Erik ten Hag mówi, że Manchester United „potrzebuje więcej czasu” po porażce u siebie z Tottenhamem 3:0

Menedżer Manchesteru United, Erik ten Hag, mówi, że jego zespół potrzebuje jeszcze więcej czasu, aby się zebrać po niedzielnej porażce u siebie 3:0 z Tottenhamem Hotspur.

Zespół United był drugi w całym meczu, a sytuacja uległa pogorszeniu, gdy tuż przed przerwą kapitan Bruno Fernandes otrzymał czerwoną kartkę przy wyniku 1:0.

Ten Hag rozpoczął nowy sezon testowy po tym, jak pozostał na stanowisku menadżera United po podsumowaniu sezonu w czerwcu. Była to druga porażka United 3:0 u siebie w tym miesiącu, po meczu z Liverpoolem 1 września. Były kapitan klubu Gary Neville, który należy do grupy zadaniowej odpowiedzialnej za zbadanie rewitalizacji Old Trafford, nazwał występ „obrzydliwym” transmisję meczu w Sky Sports.

„Nie, nie myślę o tym” – odpowiedział Ten Hag zapytany, czy obawia się, że hierarchia United może chcieć dokonać zmian na stanowisku menedżerskim po wyniku Spurs.

„Wszyscy wspólnie podjęliśmy decyzję o pozostaniu razem, jako grupa właścicielska i grupa przywódcza latem, podjęliśmy także decyzję, po jasnej analizie, co musimy ulepszyć jako organizacja i jak zbudować skład.

Fernandes opuści trzy kolejne mecze ligowe United ze względu na czerwoną kartkę (Paul Ellis/AFP za pośrednictwem Getty Images)

„Wszystkie decyzje podejmowaliśmy wspólnie, wiedząc również, że zajmie to trochę czasu, biorąc pod uwagę to, jak minęło okienko, niektórzy gracze późno, jak Ugarte, musimy go zintegrować, organizację i kontuzje.

„Potrzebujemy trochę czasu, wszyscy jesteśmy na jednej stronie, jedna łódź, właściciel, grupa przywódcza, personel, gracze też”.

zejść głębiej

Odprawa: Man United 0 Spurs 3 – Co teraz z Ten Hag? I przełamanie niesamowitej asysty Van de Vena

United przegrywało 1:0 w trzeciej minucie, a Brennan Johnson zdobył bramkę z bliskiej odległości po przełamującym obronę biegu środkowego obrońcy Micky’ego van de Vena. Fernandes został wyrzucony z boiska tuż przed przerwą za faul, który został uznany za poważny faul, a inny pomocnik Kobbie Mainoo został wkrótce wycofany do drużyny Mason Mount z powodu kontuzji.

Spurs podwoili prowadzenie na początku drugiej połowy, gdy Dejan Kulusevki szturchnął go po odbitym dośrodkowaniu Johnsona. Dominic Solanke strzelił trzeciego gola w tylu meczach w 77. minucie i zakończył mecz, a uderzenie Anglika zmusiło wielu fanów do opuszczenia Old Trafford. Po ostatnim gwizdku rozległ się dźwięk Boos.

W rezultacie United zajmują 12. miejsce w tabeli Premier League z zaledwie dwoma zwycięstwami w pierwszych sześciu meczach. Nie wygrali trzech ostatnich meczów, a porażka Spurs nastąpiła po bezbramkowym remisie z Crystal Palace i remisie u siebie 1:1 z FC Twente w ubiegłą środę w Lidze Europy.

United powrócą do rozgrywek Ligi Europy w czwartek udając się do Porto. Następnie w przyszłą niedzielę udają się do Aston Villi na ostatni mecz ligowy przed październikową przerwą na mecze międzynarodowe.