Dramat w St James’ Park! Manchester City vs Newcastle United kończy się remisem

Sobota, 28 września 2024 – 20:59 WIB

Newcastle, VIVA – Manchester City zremisował z Newcastle United 1:1 w szóstym tygodniu Premier League na St James Park, w sobotę 28 września 2024 r. wieczorem WIB.

Przeczytaj także:

Manchester City ujawnił tajemnicę poważnej kontuzji Rodriego

Manchester City jako pierwszy w pierwszej połowie zdobył bramkę po Josko Gvardiolu. Tymczasem Newcastle wyrównało dopiero na początku drugiej połowy po golu z rzutu karnego Anthony’ego Gordona.

Mimo że byli drużyną gości, to The Citizens dominowali od początku meczu. Jednak wiele okazji, które stworzyli do 20. minuty, nie zakończyło się bramkami.

Pep Guardiola opowiada o kontuzji Rodriego

Manchester City vs Newcastle United kończy się remisem

Podopieczni Pepa Guardioli zdołali otworzyć wynik dopiero w 35. minucie po kopnięciu Josko Gvardiola po pięknym podaniu od Jacka Grealisha.

Obrońca Arsenalu spokojnie odpowiada na prowokację Erlinga Haalanda

Dzięki temu golowi Man City stało się bardziej pewne siebie. W dalszym ciągu nasilali szereg ataków na linię obrony gości. Jednak solidna obrona Newcastle zdołała odeprzeć atak.

Piłkarze Manchesteru City cieszą się z gola Josko Gvardiola

Wchodząc na drugą połowę, Newcastle skutecznie wyrównało po rzucie karnym w 58. minucie. Wyznaczony na wykonawcę Anthony Gordon pomyślnie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Do końca drugiej połowy nie padły już żadne bramki, wynik 1:1 był efektem zaciętego meczu.

Według statystyk meczowych Man City posiadało piłkę na poziomie 61 procent, oddając 16 strzałów na bramkę, z czego sześć było celnych. Adaoun z Newcastle oddał 11 strzałów, z czego cztery celne.

Ten remis był drugim remisem Manchesteru City po tym, jak wcześniej zremisował z Arsenalem 2:2. Jednak nadal zajmują czołowe miejsca w tabeli z 14 punktami po sześciu meczach.