colomer, Sara Lolo i Victòria Porta.

Portugalia: Claudia Santos, Sofia Moncovio, Leonor Coelho, Ana Catarina Ferreira, Raquel Santos -początkowy zespół-, Inés Severino, Joana Teixeira, Ana Fernandes i Ana Silva.

Sędziowie: Francesco Stallone (Włochy) i Leandro Davegno (Włochy).