East Java zdobywa złoto w sporcie piłkarskim PON 2024 po pokonaniu West Java

Czwartek, 19 września 2024 – 05:04 WIB

Banda Aceh, WIWAT – Zespół East Java (Jatim) zdobył złoty medal w sporcie piłkarskim PON 2024 po pokonaniu West Java (Jabar) niewielkim wynikiem 1:0 na stadionie Harapan Bangsa w Banda Aceh, środa, 18 września 2024 r.

Przeczytaj także:

Aceh zdobywa brąz po pokonaniu Południowego Kalimantanu w zawodach PON Football Sport 2024

Jedynego gola dla drużyny East Java strzelił Rano Jutati Withouto po rzucie karnym w 71. minucie po tym, jak uznano, że bramkarz West Java dopuścił się przewinienia Achmada Dwi Firmansyaha w polu karnym.

Tym wynikiem drużyna Jawy Zachodniej musiała zadowolić się srebrem, a drużyna Aceh po pokonaniu Kalimantanu Południowego sięgnęła po brązowy medal.

Historie sportowców PON 2024 z regionu Sumatry Północnej, którzy mają poczucie, że usługi konsumenckie są bardzo dobre

Przez cały mecz od początku pierwszej połowy gwizdkiem obie drużyny prezentowały bardzo zaciętą grę.

West Java East Java na zmianę atakował, kradnąc bramki i zdobywając złoto. Mimo to do końca pierwszej połowy, w regulaminowym czasie gry, żadna bramka nie padła i na tablicy wyników widniał remis 0:0.

Wspieranie postępu młodych piłkarzy poprzez wspólną naukę piłki nożnej przez Persiję

Na drugą połowę gra obu drużyn stała się bardziej otwarta i opierała się na atakach skrzydłami.

Dodatkowa szansa West Java po dośrodkowaniu Al Fariza Sobirina, która trafiła w samo serce obrony przeciwnika, nie została jednak zamieniona na bramkę przez Afifa Fatoniego.

W drugiej połowie mecz pomiędzy obydwoma zespołami był bardzo zacięty.

Defensywny pomocnik West Java Abdan Hanif został zmuszony do otrzymania czerwonej kartki po tym, jak sędzia prowadzony przez Sance’a Lawitę ukarał go drugą żółtą kartką w 63. minucie.

Gra w 10 graczy sprawiła, że ​​East Java stała się bardziej agresywna, a Achmad Dwi i Wigi Pratama na zmianę zagrażali obronie West Java.

Impet nastąpił w 71. minucie. Ofensywny pomocnik East Java Qa’qa podał prosto do Achmada Dwi w prawą stronę bramki, ale bramkarz West Java Sujarmin zablokował piłkę stopą, przez co Achmad Dwi upadł.

Sędzia od razu wskazał na miejsce karne. Rano Jutati, który był katem, zdołał wrzucić piłkę do bramki West Java i bramka została zdobyta.

Wygrywając 1:0 z West Java, zespół Fakhriego Husainiego zaczął grać w defensywie. Sędzia podyktował 5 minut dodatkowego czasu, po czym w 92. minucie zawodnik East Java Wigi otrzymał drugą żółtą kartkę.

Do chwili, gdy gwizdek oznajmił koniec meczu, wynik utrzymywał się na poziomie 1:0. A drużyna East Java wyszła jako złoci medaliści.

Ustawiać się w kolejce

Zachodnia Jawa: Sujarmin (Gk), Fauzan Nabil Syahwal, Rakha Shabir, Zamzam Sovia, Abdan Hanif, Muhammad Raffi, Muhammad Afif Fatoni, Hendri Gunawan, Krisna Prastiyo, Marvin Nugraha, Al-Fariz Sobirin.

Jawa Wschodnia: Aldino Fanani (Gk), Mochamad Aditya Rangga, Muhammad Yoga Wahyu, Mukhamad Arya Pratama, Rizki Dwi Nugraha, Rano Jutati, Rafli Ar Rasyd, Wigi Pratama, Moch Bintang Raditya, Qa’qa Zaky Basham, Achmad Dwi Firmansyah.