Doskonały start Barcelony w La Liga kończy się porażką 4:2 z Osasuną

Doskonały start sezonu w La Liga przez Barcelonę zakończył się dobitnie porażką 4:2 z Osasuną.

Hansi Flick wygrał wszystkie swoje pierwsze siedem meczów ligowych jako główny trener Barcelony – a także porażkę 2:1 z Monako w Lidze Mistrzów – ale jego mocno rotacyjna drużyna poniosła ciężką porażkę w Pampelunie.

Gole Ante Budimira i Bryana Zaragozy w pierwszej połowie zapewniły Osasunie kontrolę, a choć Pau Victor zdobył bramkę osiem minut po przerwie, rzut karny Budimira i uderzenie z dystansu Abla Bretonesa wytrąciły gości z równowagi.

Ante Budimir strzelił dwa gole, a Osasuna przekonująco pokonała Barcelonę (Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Rezerwowy Lamine Yamal — jeden z wielu regularnie występujących na boisku, który od początku odpoczywał przed tym spotkaniem — strzelił gola na pocieszenie dwie minuty przed końcem, ale to nie wystarczyło liderom ligi hiszpańskiej, którzy ponieśli pierwszą w sezonie porażkę na własnym boisku.

Zarówno Yamal, jak i Raphinha byli zmiennikami drużyny Flicka w drugiej połowie, a brakowało wielu kontuzjowanych zawodników, w tym Marca-Andre Ter Stegena, Ronalda Araujo, Frenkie de Jonga, Gaviego, Daniego Olmo i Marca Bernala.

Barcelona zmierzy się 1 października u siebie ze szwajcarskim klubem Young Boys w Lidze Mistrzów, a pięć dni później powróci do La Liga z wyjazdowym wyjazdem do Alaves.

Drugi w tabeli Real Madryt (17 punktów) zmierzy się w niedzielę z Atletico Madryt (trzecie miejsce z 15 punktami). Obie drużyny chcą zmniejszyć dystans na szczycie La Liga do Barcelony (21 punktów).

(Zdjęcie u góry: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)