Erling Haaland zostanie poddany ocenie po otrzymaniu „odbicia” w meczu Manchesteru City z Newcastle

Pep Guardiola powiedział, że Erling Haaland zostanie poddany ocenie w nadchodzących dniach po tym, jak złapał „odrzut” podczas sobotniego remisu Manchesteru City z Newcastle United 1:1.

24-letni napastnik po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył bramki w meczu Premier League, a napastnik Newcastle Anthony Gordon strzelił rzut karny w drugiej połowie, niwelując pierwszą bramkę Josko Gvardiola w 35. minucie.

Przed kontynuowaniem i zakończeniem gry Haaland konsultował się z personelem medycznym City podczas świętowania bramki Gvardiola.

We wtorek City podejmie w Lidze Mistrzów Slovana Bratysławę, a Guardiola powiedział, że decyzja w sprawie dostępności Haalanda na wyjazd na Słowację zostanie podjęta w oczekiwaniu na dalszą ocenę.

„(On) ma kilka uderzeń. Zobaczymy w ciągu najbliższych kilku dni” – powiedział Guardiola reporterom po meczu.

Haaland wystąpił po raz pierwszy od czasu, gdy City uratowało remis w burzliwym remisie 2:2 z Arsenalem w zeszły weekend.

Napastnik uniknął konsekwencji dyscyplinarnych, mimo że rzucił piłkę w tył głowy Gabriela po wyrównaniu w końcówce Johna Stonesa.

Haaland wcześniej wyprowadził City na prowadzenie swoim setnym golem dla klubu, ustanawiając kamień milowy w swoim 105. meczu od czasu transferu z Borussii Dortmund w 2022 roku.

Dzięki temu Haaland zdobył 235 bramek w karierze w barwach Molde, Red Bull Salzburg, Borussii Dortmund i City. Na poziomie międzynarodowym strzelił 32 gole w 35 występach dla Norwegii.

(Jacques Feeney/Spalony/Spalony za pośrednictwem Getty Images)