Hiszpania detronizuje Argentynę i wraca do finału Pucharu Świata

Reprezentacja Hiszpanii kobiet po piątkowej porażce zakwalifikowała się do finału Pucharu Świata w hokeju na rolkach odbywających się w Novarze (Włochy) Argentyna (1-4)obecnego mistrza, we wczesnej reedycji trzech ostatnich finałów. Przedwczesny finał pomiędzy dwoma wielkimi mocarstwamiw którym rywalizowano o 13 z 16 tytułów mistrza świata.

Zespół prowadzony przez Sergi Macià, debiutant w oficjalnym turnieju prowadzenie hiszpańskiej drużyny, zemścił się za porażkę w 2022 roku w San Juan (Argentyna). W twoim piąty z rzędu finałOd 2016 roku nie zawiedli w finale, Hiszpania cały czas dominowała, a na tablicy wyników pojedynku zaczęły się rozstrzygać już po 30 sekundach.

Hiszpania wyszła na boisko z większą energią i Zawsze Florencja Zebranie luźnej piłki w pobliżu bramkarza Anabelli Flores zajęło jej niecałą minutę i zdobyła wynik 0-1. Drugi gol mógł paść po argentyńskim zamieszaniu, ale bramkarz uratował meble.

Kapitan Luciana Agudo przewodziła reakcji albiceleste, który wbiegł na przystanki Hiszpańska bramkarzka Anna Ferrerbardzo bezpiecznie. I w pełni Argentyna poprawiła wynik na 0-2 (min.10) w indywidualnej akcji Marta Piqueroktóry zręcznie i podstępnie prześliznął się przez obronę rywala i pokonał Floresa w drugiej próbie.

Zmuszona do odpowiedzi Argentyna przypuściła atak i pojedynek przerwał, zamieniając się w wymianę ciosów. Ferrer po raz kolejny wykazał się refleksem w obliczu szykan ze strony Agudo, Adriany Soto i Gimeny Gómez, nie udało mu się jednak uniknąć gol Soto (1-2, min.13).

Sara Rocesw najdelikatniejszym momencie, przybył na ratunek Hiszpanii zmuszając A bezpośredni faul że sama się przemieniła (1-3, minuta 15). Po zdobyciu bramki chóralny występ hiszpańskiej obrony i interwencje Ferrera zapewniły wynik do przerwy.

w w drugiej połowie Argentyna objęła prowadzenie, popełnił jednak błąd w pośpiechu przeciwko zdyscyplinowanemu i wspierającemu przeciwnikowi, który po akcji opartej na czystej determinacji podwyższył na 1-4: po strzale Piquero Anna Casarramona przechwyciła piłkę, która według bramkarza Floresa była kontrolowana i służyła bramce Do Florencja (1-4, min.30).

Pozostało jeszcze dwadzieścia minut, ale Albiceleste nie wiedzieli, jak uporządkować swoje pomysły i poddali się solidność Hiszpanii, która w najbliższą sobotę rozegra piąty z rzędu finał Pucharu Świataz ambicją osiągnięcia ósmy tytuł w swojej historii przed zwycięzcą skrzyżowanie Portugalii i Włoch.

Karta techniczna

1. Argentyna: Anabella Flores, Valentina Fernández, Julieta Fernández, Luciana Agudo, Flor Felamini – początkowy zespół, Gimena Gómez, Daiana Silva, Adriana Soto i Julieta Martín.

4. Hiszpania: Anna Ferrer, Aina Florenza, Anna Casarramona, Marta Piquero, María Sanjujo – zespół początkowy-, Sara Roces, Sara Lolo, Mariona Colomer i Victòria Porta.

Cele: 0-1: Aina Florenza, min.1. 0-2: Marta Piquero, min.10. 1-2: Adriana Soto, min.13. 1-3: Sara Roces (bezpośredni faul), min.15. 1-4: Aina Florenza, min.30.

Sędziowie: Joaquima Pinto (POR) i Silvę Coelho (POR). Argentynka Adriana Soto ukarana niebieską kartką (min.15).

Incydenty: półfinałowy mecz Pucharu Świata w hokeju na rolkach kobiet rozgrywany w Pala Igor w Novarze (Włochy). EFE