Hiszpania pokonuje Portugalię w rzutach karnych i wraca do finału Pucharu Świata

Hiszpania powróci do finał z Puchar Świata w hokeju na rolkach mężczyznmoda, która zapewniła naszemu sportowi najwięcej tytułów światowych, siedem lat po ostatniej okazji i w ten sposób przezwyciężając niepowodzenie Świętego Jana 2022gdy porażka z Francja W ćwierćfinale zdegradował Hiszpanię na piąte miejsce. W takich sytuacjach Galowie zwyciężyli kary. Tym razem w Novarze szczęście dopisało drużynie Hiszpanii, która wygrała w rundzie 2:1 Portugalia po dotarciu do końca gry z wynikiem 5-5. Rywalem o tytuł mistrza świata będzie Argentynaktóre w drugim półfinale pokonały gospodarzy, Włochy, 3:5. Hiszpania będzie się ubiegać o osiemnasty tytuł mistrza świata.

Zespół Guillema kabestan wygrał tak zacięty mecz i zrównoważony jak wskazano na tablicy wyników i po pokonaniu złego początku, ponieważ w 17. minucie Portugalia wygrała 2:0 po bramkach Heldera Zakonnice w kontrataku i Xavi Kardoso długi strzał. Ocena Szary Uniemożliwiło to Hiszpanii wyrwanie się z gry dwoma bramkami w dwie minuty.

Martí Casas zdobywa bramkę z rzutu karnego.

Ignacy Alabaster wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie w akcji indywidualnej, a potem nastąpiła wymiana akcji, która wyprowadziła Hiszpanię na prowadzenie: kolejna kula armatnia Heldera Zakonnice podwyższył na 3-3 i akcja Marca Szary ukończone przez Pau Bargalló To również zakończyło się bramką.

W drugiej połowie rytm Niewiele brakowało, a bramkarze spisali się znakomicie. Heldera Zakonnice Wyrównał dla Portugalii, zbierając odbicie po własnym strzale (4-4, min.40). Paweł Bargalló na dwie minuty przed końcem wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie po kolejnym strzale z dystansu, ale nie José Miranda wyrównał ponownie zaledwie pięć sekund później.

W rzutach karnych Portugalia wyszła na prowadzenie po bramce Joao Rodriguez. Martí później strzelił gola Domy i Pau Bargalló Przy odrobinie szczęścia zdobył drugą bramkę po strzale. Carlesa Szary zatrzymał ostatni portugalski strzał w stronę Rafy Kostaryka.

Portugalia: Angelo Girao, Rafa Costa, José Miranda, Joao Rodrigues, Helder Nunes – skład wyjściowy, Miguel Vieira, Xavi Cardoso, Gonçalo Pinto, Gonçalo Alves i Alejandro Edo.

Hiszpania: Carles Grau, César Carballeira, Pau Bargalló, Marc Grau, Nil Roca – początkowy zespół-, Ignacio Alabart, Martí Casas, Sergi Aragonès i Ivan Morales.

Bramki: 1-0: Helder Nunes, min.16. 2-0: Xavi Cardoso. 2-1: Marc Grau, min.17. 2-2: Marc Grau, min.18. 2-3: Ignacio Alabart, min.19. 3-3: Gonçalo Pinto, min.23. 3-4: Pau Bargalló, min.24. 4-4: Helder Nunes, min.40. 4-5: Pau Bargalló, min.48. 5-5: José Miranda, min.49.

Sędziowie: Marco Rondina (ITA) i Joseph Silecchia (ITA). Żadnych ostrzeżeń.