Faworyci nie zawiodą podczas niedzielnego spotkania w Valladolid

w Valladolid, Powtórzony zostanie niedzielny finał w Rotterdamiegdzie w kolejną niedzielę zmierzą się ze sobą dwie najlepsze pary na torze.

Na pierwszym porannym spotkaniu pt. Fernández i Triay pokonali Andreę Ustero i Delfi Breę w dwóch setachkilka okoliczności po kontuzjach jej koleżanek z drużyny Alejandry Alonso i Bei González. ITen niespotykany duet bardzo skomplikował sprawę na drugim miejscu wydawało się niewiarygodne, że był to pierwszy turniej, w którym grali razem. W tym siódmym gemem pierwszego seta, przerwa zachwiałaby równowagę dla Hiszpanów.

W drugim rękawie Duet hiszpańsko-argentyński nie stracił w meczu twarzy, jednak wszechobecna na boisku Claudia i bardzo agresywna Gemma nie pozostawiły czwórce żadnego wyboru. i ostatecznie wygrali ten mecz. Wreszcie latynoski duet z bilansem 6-4 i 6-3 wystąpi w nowym finale. W wywiadzie po meczu m.in. Triay podkreślił rolę swojego partnera ponieważ „jeśli jestem w bardziej agresywnej wersji, to dzięki Claudii”.

W drugim meczu tego dnia, Ari i Paula również pokonali Ortegę i Araujo w dwóch setachw praktycznie idealnym meczu dla Hiszpanów. Pierwszy set rozpoczął się od a znakomity poziom faworytów, plasując się na tablicy wyników 4:0 za 22 minuty. Stąd,Para numer 3 obudziła się i z przerwą wyszła na 4-2, ale to nie był kamień na drodze dla faworytówktóry w 39′ wygrał pierwszego seta 6:2.

W drugim secie onDuet hiszpańsko-portugalski zamierzał wrzucić jeszcze jeden bieg, co utrudniało Hiszpanom na wielu etapach wyścigu.którzy opierali swoją grę na podaniu Ariego i woleju, dopóki Paula nie miała okazji wycelować w armatę. W siódmym gemie serwis Ortegi i Araujo został przełamany ostatecznie wygrywając 6:3.